• fotka
  • fotka

VIDEO FOTO Osmička Alekšiniec, sedem gólov v Zbehoch

PARTIZÁNSKE, 10.08.2016 |
V úvodnom kole nového ročníka 5. ligy Západ-Stred nebola núdza o góly. Diváci ich nevideli len v Oponiciach a v Solčanoch sa dočkali iba jedného, no v Jacovciach boli svedkami poltuctu, v Zbehoch zdvíhali ruky nad hlavu sedemkrát a v Alekšinciach dokonca až osemkrát.

Predzvesťou nevydareného vstupu do nového ročníka bolo pre Radošinu už zranenie Juraja Piršela pri predzápasovej rozcvičke, čo následne pokračovalo aj v dueli samotnom, po ktorom odchádzali jej hráči z trávnika s poriadnym prídelom. Alekšince sa do svojho súpera zahryzli hneď od úvodu a už v 7. minúte otvoril skóre Lukáš Trnka. O necelú štvrťhodinu sa stav menil opäť, úspešným zakončovateľom bol Tibor Glenda. Po necelej polhodine sa navyše z ihriska porúčal po druhej žltej karte Jozef Jankovič a domáci tak hrali vyše hodinu v presile.

Zásahmi zo záveru prvého a úvodu druhého dejstva zavŕšil Trnka svoj hetrik a poslal MFK už do štvorgólového vedenia. V 63. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Pavol Šindler, krátko po príchode na ihrisko aj letná posila z Ivanky pri Nitre Jakub Blaži, v 77. minúte sa po druhý raz presadil kapitán Tibor Glenda a osmičku v sieti Radošiny zavŕšil v 84. minúte Martin Gunda.

"Prvé kolo odštartovalo tak, ako si ani jeden z nás ani v najlepšom sne nepredstavoval. Hneď od prvej minúty chlapci vybehli na súpera a strelili dva rýchle góly a ku koncu prvého polčasu pridali tretí. Súper sa nedostal nielen do vážnejšej šance, ale ani neohrozil brankára Košlaba. Tempo hry sme tak v podstate diktovali celý zápas my. Teší ma hlavne, že sme ani po prestávke nepoľavili, práve naopak, pridali sme ďalšie góly a neprestali sme hrať našu hru. Nakoniec z toho  bola exhibícia, pri ktorej bolo vidieť, ako si chalani, a diváci s nimi, zápas užívajú. Ďakujem chalanom za predvedený výkon a skvelú hru. Víťazstvo venujeme všetkým, čo robia futbal v Alekšinciach. Dúfam, že tento výkon zopakujeme aj v nasledujúcom kole v Lapáši," zhodnotil duel pre facebookovú stránku MFK Dynamax Alekšince asistent trénera Martin Mada.

Kapitán V. Bedzian nepremenil dva pokutové kopy

V Jacovciach privítali Veľké Bedzany, V 26. minúte otvoril hlavičkou skóre duelu domáci Kristián Beňo, ešte pred prestávkou však po rýchlej kontre vyrovnal Ján Mucha. V 55. minúte poslal domácich znova do vedenia Michal Kaman, ktorý prepálil loptu cez brankára Lukačoviča, Mucha ale z dorážky znova vrátil hostí do hry o body. Tí sa však nestihli ani poriadne "dotešiť" a už čelili pokutovému kopu. Kolenčík poslal na zem rozbehnutého Kamana a Martin Rusňák sa z bieleho bodu nemýlil. Domáci následne zahodili viacero výborných príležitostí, no v 89. minúte sa už po hrúbke v defenzíve Veľkých Bedzian z rýchlej kontry nemýlili a Peter Kúdela zvýšil na 4:2. Obrovskú príležitosť znížiť mal v 90. minúte Mário Ladický, brankár Matej Uhlár však jeho prvý pokutový kop zneškodnil a opakovaný druhý pokus poslal kapitán hostí mimo brány.

Krušovciam dobrý výkon na body nestačil

V očakávaní toho, ako sa zmenu v tíme prejavia v prvom majstrovskom zápase sezóny, cestovali krušovskí fanúšikovia, hráči a tréneri do Hornej Kráľovej. V stretnutí, v ktorom výkonom nesklamali, ich napokon mohli mrzieť nepremenené šance, kvôli ktorým sa nakoniec domov vracali bez bodu. Diváci v Kráľovej tak videli od začiatku až do konca zaujímavý a vyrovnaný súboj.

Už v 1. minúte Kšinantovu strelu reflexívne nohou vyrazil domáci brankár Kokeš.V 6. min strelu domáceho Petrovského smerujúcu za Križmov chrbát zastavil v poslednej chvíli obranca Širo. Hostia boli aktívnejší, v 10. minúte po Kšinantovej prihrávke pohrozil Šimovič a o minútu neskôr Gálisov pokus išiel vedľa. Následne pohrozili dvakrát aj domáci, no Križma bol vždy na mieste. V 29. minúte sa Golis z ľavej strany rútil sám na brankára. ale napálil to len do jeho nôh. O dve minúty neskôr hlavičku Kotlára v neprehľadnej situácii Križma zneškodnil,.v 40. minúte však už svoju aktivitu hostia zúročili, keď Šimovič potiahol loptu, prihral ju na jedenástke osamotenému Kšiňantovi a ten pohotovo otvoril skóre zápasu. Prešli ale len tri minúty a po faule Trudmana zahrávali domáci priamy kop a po jeho rýchlom rozohraní E. Penzeš obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste a do pravého dolného rohu vyrovnal.

V druhom polčase začali opäť lepšie hostia a v 51. minúte Šimovič v ďalšej svojej už tradičnej tutovke sám na brankára nebol úspešný - gólman domácich Kokeš ho vychytal. Útočník hostí sa navyše pri tejto akcii zranil a nakoniec zápas nedohral. Z protiútoku platilo pravidlo nedáš-dostaneš a Ľubomír Kollár poslal domácich po prvý raz do vedenia. V 77. minúte domáci nastrelili brvno Križmovej bránky. Hostia sa pustili do záverečného náporu, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Domáci môžu ďakovať svojmu brankárovi Kokešovi, ktorý mal veľkú zásluhu na tom, že tri body zostali doma, aj keď remíza by bola v tomto zápase spravodlivejšia. To by však krušovskí zakončovatelia museli premieňať svoje stopercentné šance.

Dramatický duel medzi Solčanmi a Veľkým Lapášom rozhodol napokon jediný gól. O ten sa v 67. minúte postaral domáci Filip Urminský a zabezpečil tak pre Solčany tri body.

V zostávajúcich dueloch už domáce tímy nezvíťazili. V súboji nováčika súťaže Oponíc proti Preseľanom diváci gól nevideli, no boli svedkami dvoch vylúčení. V 52. minúte sa po druhej žltej karte predčasne pod sprchy porúčal hosťujúci Matúš Piterka, v závere sa k nemu pridal aj domáci kapitán Tomáš Zachara

Naplno nebodoval ani ďalší nováčik ŠK Báb. Hostia z Tovarníkov vyhrávali po zásahu Petra Schwarza už od 14. minúty, domáci odpovedali zásluhou Marcela Kureja. Ešte pred prestávkou však Tovarníkom vrátil vedenie Adrián Candrák a definitívu trom bodom pre OFK dal v 83. minúte Matúš Kopún.

O výsledku súboja Veľkého Zálužia s Nevidzanmi rozhodol už prvý polčas. V 11. minúte prekonal domáceho brankára Sagu Peter Drgoňa a v tesne pred prestávkou zavŕšil triumf hostí v pomere 0:2 Roman Žikavský.

Diváci v Zbehoch videli v stretnutí s Tešedíkovom až sedem gólov. Už v 5. minúte sa po vysokom lobe za obranu tešil hosťujúci Juraj Michalík, ktorý rovnako lobom poslal loptu do siete ponad brankára. V úvode druhého dejstva po zaváhaní Mareka Ťapušíka Akos Hajdu prešprintoval polovicu ihriska a pomedzi nohy brankára Rusnáka upravil na 0:2. Krátko na to však po zákroku brankára Psotu na Martina Kopeca dostali domáci možnosť zahrávať pokutový kop a Peter Lehocký sa nemýlil. V 70. minúte bol rozdiel znova dvojgólový, do streleckej listiny sa zapísal Bálint Zavarcsík. Domáci sa ale nevzdávali a o osem minút neskôr vrátil Zbehy znova do hry Pavol Zlatňanský. Na ďalší zásah sa čakalo do 87. minúty, v ktorej sa cez trojicu domácich hráčov presadil striedajúci Marcel Oláh a po jeho prihrávke Michalík svojím druhým zásahom v stretnutí upravil na 2:4. Gól Mateja Furku o pár sekúnd neskôr tak už len zmiernil prehru Slovana na 3:4.