19.Stoke City FC 40134: 111
20.Crystal Palace FC 50050: 120
  • 06.10.2017
    Newcastle si poistil svojho kapitána Lascellesa
    Kapitán futbalistov Newcastle United Jamaal Lascelles podpísal s klubom nový šesťročný kontrakt, ktorý má platnosť do roku 2023. Lascelles prestúpil do Newcastlu v roku 2014, odvtedy stihol odohrať 75 zápasov a streliť sedem gólov.

"Odkedy som prišiel do Newcastlu, som šťastný. Mám rád mesto, futbal aj fanúšikov," povedal pre klubový web. Tréner Rafael Benitez uviedol, že 23-ročný obranca je novým kapitánom tímu zaslúžene. "Hneď ako som sa rozhodol urobiť Jamaala kapitánom, vzal túto výzvu tak, ako mal. Zlepšil sa po futbalovej i ľudskej stránke," povedal Španiel. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 31.08.2017
    Brighton získal zo Sportingu obrancu Schelotta
    Nováčik Premier League Brighton & Hove Albion získal do svojich služieb argentínskeho futbalistu Ezequiela Schelotta z portugalského Sportingu Lisabon. Dvadsaťosemročný obranca podpísal trojročný kontrakt. Brighton sa do najvyššej anglickej súťaže prebojoval prvýkrát od roku 1983. (TASR)
    Imbula odchádza zo Stoke na hosťovanie do Toulouse
    Francúzsky stredopoliar Giannelli Imbula bude v prebiehajúcej sezóne na hosťovaní v Toulouse, kam prišiel zo Stoke City.

Dvadsaťštyriročný Imbula prišiel do anglického tímu vo februári 2016 z Porta za klubový rekord 24,25 miliónov eur, no v Premier League sa príliš nepresadil. (TASR)
  • 29.08.2017
    Xhaka najlepším hráčom uplynulej sezóny vo Švajčiarsku
    Dvadsaťštyriročný stredopoliar Arsenalu FC Granit Xhaka sa stal najlepším švajčiarskym futbalistom sezóny 2016/2017. Švajčiarsky futbalový zväz oznámil výsledky verejného hlasovania na slávnostnom udeľovaní cien.

Xhakovi sa podarilo v predchádzajúcom ročníku získať s "kanoniermi" Pohár FA (FA Cup), v reprezentačnom tíme dopomohol k šiestim víťazstvám za sebou v kvalifikácii na MS 2018. Informovala agentúra AP. (TASR)
  • 24.08.2017
    Jošida zostane v Southamptone až do roku 2020
    Japonský futbalový obranca Maja Jošida sa dohodol na novom trojročnom kontrakte s anglickým Southamptonom do roku 2020.

Dvadsaťdeväťročný Jošida prišiel do klubu v roku 2012 z holandského VVV-Venlo a je jediný hráč z krajiny vychádzajúceho slnka, ktorý odohral v najvyššej anglickej lige viac ako sto zápasov. "Je to môj domov a teší ma, že budem pokračovať vo svojej ceste so Southamptonom," povedal. Informovala agentúra AP. (TASR)
  • 15.08.2017
    Newcastle prišiel obrancov Lejeunea a Dummetta
    Nováčik Premier League Newcastle United nemôže niekoľko týždňov počítať s dvojicou obrancov Florianom Lejeuneom a Paulom Dummettom. Obaja futbalisti sa zranili už v prvom polčase úvodného zápasu novej sezóny s Tottenhamom Hotspur (0:2).

Dummett vydržal na ihrisku iba sedem minút, keď si poranil zadný stehenný sval. Lejeunea, ktorý debutoval v drese Newcastlu, musel tréner striedať v 34. minúte, pri súboji si zranil väzivo v členku. "Obaja by mali chýbať niekoľko týždňov," uvádza sa v stanovisku klubu. (TASR)