VIDEO FOTO Karlova Ves a Nová Dedinka naďalej stopercentné

BRATISLAVA, 24.08.2016 |
Po 2. kole 5. ligy Bratislava-mesto zostávajú bez straty už len dva tímy. Na opačnom konci tabuľky však až štyri čakajú na prvé body.

FTA Pasienky, alias FA Bratislava, alias Footballtech Bratislava vyzval po minulotýždňovej remíze s Chorvátskym Grobom v tomto kole Dúbravku, ktorá "vyfasovala" v Novej Dedinke štvorku. V ich vzájomnom stretnutí už toľko gólov nepadalo, len zhruba dvadsiatka divákov sa dočkala jediného. O výsledku zápasu tak rozhodla 30. minúta, v ktorej Lajdu prekonal domáci kapitán Hapl. Ten mohol v závere výhru ešte prikrášliť, no pokutový kop nepremenil.

Danubia, ktorá v predchádzajúcom kole nadelila Iskre Petržalka poltucet, prehrávala na ihrisku Igramu už po pár sekundách hry, keď v 3. minúte otvoril skóre duelu Hinca. Ďalší priebeh zápasu bol poriadne divoký. V 37. minúte videl červenú kartu za urážku rozhodcu domáci brankár Šarmír, no v úvode druhého polčasu sa počet hráčov na trávniku vyrovnal, keď po údere lakťom do tváre v súboji uvidel druhú žltú a následne aj červenú Ján Koczka. O šesť minút neskôr už dokonca hostia hrali v oslabení, pozor na ústa pred rozhodcom si tentoraz nedával Habai. Početnú výhodu domáci pretavili do druhého gólu, po hodine hry sa do streleckej listiny zapísal striedajúci Benko. Zásah ďašieho náhradníka Šubjaka v záverečných sekundách tak už len kozmeticky upravil konečný výsledok na 2:1.

V súboji NMŠK 1922 Bratislava s Novou Dedinkou sa hral bojovný futbal so šancami na oboch stranách a hoci diváci nakoniec videli až päť gólov, o zaujímavý priebeh sa viacerými dobrými zákrokmi pričinili aj obaja brankári - domáci Fukatsch a hosťujúci Cicho. Hostia cestovali na ihrisko svojho súpera s cieľom získať aspoň bod, nakoniec sa však tešili zo všetkých troch. Ich výhra sa ale nerodila ľahko. V 28. minúte síce viedli po zásahoch Bodiša a Bačíka už 0:2, po vlastnom góle Jurčíka a úspešnom zakončení Žilavého sa ale začínalo ešte pred prestávkou odznova. Po nej ale padol už len jeden gól, o ktorý sa v 64. minúte postaral kapitán hostí Raschmann, vďaka čomu Nová Dedinka zostáva v novej sezóne aj naďalej bez straty bodu.

Krasňany predviedli v prvom polčase v Karlovej Vsi slabý výkon, po ktorom odchádzali do kabín s nepriaznivým skóre 2:0. Gólovo sa presadili R. Savčinský a Varga, pre ktorého to bol už tretí zásah v tejto sezóne. Aj po prestávke sa ako prví tešili domáci, medzi strelcov sa zapísala letná posila z Mostu pri Bratislave Šiška. Hra hostí v druhom polčase už mala lepšie parametre, vďaka čomu sa Gendiarovi podarilo z pokutového kopu znížiť. Rovnakú štandardnú situáciu však zahrávali už o tri minúty neskôr aj domáci a M. Savčinský sa z bieleho bodu nemýlil. Trojgólovú šesťminútovku uzavrel opäť Gendiar, pre bývalého hráča Petržalky to bol už tretí zásah v ročníku. Keďže ďalšie sľubné príležitosti už hostia nevyužili, z Karlovej Vsi odchádzali bez bodov. Domáci sa naopak po druhej výhre v sezóne pod vedením nového trénera Ľubomíra Martinku usadili na prvej priečke tabuľky.

Chorvátsky Grob potvrdil cenný bod z trávnika FA Bratislava v domácom súboji proti Miloslavovu, ktorý porazil 2:0. Na góly sa čakalo až do druhého polčasu, keď najskôr v 67. minúte prekonal Dekýša striedajúci Černay a poistku pridal deväť minút pred koncom Buchta. Miloslavov tak aj naďalej čaká na prvý bod v sezóne, Chorvátsky Grob je so štyrmi aktuálne tretí.

Tri body z minulého kola, ktoré si doviezli z ihriska NMŠK, nedokázali doma potvrdiť Jarovce. Proti Malinovu, pre ktoré to bola premiéra v tomto ročníka, prehrávali od 36. minúty po zásahu Kišša. Ešte pred prestávkou síce vyrovnal Németh, hostia navyše prišli v úvode druhého polčasu o po druhej žltej karte vylúčeného Dada, domáci však napriek početnej výhode druhý zásah nepridali a body sa tak delili.

"

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)
    Príprava: Gruzínska dvadsaťjednotka remizovala v Čiernej Hore
    Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom prípravnom stretnutí s rovesníkmi z domácej Čiernej Hory 0:0. Mladí Gruzínci sú jedným zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021. (TASR)
    Curacao a Vietnam postúpili do finále Kráľovského pohára
    Futbalisti Curacaa a Vietnamu si zahrajú o trofej na medzištátnom turnaji Kráľovský pohár v Thajsku. V stredajších stretnutiach semifinále podujatia, na ktorom vlani triumfovalo Slovensko, si Curacao poradilo s Indiou 3:1 a Vietnam zdolal hostiteľskú krajinu 1:0. (TASR)