24.Brentford 00000: 00
KlubZVRPSB
  • 15.07.2017
    Bakoš v príprave skóroval proti Wolverhamptonu
    Slovenský reprezentant v službách futbalistov FC Viktoria Plzeň Marek Bakoš skóroval v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti druholigovému anglickému tímu Wolverhampton Wanderers.

Útočník Plzne strelil gól ako striedajúci hráč už po štyroch minútach pobytu na ihrisku, Wolverhampton však vyhral zápas 2:1. Do stretnutia nastúpil v základnej zostave Viktorie aj slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, v 60. minúte ho vystriedal práve Bakoš. (TASR)
  • 18.05.2017
    Nové majiteľa Nottinghamu Forest vyšetrujú pre ovplyvňovanie
    Anglický druholigový futbalový klub Nottingham Forest kúpil Grék Vangelis Marinakis, majiteľ gréckeho majstra Olympiakos Pireus. Nottingham je klub slávnej minulosti, na konte má dva tituly európskeho šampióna z rokov 1979 a 1980.

Marinakis klub kúpil spolu s konzorciom, ktorého členom je ďalší grécky obchodník Sokratis Kominakis a investori z Kuvajtu. Nový majiteľ ale čelí obvineniam z manipulácie zápasov, čo on aj Forest odmietajú. (TASR)
  • 01.03.2017
    Koniec 18-zápasovej série Brightonu
    Ak mužstvo Brighton & Hove Albion z 2. anglickej ligy strelilo v zápase gól ako prvé, po záverečnom hvizde odchádzalo z trávnika vždy ako víťaz. Táto skvelá bilancia sa však zastavila na čísle 18, keďže Brighton v šlágri Championship proti Newcastlu neudržal svoj tesný náskok a po obrate strák prišiel nielen o túto sériu, ale aj o post lídra súťaže.
  • 04.01.2017
    Middlesbrough získal z Aston Villy Gestedeho
    Anglický futbalový klub FC Middlesbrough získal z Aston Villy 28-ročného reprezentanta Beninu Rudyho Gestedeho.

Aston Villa zinkasuje za odchod svojho hráča viac ako 7 miliónov eur. Gestede nastúpil v 18 stretnutiach druhej najvyššej anglickej súťaže, do streleckej listiny sa zapísal štyrikrát. S Middlesbrough podpísal podľa agentúry DPA triapolročný kontrakt. (TASR)
  • 20.12.2016
    Shelvey so suspendáciou a pokutou a za urážku
    Päťzápasovú suspendáciu a pokutu 100 000 libier (cca 119 000 eur) dostal futbalový stredopoliar Newcastle United Jonjo Shelvey za verbálne urážky protihráča v súboji druhej ligy.

Incident sa udial ešte 17. septembra v domácom zápase Newcastlu proti Wolverhamptonu Wanderers, ktorý hostia vyhrali 2:0. Shelvey, ktorý za Anglicko odohral 6 medzištátnych zápasov musí podľa verdiktu Anglickej futbalovej asociácie (FA) nastúpiť aj na "výchovný kurz". (TASR)
  • 14.12.2016
    Rowetta na lavičke Birminghamu strieda Zola
    Bývalý taliansky futbalový reprezentant Gianfranco Zola sa stal novým trénerom anglického druholigového Birminghamu. V ňom podpísal zmluvu a dva a pol roka a na poste nahradil odvolaného Garyho Rowetta.

Zola v minulosti trénoval West Ham United aj Watford. Naposledy viedol katarský Al-Arabi, kde ho odvolali v júni. Birmingham je v tabuľke na 7. mieste, informovala agentúra AP. (TASR)