H. Poruba zdolala Bolešov, päť gólom Bortela pri výhre Košece

POVAŽSKÁ BYSTRICA, 10.08.2016 |
Otváracie kolo nového ročníka 6. ligy Obfz Považská Bystrica ponúklo viacero zaujímavých duelov. Pozornosť pútal najmä súboj minuloročných ašpirantov na postup.

Duel Hornej Poruby s Bolešovom sa začal rušne, keď už v 2. minúte unikol hosťujúcej obrane Janoško, ktorého zastavil nedovolene jeden z obráncov súpera, ale nariadenú jedenástku Majeríkovi zneškodnil M. Barták. Domáci sa tak dostali do vedenia v 4. minúte, keď P. Dražkovec šikovne prehodil Bartáka. Prešli len štyri minúty, domáci zahrávali priamy kop a opäť P. Dražkovec šikovne tečoval loptu za Bartákov chrbát. V 17. minúte po samostatnej akcii zvyšoval už na 3:0 Janoško. V 32. min sa z hetriku radoval P. Dražkovec, keď skóre upravil na 4:0. Domáci si do polčasu vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí, ale Barták bol v bráne pozorný.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no domáci brankár Smolka ukázal svoje kvality. V 53. minúre nedal Bartákovi šancu Janoško, keď nechytateľnou strelou zvyšoval na 5:0. Ten istý hráč sa radoval z hetriku v 57. minúte po tom, čo odrazenú strelu vrátil do Bartákovej siete a bolo 6:0. Následne dostali v domácom drese šancu mladí hráči, ktorí posilnili mužstvo z dorastu. Hostia sa dočkali v 67. minúte, ich prvý gól v zápase strelil Šandor. Keďže domáci Hudec ani Galko svoje  šance nevyužili, posledné slovo mal v zápase hosťujúci Šíšaj, ktorý krásnou strelou do šibenice uzatvoril gólový účet stretnutia na 6:2.

O góly nebola núda ani v zápase Podminínu s Ilavou. Po zásahoch Sovika a Pilíra viedli domáci už po štvrťhodine hry 2:0 a hoci Bouhila znížil, hráči TJ Manín ešte do prestávky pridali ďalšie dva góly, keď sa presadili Majtán a Gardian. Krátko po návrate z kabín vrátil hostí do hry znova Bouhila, no Gardian svojim druhým zásahom v dueli vrátil pokoj na domáce kopačky. V záverečných sekundách videli diváci ešte dva góly, na 6:2 zvyšoval striedajúci Letko, na konečných 6:3 upravil Švitel.

Až sedemkrát vyťahoval v Košeci loptu zo svojej siete brankár Dulova Štefan Lichtman. Pri chuti bol najmä Gabriel Bortel, autor piatich gólov. K vysokej výhre domácich prispeli jedným zásahom aj Ivan Fulec a Tomáš Kašša.

Rozdielom triedy sa skončilo aj meranie síl Udiče s Papradnom. Už v 15. minúte mali domáci možnosť zahrávať pokutový kop a Kvasník sa nemýlil. Po polhodine hry bol rozdiel už dvojgólový, Hromadika prekonal Pacek. O ďalšiu polhodinu pridal tretí domáci zásah znova Kvasnik a aj keď Galko krátko na to znížil, posledné slovo patrilo opäť hrátom Priehrady, končné skóre na 4:1 stanovil Strnad.

Nerozhodný výsledok 1:1 sa zrodil na dvoch štadiónoch. V Jasenici sa o ňom rozhodlo už v prvom polčase, na zásah Pavlíka z Lysej pod Makytou odpovedal Janíček. Aj v Tuchyni padli oba góly už v prvom dejstve. Domáci sa ujali vedenia v 4. minúte zásluhou Štefulu, hostia z Považskej Bystrice vyrovnali v 39. minúte Almásym.

Jediným tímom, ktorý zostal v úvodnom kole doma bez bodov, boli Dolné Kočkovce. Súboj s Košeckým Podhradím pritom mali dobre rozohraný, v 9. minúte vyhrávali po zásahu Pšenáka. V 25. minúte ale vyrovnal Szücs a ten istý hráč sa postaral aj o obrat, keď Valacha prekonal po druhý raz v 68. minúte.

Ťahákom 2. kola duel Hornej Poruby s Košecou

Šlágrom 2. kola, ktoré sa kompletne odohrá v nedeľu popoludní, je súboj druhého a prvého tímu tabuľky Hornej Poruby s Košecou, oba si v otváracom stretnutí nového ročníka pripísali vysoké víťazstva.

Tretí Podmanín cestuje na trávnik Dulova, ktorý bude chcieť odčiniť výprask z Košece.

Aj štvrtá Udiča sa po prvý raz predstaví na ihrisku súpera, hostiť ju bude Košecké Podhradie, ktoré bude chcieť potvrdiť tri body z Dolných Kočoviec.

Ilava po poltucte v Podmaníne bude chcieť bodovať proti Tuchyni, ktorá odštartovala novú sezónu remízou s Považskou Bystricou, práve MŠK zas doma privíta Dolné kočkovce, ktoré ako jediné v minulom kole pred vlastnými fanúšikmi zostali bez bodov.

Pripíše si niekto z dvojice Papradno a Jasenica prvú výhru v sezóne? Dozvieme sa po ich vzájomnom súboji. V úvodnom zápase TJ Žiar prehral v Udiči, Hradišťan si zas delil doma body s Lysou pod Makytou.

Tá cestuje na ihrisko Bolešova, ktorého hráči budú chcieť pred vlastnými fanúšikmi určite dosiahnuť výrazne lepší výsledok, ako sa im podaril v Hornej Porube, kde ťahali loptu zo svojej siete až šesťkrát.