Divoký zápas Krásna s M. Bielicami, L. Opatovce a Pažiť stopercentné

PARTIZÁNSKE, 29.08.2016 |
Po 2. kole II. triedy Partizánske zostali bez straty bodu už len dva tímy - Livinské Opatovce a Pažiť. Na prvý bod naopak naďalej čakajú Návojovce.

Radobica po remíze v úvodnom kole chcela v tom druhom opäť pred vlastnými fanúšikmi bodovať proti Malým Uherciam naplno, no do 80. minúty sa nedokázal gólovo presadiť ani jeden z tímov. O všetkom tak rozhodla záverečná desaťminútovka. Misky váh na stranu hostí naklonil Ondrej Jurík a definitívu toho, že Iskra svoje bodové konto nerozšíri, dal v závere skúsený Roman Szabo.

Béčko Tempa Partizánske Brodzany si po vysokej prehre v Pažiti napravilo chuť v Návojovciach. Prvé tohtosezónne body do tabuľky zariadili gólmi kapitán Ladislav Dovičovič, ktorý sa presadil v 35. minúte a Martin Repa, ktorý skóroval o 35 minút neskôr. Návojovce naopak zostávajú naďalej bez bodu aj streleného gólu.

Nadlice nenadviazali na úspešný štart do nového ročníka, pri ktorom bodovali naplno v Malých Uherciach, keď doma nestačili na Livinské Opatovce. Hostia šli do vedenia v 29. minúte, úspešným zakončovateľom bola letná posila z Veľkých Bedzian Boris Hippík. V 64. minúte sa k nemu pridal Michal Medo a v 85. minúte zaznamenal už svoj štvrtý gól v tejto sezóne Peter Polúch.

Hradište nezačalo doma proti Klátovej Novej Vsi vôbec dobre, keď už od 10. minúty muselo dobiehať náskok hostí po zásahu Jovanoviča. To sa im podarilo v 36. minúte zásluhou Juraja Vaňa a to zo strany domácich nebolo všetko, tesne pred prestávkou zariadil obrat Ján Struhár. V druhom polčase videli diváci už len jeden gól, ktorým striedajúci Pavol Mozola potvrdil prvé body pre Tatran.

Rovnako ako v minulej sezóne, aj v tomto ročníku ponúkli Krásno a Malé Bielice súboj s poriadne divokým priebehom. Už v 10. minúte sa pre podrazenie súpera porúčal z ihriska domáci Marek Mozola a len o pár sekúnd neskôr prekonal brankára Pilipa Minárik. Odpoveď Krásna zariadil po necelej polhodine hry kapitán Stanislav Záhradný, no do kabín odchádzali predsa spokojnejší hostia, ktorí po góloch Štefana Rajčana (podľa oficiálneho zápisu nebol v tom čase na ihrisku a ako autor gólu je uvedený Peter Okenka) a Patrika Kollára viedli už 1:3. Napriek početnej nevýhode ale domáci po prestávke predviedli fantastický obrat, keď v priebehu pätnástich minút po zásahoch Milana Turčeka, S. Záhradného, Mariána Dragulu a Martina Šestáka vyhrávali 5:3. Gól Tomáša Nika v 82. minúte tak už len zmiernil prehru hostí v pomere 5:4.

Pažiťanci cestovali na svoj ďalší zápas len za kopec do Veľkých Krštenian, kde sa ich domáci snažili prekvapiť vysokou trávou na ihrisku. Od úvodu sa hral medzišestnástkový futbal a nebolo sa príliš na čo pozerať. Zaujímavé dianie na ihrisku naštartoval domáci Ľuboš Makva, ktorý z hranice šestnástky poslal nechytateľnou strelou svoj tím do vedenia. Hostia stihli odpovedať ešte pred prestávkou, keď po Hantabalovom rohu Rybanský z 8 metrov prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

V druhom polčase Pažiťanci pridali na obrátkach a už v 47. minúte nasiel Rybanský v šestnástke Školku a ten svojim druhým dotykom s loptou na ihrisku poslal hostí do vedenia. Domácim sa podarilo šťastným gólom v 82. minúte vyrovnať a zdalo sa, že body sa budú deliť, no najskúsenejšia trojica Pažiťancov sa postarala o to, že víťazstvo si predsa odviezli hostia. Šimončič precíznou prihrávkou našiel Školku, ktorý sa rútil sám na brankára, domáci stopér ho zastavil až v šestnástke faulom zozadu a Hantabal sa z bieleho bodu nemýlil. TJ obce Pažiť opäť ďakuje svojim fanúšikom, ktorí ich prišli na tento zápas podporiť. (TJ obce Pažiť)

"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)