FC Viktoria Plzeň 1 G
Najlepší strelci
  • 10.08.2018
    Kadeřábek predĺžil zmluvu s Hoffenheimom
    Český futbalista Pavel Kadeřábek predĺžil zmluvu s nemeckým klubom TSG 1899 Hoffenheim do júna 2021. Dvadsaťšesťročný obranca prišiel do Hoffenheimu pred tromi rokmi z pražskej Sparty. V minulej sezóne pomohol tímu k obsadeniu tretej priečky v bundesligovej tabuľke, ktorá Hoffenheimu zaistila právo historického štartu v Lige majstrov. (TASR)
  • 01.07.2018
    Bohemians zdolal v príprave Celtic Glasgow
    Futbalisti Bohemiansu Praha 1905 zvíťazili v prípravnom stretnutí v Rakúsku nad Celticom Glasgow 1:0. O víťazstve siedmeho tímu uplynulého ročníka najvyššej českej súťaže nad úradujúcim škótskym majstrom rozhodol v 36. minúte Dominik Mašek. (TASR)

• 02.03.2018
    Zápas Ostrava - Plzeň sa v sobotu neodohrá
    Stretnutie 19. kola najvyššej českej futbalovej súťaže medzi domácim Baníkom Ostrava a Viktoriou Plzeň sa neodohrá v pôvodnom sobotnom termíne. Výkonný riaditeľ Ligovej futbalovej asociácie Tomáš Bárta a rozhodca Zbyněk Proske rozhodli, že pre tuhé mrazy je ihrisko nespôsobilé. O náhradnom dátume sa rokuje, informoval portál idnes.cz. (TASR)
  • 24.10.2017
    Český pohár: Súkenník gólom prispel k postupu Hradca Králové
    Slovenský futbalový stredopoliar Igor Súkenník prispel jedným gólom k postupu jeho Hradca Králové do štvrťfinále Českého pohára - Mol Cupu 2017/2018. Druholigový Hradec Králové v utorok nečakane vyhral 3:2 na pôde prvoligových Teplíc. Dvadsaťsedemročný bývalý hráč Trnavy otvoril skóre v 29. minúte a outsider napokon zo Stínadel odchádzal ako postupujúci. (TASR)
  • 02.10.2017
    MS2018: FIFA potrestala Nemcov za nacistické pokriky
    Nemecký futbalový zväz (DFB) zaplatí pokutu 32 000 švajčiarskych frankov za nacistické pokriky fanúšikov počas kvalifikačného zápasu MS 2018, ktorý sa hral 1. septembra v Prahe. O výške trestu rozhodla FIFA.

FIFA zobrala do úvahy aj vniknutie nemeckých fanúšikov na hraciu plochu a použitie pyrotechniky. Chuligáni spievali neonacistické popevky, urážali svojho hráča Tima Wernera z RB Lipsko a ignorovali predzápasovú minútu ticha. Trestu neunikol aj Český futbalový zväz, ktorý za nepokoje na tribúnach zaplatí 5000 švajčiarskych frankov. Správanie svojich fanúšikov odsúdili aj samotní nemeckí reprezentanti, ktorí im po víťazstve 2:1 nešli na protest poďakovať. (TASR)
  • 15.07.2017
    Bakoš v príprave skóroval proti Wolverhamptonu
    Slovenský reprezentant v službách futbalistov FC Viktoria Plzeň Marek Bakoš skóroval v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti druholigovému anglickému tímu Wolverhampton Wanderers.

Útočník Plzne strelil gól ako striedajúci hráč už po štyroch minútach pobytu na ihrisku, Wolverhampton však vyhral zápas 2:1. Do stretnutia nastúpil v základnej zostave Viktorie aj slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, v 60. minúte ho vystriedal práve Bakoš. (TASR)