Vysoké výhry Pažite a L. Opatoviec, Polúch s hetrikom

PARTIZÁNSKE, 22.08.2016 |
Úvodné kolo nového ročníka II. triedy Partizánske prinieslo góly na každom zo šiestich štadiónov. Najmenej - jeden - videli v Malých Bieliciach, najviac - osem - ponúkol 250 divákom súboj Pažite s Brodzanmi.

Pred peknou návštevou sľuboval zápas Pažite s Brodzanmi zaujímavý duel. Ako prví sa už v 6. minúte tešili domáci, keď M. Maťašeje zo 17 metrov poslal loptu k žrdi. Prešlo však len pár desiatok sekúnd a začínalo sa odznova, keď Dovičovič nachytal z priameho kopu na hruškách domáceho brankára Hrma. Netrvalo však dlho a Pažiťanci šli opäť do vedenia, Stanov strieľaný center do päťky si brankár Švec nešťastne zrazil za svoj chrbát.

V druhom polčase si Brodzanci vytvorili tlak a snažili sa o vyrovnanie, no boli to znova domáci, ktorí sa tešili z gólu - Rybanský strelou k tyči spoza šestnástky zvýšil na 3:1. Domáci boli pri chuti, Školkov center Stano hlavou umiestnil od tyče do siete. Ani to však nebolo zo strany Pažite všetko, A. Baláška, ktorému po brejku Školka naservíroval loptu ako na podnose, po pár sekundách na ihrisku prvým dotykom vymietol pavučinu v bráne hostí. Odovzdaní Brodzanci dokázali ešte znížiť, keď Dovičovič z rohu našiel hlavu Križana a ten nekompromisne hlavou pod brvno upravil na 5:2, no posledné slovo patrilo znova domácim. Školka po ďalšom brejku našiel v päťke Rybanského a ten aj keď s problémami dokazal loptu dostať za Švecov chrbát. V mene mužstva sa chceme poďakovať divákom, ktorí si vo veľkom počte našli cestu do Pažite - duel sledovalo 250 fanúšikov, no aj hosťom z Brodzian za kvalitný zápas, hoci výsledok tomu až tak nenasvedčuje. (TJ obce Pažiť)

Úspešne do nového ročníka vstúpili aj Malé Bielice. V súboji s Návojovcami o tom rozhodol jediný zásah, o ktorý sa postaral po necelej hodine hry striedajúci Štefan Rajčan.

Bez bodov doma naopak zostali Malé Uherce, ktoré v dueli s nováčikom súťaže Nadlicami prehrávali od 55. minúty po zásahu Hala. Nádej domácich na aspoň remízu oživil v 68. minúte Németh a keď hostia v 82. minúte prišli po urážke rozhodcu o svojho kapitána Kopeckého, zdalo sa, že ŠK môže pomýšľať dokonca na víťazstvo. V záverečných sekundách duelu ale Nadlice napriek oslabeniu skórovali opäť, keď sa do streleckej listiny zapísal Masný a zariadil tak tri body pre svoj tím.

Jedinú remízu úvodného kola prinieslo meranie síl medzi Radobicou a Veľkými Kršteňanmi. Domáci začali zápas skvele, keď už v 4. minúte prekonal Beňušku Vrábel. V závere polčasu však vyrovnal Straka a ako sa ukázalo, práve jeho zásah rozhodol o konečnej deľbe bodov.

Krásno vyriešilo pre kabínu šokujúci a nečakaný odchod brankárskej jednotky Pavla Hoosa do Žabokriek nad Nitrou tesne pred sezónou získaním skúseného Martina Pilipa z Chynorian, no ten už v úvodnej štvrťhodine zápasu na ihrisku v Klátovej Novej Vsi ťahal loptu zo svojej siete dvakrát. Už v 9. minúte ho prekonal Fraňo, v 13. minúte sa k nemu pridal Debnár. Domáci pokračovali v ofenzíve a v 35. minúte sa tešili opäť, na 3:0 zvyšoval Lacena. Hostia sa nakoniec dočkali aspoň čestného zásahu, keď v 68. minúte domáceho Meluša prekonal Turček.

Základ vysokého domáceho víťazstva nad Hradišťom položili Livinské Opatovce už v prvom polčase. Pár sekúnd po úvodnom hvizde rozhodcu skóroval Polúch a o šesť minút neskôr sa k nemu z pokutového kopu pridal Šmitala. Ešte pred prestávkou sa presadil aj Medo a krátko po nej premenil aj svoj druhý pokutový kop v zápase Šmitala. Po hodine hry síce znížil Vaňo, no presilovku po vylúčení Navrkala domáci využili ešte na ďalšie dva zásahy, ktorými Polúch zavŕšil svoj hetrik.