• fotka
  • fotka

VIDEO FOTO Prvá strata Alekšiniec a Solčian, Tovarníky stopercentné

KRUŠOVCE, 31.08.2016 |
Ani v 4. kole 5. ligy Západ-Stred nenašli Tovarníky súpera, ktorý by ich obral o body. O tie naopak po prvý raz prišli po remíze Alekšince a po prehre Solčany.

Úvodný zápas víkendu zviedol proti sebe Tovarníky a Nevidzany. Vstup do zápasu lepšie vyšiel domácim, ktorí už v 17. minúte po góloch Kapustu a Candráka viedli 2:0. V 34. minúte síce znížil Bednár, no už o pár sekúnd vyhrávali domáci opäť dvojgólovým rozdielom po zásahu Rusňáka. K výhre smerujúci duel hostia poriadne zdramatizovali v druhom polčase. V 62. minúte totiž Sperka z penalty znížil a štvrťhodinu pred koncom dokonca Nozdrovický vyrovnal. V 87. minúte ale mali hostia ťažké srdce na rozhodcu, ktorý podľa nich nariadil vymyslený pokutový kop a Candrák svojim druhým gólom natiahol víťaznú sériu Tovarníkov.

Suverénne si až do tohto kola počínala aj dvojica Alekšince a Solčany. Pre OFK však duel v Hornej Kráľovej vôbec nezačal dobre, keď už po prvom polčase prehrával gólmi Kollára a Kotlára 2:0. Krátko po prestávke síce znížil z pokutového kopu kapitán Dárius Soboňa, to však bolo zo strany hostí všetko a tak si po troch výhrach pripísali do tabuľky prvú prehru.

Svoju víťaznú sériu nenatiahli v Tešedíkove ani Alekšince. Dve stovky divákov sa gólu nedočkali a tak sa body delili.

"Vo veľkom teple a na nekvalitnom hrboľatom teréne sa hral jednoduchý futbal s množstvom osobných súbojov a nakopávaných lôpt. Mrzí ma to, lebo ľudia a určite aj domáci by odchádzali spokojnejší po zápase, v ktorom im hráči ukážu svoju futbalovosť a pekné akcie. V prvom polčase sme súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance, my sme si vypracovali jednu veľkú, Maťa Hrebíka ale skorým vybehnutím vychytal domáci brankár Psota. Po prestávke mal súper po našej strate lopty veľkú gólovú príležitosť, pri ktorej sa z prvej z hranice 16-ky sa snažil prelobovať Mareka Košlába, ten si ale krásnym zákrokom drží nulu už od začiatku súťaže. Našu ďalšiu obrovskú šancu mal veľmi dobre hrajúci Paťo Vyhnálik, no po peknej akcii napálil loptu do brankára. V závere sme súpera pritlačili a po nezištnej prihrávke Mateja Bakitu sa v dobrej príležitosti ocitol Luky Trnka, ale ľavačkou mieril tesne vedľa. Chalani zápas na zlom teréne odbojovali, chceli sme viac, ale berieme aj bod a poctivo sa ideme pripraviť na domáci zápas s Hornou Kráľovou," zhodnotil duel pre facebookovú stránku MFK Dynamax Aleksince tréner hostí Milan Pavlovič.

V Zbehoch, kde privítali Jacovce, padlo celkovo päť gólov, z toho štyri už v prvom polčase. Na úspešnú jedenástku domáceho Lehotského odpovedal už po dvoch minútach Chrenko, do kabín však šli predsa spokojnejší slovanisti, ktorí po góloch Fusku a Šóša vyhrávali už 3:1. Po prestávke sa podarilo záver duelu zásahom z 80. minúty zdramatizovať streiedajúcemu Kúdelovi, hostia ale už ďalší gól nepridali a domáci si pripísali už svoju tretiu výhru v sezóne.

Prvý bod do tabuľky si až v 4. kole pripásali Veľké Bedzany, v súboji s Bábom však až do záverečných minút siahali na všetky tri. Po zásahu Barboríka z 19. minúty totiž hostia vyrovnávali až v 86. minúte, keď autorom remízového gólu bol striedajúci Omelina.

Oponice nedokázali nadviazať na predchádzajúcu prvú výhru v novej súťaži, keď vo Veľkom Lapáši prehrali 3:1. Po zásahu Šimoneka do kabín síce Gaži po necelej hodine hry vyrovnal, o všetkom ale rozhodol nakoniec Pogran, ktorý dvomi zásahmi v 65.a 77. minúte strhol víťazstvo na stranu domácich.

Súboj dvoch tímov z úplného dna tabuľky Radošiny a Veľkého Zálužia priniesol dva góly, o oba sa postarali domáci hráči. Už po pár sekundách hry otvoril skóre Piršel a definitívu prvého a hneď trojbodového zisku Radošiny v tomto ročníku potvrdil v závere Jankovič.

Krušovce privítali v okresnom derby mužstvo Preselian, ktoré bolo pred zápasom bez prehry, no domáci si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Stretnutie začali lepšie Krušovčania, už v 10. minúte založili rýchly útok, Šimovič našiel prihrávkou Kšinanta, no jeho pokus prehodiť brankára Fúsku nevyšiel a následnú strelu Gálisa gólman hostí vyrazil. V 21. minúte sa domáci predsa dočkali prvého gólu, keď Šimovič z ľavej strany odcentroval do malého vápna na voľného Gálisa a ten hlavičkou do protipohybu brankára otvoril skóre. O štyri minúty neskôr mohlo byť už 2:0, Šimovič ale zoči-voči brankárovi už tradične svoju šancu nepremenil. To sa mohlo domácim vypomstiť, hlavička hosťujúceho hráča ale skončila na brvne ich brány.

Aj druhý polčas začali domáci aktívne a hneď v 48. minúte zahrával domáci kapitán Gális priamy kop, ktorým presne našiel nohu Masaryka a ten k ľavej tyči nechytateľne zvýšil skóre na 2:0. Krušovce sa ale zo streleného gólu dlho neradovali, v 52. minúte sa po autovom vhadzovaní dostal k lopte Goga a jeho prízemný center pozdĺž bránkovej čiary skončil na prekvapenie všetkých za chrbtom domáceho brankára. Domáci si následne vytvorili pred bránkou hostí tlak, no ani Masaryk, ani Kšinant svoje šance nepremenili. V 54. minúte však ušiel obrane hostí Kšinant a jeho strelu si brankár Fúska vrazil za svoj chrbát. Vyrovnanie mohla priniesť aktivita Ambróza, no jeho krížnej prihrávke M. Piterka mieril tesne vedľa a jeho priamy kop v 68. minúte brankár Križma robinsonádou zneškodnil, Bodku za zápasom mohol dať prudkou strelou v 89. minúte Kšinant, no Fúska bol proti. Domáci si za predvedený výkon a bojovnosť tri body určite zaslúžili.