Livinské Opatovce a Pažiť naďalej bez straty

PARTIZÁNSKE, 05.09.2016 |
Ani v 3. kole II. triedy Partizánske nedokázali súperi obrať Livinské Opatovce a Pažiť o body a spoločne tak kraľujú tabuľke. Na jej opačnom konci sú bez bodu i streleného gólu Návojovce.

V Malých Uherciach sa stretli tímy, ktoré pred vlastnými fanúšikmi zostávajú bez bodov a tie získavajú len na ihriskách súperov. Potvrdilo sa to aj v ich vzájomnom súboji. Domáci po prehre s Nadlicami nestačili na svojom štadióne ani na Veľké Kršteňany, ktoré si tak do tabuľky k bodu z Radobice pripísali všetky tri. Rozhodli o tom už v prvom polčase, ktorý vyhrali gólmi Antona Makvu a Jána Kopála 0:2. Hráči ŠK dokázali po prestávke reagovať len raz, v 65. minúte znížil na konečných 1:2 Michal Závodný.

Malé Bielice proti Hradišťu ako keby urazili šťastenu. V zápase, v ktorom jasne dominovali a hru mali pod kontrolou, nedokázali využiť ani jednu zo svojich veľkých príležitostí a gólom sa neskončil dokonca ani pokutový kop kapitána Lukáša Podolinského. Keďže z presného zásahu sa zo svojich brejkov netešili ani hostia, duel sa skončil bezgólovou remízou. (TJ Slovan Malé Bielice)

Bez bodov a aj strelených gólov v tomto ročníku naďalej zostávajú Návojovce, ktoré cestovali na ihrisko do Pažite. Domáci začali stretnutie prevahou, no dobre fungujúca obrana hostí držala nerozhodný stav. Pažiťanci pridávali na obrátkach, neustále hrozili svojou kombinačnou hrou a bolo len otázkou času, kedy sa dočkajú gólu. Školka ale len opečiatkoval brvno a nevyužité zostali aj veľké príležitosti Stana s M. Maťašejem. Misky váh na domácu stranu tak nakoniec naklonil až novic v ich drese Erik Palkovič, ktorý krížnou strelou z hranice pokutového územia nedal brankárovi Srogončíkovi šancu. Napriek tomu, že v druhom dejstve domáci poľavili, hru mali aj naďalej pod kontrolou. V 66. minúte na navyše dočali aj druhého zásahu, keď milimetrový center Hantabála usmernil do protipohybu brankára hlavou Školka. Tri body tak zostali doma a Pažiť je aj po treťom kole naďalej stopercentná. (TJ obce Pažiť)

To isté platí aj o Livinských Opatovciach, ktoré si tretiu výhru v rade pripísali doma proti Radobici. Tá zatiaľ za svojimi výsledkami z minulej sezóny zaostáva, no na trávniku Družby domácich poriadne potrápila. Keď po necelej štvrťhodine hry skóroval Polúch, zdalo sa, že domáci si dokráčajú v pohode za výhrou. V 28. minúte ale vyrovnal Martin Kmeť a nerozhodný výsledok vydržal až do 73. minúty, v ktorej zariadil tesný triumf Livinských Opatoviec Medo.

Domácu neporaziteľnosť v tejto sezóne si aj po zápase s Nadlicami drží Klátová Nová Ves. Domácich naštartoval na ceste za tromi bodmi gól Borčina zo záveru prvého polčasu, poistku výhry OFK pridal po hodine hry Jozef Paulík.

Na výhru v Návojovciach nedokázali doma nadviazať hráči Brodzian. V súboji s Krásnom prehrávali od 21. minúty po góle Šestáka, v 67. minúte vyrovnával striedajúci Jančich. Domáci sa ale z nerozhodného stavu dlho netešili, už o pár sekúnd poslal hostí znova do vedenia Turček. Definitívu druhému víťazstvu Krásna v rade pridal v závere Dragula.