topPhoto
FOTO: FB TJ SLOVAN NITRIANSKE SUČANY, ligy.sk (ilust.)

Majstrovstvá oblasti Prievidza s viacerými prekvapeniami

PARTIZÁNSKE, 07.09.2016 |
Majstrovstvá oblasti Prievidza majú za sebou už šestinu aktuálneho ročníka. Pozreli sme sa na to, ako sa v ňom jednotlivým tímom darí.


V čele Lehota, N. Sučany a N. Rudno so zápasom k dobru

Devätnásť strelených gólov a len dva inkasované. Aj to je dôvod, prečo Lehota pod Vtáčnikom aktuálne vedie tabuľku. Baníci zaznamenali fantastický štart do nového ročníka, keď doma s Rudnianskou Lehotou a následne aj v Sebedraží vyhrala 6:0. O to nečakanejší bol výsledok zápasu vo Veľkých Bieliciach, kde hostia na góly Buričana a Beňušku odpovedali len raz Benčatom a pripísali si svoju prvú a doteraz jedinú prehru. Svojich priaznivcov si však hneď v nasledujúcom kole udobrili výhrou 5:0 nad nováčikom z Diviackej Novej Vsi a o týždeň neskôr aj tesným víťazstvom nad bývalým účastníkom 5. ligy Malou Čausou, o ktorú sa postaral Milan Šnirc.

Tím však ťahá za bodmi najmä Michal Benčat, ktorý práve s výnimkou duelu s Malou Čausou skóroval v každom doterajšom zápase a na konte má už päť zásahov.

V tesnom závese za baníkmi sú však Nitrianske Sučany, ktoré ako jediný tím súťaže doteraz nestratili ani jediný bod. Majú však na konte o jeden zápas menej, keď ich čaká dohrávka proti Nitrianskemu Rudnu. Slovan najskôr doma vyhral nad Veľkými Bielicami (3:1), následne v Malej Čause (0:2) i v Handlovej proti béčku Baníka HN (0:1) a úspešný bol aj v prestrelke s Dežericami. Proti OFK síce viedol po góle Čičmanca, no hostia odpovedali Dzurikom a Valachom. Dva rýchle góly Čičmanca a Sluku síce vrátili domácim tesný náskok, no po Briššákovom góle sa začínalo odznova. Rozhodnutie tak priniesla 76. minúta, v ktore suverénnosť Sučian v tejto sezóne udržal Kaňa. 

Pod desať gólov tímu sa podpísalo šesť hráčov, najviac sa zataiľ darí Emilovi Čičmancovi, ktorý skóroval trikrát.

Práve výsledok spomínaného dohrávaného zápasu proti Nitrianskym Sučanom môže zosadiť z vedúcej pozície Lehotu pod Vtáčnikom a posunúť na ňu aktuálne tretí tím tabuľky Nitrianske Rudno. Priehrada je totiž spolu so Slovanom jedným z dvoch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali. Okrem domácej remízy s Nitrianskym Pravnom (2:2) má totiž na konte tri výhry. V prvom zápase sezóny uspelo Rudno po druhopolčasovom obrate v Skačanoch (2:3), aj vďaka dvom gólom Michala Kurica si doma poradilo s Kamencom pod Vtáčnikom a tri body si pripísalo počas uplynulého víkendu aj na trávniku nováčika z Kolačna. Tam síce opäť prehrávalo po góle B. Kráľa, no dvomi gólmi Drobca a jednom Bártu otočilo skóre ešte pred prestávkou. Po nej sa síce znova presadil domáci Kráľ, no keď takmer okamžite odpovedal Kuric a v závere zavŕšil Drobec svoj hetrik,  tešilo sa z troch bodov po hokejovom výsledku 2:5.

Práve dvojica Drobec a Kuric je gólovo najúspešnejšia, keď k 13 gólom Priehrady prispeli zhodne piatimi zásahmi.


Trio desaťbodových dopĺňajú Malá Hradná a Diviacka Nová Ves

Okrem Nitrianskeho Rudna má desať bodov na svojom konte aj dvojica Malá Hradná a Diviacka Nová Ves. Ešte v minulej sezóne účastník 5. ligy Malá Hradná odštartovala pôsobenie v nižšej súťaži remízou v Dežericiach (1:1), následne však naskočila na víťaznú vlnu, keď doma zdolala Rudniansku Lehotu (3:1) i Sebedražie (4:1) a uspela aj v Dolných Vesteniciach po výsledku 0:2. Jej trojzápasová víťazná séria však skončila v Skačanoch, kde síce vyhrávala už od 5. minúty gólom B. Varhaníka, domáci však napriek nevyužitej jedenástke M. Borchu rýchlo vyrovnali B. Krajčom a v druhom polčase zásahmi M. Ďuriša a striedajúceho M. Štrpku otočil duel vo svoj prospech.

O ofenzívu Malej Hradnej sa stará najmä Tomáš Rychtarech, autor štyroch gólov, dvakrát sa však presadili už aj Bohuš Varhaník, Marek Dudáš a Kamil Hudec.

Príjemným prekvapením sú výkony nováčika z Diviackej Novej Vsi, ktorý po piatich zápasoch figuruje na výbornej piatej priečke. To, že s ním treba rátať potvrdil hneď vo svojej premiére, keď v Nitrianskom Pravne zvíťazil jasne 0:4 a vo víťazstvách pokračoval aj v ďalších dvoch zápasoch, v ktorých si doma poradil s ďalším nováčikom Kolačnom 1:0 a a Rudnianskou Lehotou 3:1. Líder tabuľky z Lehoty však už bol výrazne nad sily hráčov DNV, čo prinieslo vysokú prehru 5:0. V 5. kole stratila Diviacka ďalšie body, keď po obrate na ihrisku Sebedražia - na gól J. Ondráša odpovedali P. Jankeje a B. Šlabjar - vyrovnával na konečných 2:2 v závere M. Parízek.

Ak by sme nepočítali výprask od Lehoty, v zostávajúcich štyroch zápasoch inkasoval nováčik súťaže len tri góly, dvakrát si udržal čisté konto. Ofenzívu dokáže podporiť viacero hráčov, strelecky sa presadili už siedmi, najviac sa zatiaľ darí trojgólovému Petrovi Jankeje.

Napriek "až" šiestemu miestu sa béčko Baníka HN môže zatiaľ pochváliť druhou najlepšou defenzívou súťaže, ktorá inkasovala len trikrát - hneď v prvom kole v Dolných Vesteniciach (2:0) a následne v 4. kole doma od Nitrianskych Sučian (0:1). Vo víťazných zápasoch proti Skačanom (1:0), v Kamenci pod Vtáčnikom (0:3) a v Nitrianskom Pravne (0:3) si brankár A. Kováčik udržal čisté konto. V dueli na trávniku MTJ sa strelecky darilo D. Maruniakovi, autorovi dvoch gólov, R. Piroška prispel jedným.

Práve Piroška je zatiaľ aj najlepším strelcom tímu, keď sa postaral o štyri zo siedmich gólov baníkov.


Víťaz minulého ročníka Dežerice až siedmyZa očakávaniami zatiaľ zostáva najlepší tím minulej sezóny Dežerice. V piatich dueloch vyhral len dvakrát - v Skačanoch 1:2 a doma s Kamencom pod Vtáčnikom 2:0. Okrem toho zaznamenal pred vlastnými fanúšikmi remízy s Malou Hradnou (1:1) a Dolnými Vestenicami (2:2) a v poslednom kole ťahal za kratší koniec v Nitrianskych Sučanoch, kde síce viedol 1:2 a dokázal vyrovnať aj na 3:3, no nakoniec prehral 4:3.

Veľké Bielice pokračujú v podobných výsledkoch ako v minulej sezóne, v ktorej mali bilanciu 11-9-10, aj v tomto ročníku. Vstup do neho im síce nevyšiel podľa predstáv, keď prehrali v Nitrianskych Sučanoch 3:1 i Kolačne 1:0 a remizovali doma s Nitrianskym Pravnom, v 4. kole ale šokovali doma Lehotu pod Vtáčnikom výhrou 2:1, na ktorú nadviazali počas tohto víkendu výhrou v Rudnianskej Lehote. Najlepším strelcom tímu je letná posila z Chynorian Martin Vaňo, ktorý má na konte dva zásahy.


Druhú polovicu tabuľky vedie nováčik z Kolačna

Ďalší nováčik súťaže Kolačno odštartoval sezónu vo veľkom štýle, keď rozdrvil Sebedražia 6:1. Po prehre v súboji nováčikov v Diviackej Novej Vsi (1:0) a tesnom domácom víťazstve nad Veľkými Bielicami (1:0) však prehral nasledujúce dva zápasy. V Malej Čause po výsledku 3:0 a následne aj doma s Nitrianskym Rudnom, v ktorom napriek dvom gólom B. Kráľa nezískali ani bod a navyše prišli aj o vylúčeného M. Belianskeho. Najväčšia ofenzívna hviezda tímu bývalý prvoligový útočník Ľuboš Perniš zatiaľ strelecky mlčí a tak ho štyrmi gólmi nahrádza Branislav Kráľ.

Úvod nového ročníka vyšiel aj desiatemu tímu tabuľky Kamencu pod Vtáčnikom, ktorý si doma poradil s Malou Čausou po výsledku 4:2. Následne však v troch zápasoch po sebe nezaznamenal ani bod, v Nitrianskom Rudne prehral 3:1, domá s béčkom Baníka HN 0:3 a v Dežericiach 2:0. Chuť si napravil počas tohto víkendu, keď dvomi gólmi Jána Šima zdolal Dolné Vestenice.

Práve skúsený útočník je najlepším strelcom Tatrana, keď šesť zo siedmich gólov jeho tímu nesie práve jeho podpis.


Vegum, Pravno a Skačany zatiaľ za očakávaniami

Pri tejto trojici tímov boli ich fanúšikovia zvyknutí na vyššie priečky. Najmä u Dolných Vesteníc, ktoré sa pred sezónou netajili postupovými ambíciami, je ich aktuálna bilancia nepríjemným prekvapením. Domáca výhra 2:0 nad béčkom Baníka HN v úvodnom kole je totiž doteraz jedinou, ktorú si tím pripísal. V Dežericiach (2:2) a doma so Skačanmi (1:1) remizoval, s Malou Hradnou pred vlastnými fanúšikmi a aj v zatiaľ poslednom kole v Kamenci pod Vtáčnikom prehral zhodne 0:2. Tím síce veľa gólov nedostáva, loptu zo svojej siete vyťahoval sedemkrát, jeho ofenzíva však patrí po piatich kolách k najslabším v súťaži, keď skórovala len päťkrát. Chýba jej zatiaľ líder, góly si podelila pätica hráčov.

Určite lepší vstup do novej sezóny si predstavoval deviaty tím tej minulej Nitrianske Pravno. Hneď v prvom kole doma utŕžil štvorgólový výprask od nováčika z Diviackej Novej Vsi. Po bezgólovej remíze vo Veľkých Bieliciach, domácej výhre nad Malou Čausou (1:0) a prekvapujúcej deľbe bodov v Nitrianskom Rudne (2:2) ťahal opäť za kratší koniec pred vlastnými fanúšikmi v súboji s béčkom Baníka HN. O tri góly v sieti MTJ sa postarali D. Maruniak, ktorý sa presadil dvakrát, a R. Piroška. Pravno trápi najmä koncovka, doterajšie tri góly  sú najmenej zo všetkých tímov súťaže. O dva z nich sa postaral J. Hianik, jeden má na konte minulosezónna ofenzívna hrozba Malinovej P. Pekár.

Väčší bodový zisk si určite pred sezónou predstavovali aj priaznivci Skačian. Siedmemu tímu uplynulého ročníka ale vstup do sezóny vôbec nevyšiel, keď doma prehral s Nitrianskym Rudnom (2:3) aj Dežericami (1:2) a nestačil ani na béčko Baníka HN na jeho ihrisku (1:0). Až návrat Ondreja Beleša akoby tím nakopol. Mladý stredopoliar v prvých troch zápasoch chýbal, no následne pri jeho štarte remizovali Skačanci v Dolných Vesteniciach 1:1 a s Malou Hradnou si poradili 3:1, keď otáčali duel po zásahu Varhaníka gólmi B. Krajča, M. Ďuriša a M. Štrpku.


Tabuľku uzatvárajú M. Čausa, Sebedražie a Rudnianska Lehota 

Malá Čausa ešte v minulej sezóne hrala 5. ligu, po piatich kolách Majstrovstiev oblasti však má na konte za jednu výhru a štyri prehry len tri body. Tie získala vďaka víťazstvu 3:0 nad Kolačnom, v zostávajúcich stretnutiach v Kamenci nad Vtáčnikom, Nitrianskom Pravne a doma s Nitrianskymi Sučanmi ťahala za kratší koniec. Rovnako bez bodov zostala aj v Lehote pod Vtáčnikom, kde o výhre domácich rozhodol zásah M. Šnirca. Hoci defenzíva Malej Čausy nepatrí k najhorším, päť strelených gólov v piatich zápasoch je pre jej ofenzívu slabou vizitkou.

Ešte horšie ako vyššie spomínané tímy je na tom dvojica Sebedražie a Rudnianska Lehota. Tímy, ktoré sa v minulej sezóne pohybovali v pokojnom strede tabuľky uzatvárajú pelotón s priam katastrofálnym skóre.

Sebedražie odštartovalo nový ročník tromi vysokými prehrami. Na ihrisku Kolačna a následne aj doma s Lehotou pod Vtáčnikou inkasovalo poltucet, v Malej Hradnej štyrikrát (4:1). Až v jeho zatiaľ poslednom zápase s Diviackou Novou Vsou sa tešilo z prvého bodu po remíze 2:2, ktorú v závere zachraňoval M. Parízek.

V minulej sezóne šieste miesto, pozitívna bilancia 14 výhier, tri prehry a 13 prehier pri skóre 68:66, no v tejto po štyroch zápasoch bez bodu a so skóre 4:15. Aj preto patrí Rudnianskej Lehote aktuálne posledné miesto tabuľky. Hráčov Dúbravy akoby rozhodil šesťgólový výprask v Lehote pod Vtáčnikom, po ktorom nedokázali bodovať v Malej Hradnej a Diviackej Novej Vsi po prehrách 3:1  a ani doma s Veľkými Bielicami po výsledku 2:3. Pri pätnástich inkasovaných góloch sú však štyri strelené veľmi málo, o polovicu z nich sa pritom postaral Andrej Šimo.

"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//