VIDEO Prvá prehra Poruby, Malinová nestačila na Ráztočno

PRIEVIDZA, 19.09.2016 |
Po 7. kole I. triedy Prievidza (7. liga) odskočil Pravenec Porube na čele tabuľky na rozdiel troch bodov. Nováčik z Novák bodoval už v treťom zápase po sebe.

7. kolo: Bystričany rozbili Hradec, Pravenec nadelil Košu

Šesť zápasov, presne toľko trvala šnúra neporaziteľnosti Poruby. V jednom z ťahákov víkendu, v ktorom Magura cestovala na trávnik Oslian, o tom rozhodla 37. minúta, v ktorej jediný gól duelu zaznamenal domáci Marek Košian. Oslany sa vďaka tomuto triumfu dotiahli na svojho súpera na rozdiel troch bodov.

Nováčik Iskra Nováky od výprasku v Malinovej naberá fazónu a po tesnej prehre na ihrisku silnej Poruby neprehral už tretí zápas v rade. K výhre nad Bystričanmi a remíze v Hradci tentoraz pridal víťazstvo nad Chrenovcom-Brusno. Rozhodli o tom najmä skvele zahrané štandardky, na ktoré bol brankár Slávie J. Jakubík prikrátky. Na úvodný zásah Š. Briatku ešte odpovedal M. Kvostka, náslene však A. Hvojník a M. Šnirc poslali domácich do dvojgólového vedenia. Šance hostí oživil v 71. minúte striedajúci P. Kováč, definitívu troch bodov pre Iskru dal v závere stretnutia svojim druhým gólom Šnirc.

Z troch bodov sa po trojzápasovom čakaní tešila aj dvojica Kľačno a Opatovce nad Nitrou.

Bývalý účastník Majstrovstiev oblasti Prievidza z Opatoviec sa na ne ale proti Čereňanom poriadne zapotil. Hostia totiž ešte polhodinu pred koncom viedli prvopolčasovými gólmi S. Kobesa a P. Bodnára 0:2, následne však k obratu zavelil kapitán domácich R. Petreje, ku ktorému sa v 76. minúte pridal D. Kliniec a v záverečných sekundách duelu R. Hulini.

Kľačno si zas napravilo chuť po výprasku v Čereňanoch výhrou nad Valaskou Belou. Už v 20. minúte mohol skóre duelu otvoriť J. Sloboda, pokutový kop ale nepremenil. O štyri minúty neskôr sa ale domáci predsa dočkali, keď sa presadil O. Proč. Ešte pred prestávkou pridal druhý gól Kľačna Ľ. Mendel a do kabín tak odchádzali spokojnejší domáci. Krátko po prestávke zdramatizoval duel R. Dušička, Kľak však odpovedal už o sedem minút J. Recinom. V záverečnej štvrťhodine si museli domáci strážiť svoj náskok v oslabení, keď po druhej žltej karte videl červenú Ľ. Mendel, hostia však početnú výhodu nevyužili a z Kľačna odchádzali s prehrou 3:1.

Všetky body zostali doma aj v súboji Bystričian s Hradcom. Hostia pricestovali len v desiatich a tak sa Dynamo od úvodu pustilo do ofenzívy. Z množstva šancí v prvom polčase vyťažilo tri góly, dvakrát sa presadil J. Grolmus, raz M. Slúka. S chuťou hrajúci Slúka v úvodnej štvrťhodine druhého dejstva pridal ďalšie dva zásahy a zavŕšil svoj hetrik. V 73. minúte vyťahovali hostia loptu zo svojej siete už po šiestykrát, presadil sa striedajúci B. Bartoš, o tri minúty neskôr pridal siedmy gól Dynama z pokutového kopu P. Nechala. Čestný úspech hostí, ktorým znížili na konečných 7:1, zaznamenal šesť minút pred koncom M. Kaniansky.

Bez bodov pred vlastnými fanúšikmi naopak zostal Koš. Líder tabuľky z Pravenca o svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, v ktorom po rýchlom góle P. Bugára zaznamenal R. Lalúch v priebehu necelej polhodiny hetrik. V druhom dejstve padol už len jeden gól, o ktorý sa postaral oslávenec J. Maruniak.

Už štvrtú výhru v rade a ďalší cenný skalp si pripísalo Ráztočno. Na ihrisku Malinovej vyhrávalo po štvrťhodine hry gólom K. Pepríka, M. Mikula tesne pred prestávkou a M. Filkorn v 60. minúte ale otočili skóre v prospech domácich. Už po pár sekundách však z pokutového kopu vyrovnal J. Kečkeš a tri body pre hostí zariadil dve minúty pred koncom striedajúci M. Kaniansky.

Návrat k 6. kolu: Prvé body Čerenian, desať gólov v Porube

Sedem zápasov 6. kola prinieslo štyri výhry domácich tímov, dve deľby bodov a len raz sa z víťazstva tešili hostia.

Súboj trápiacich sa tímov medzi Čereňanmi a Kľačnom priniesol prvé body domáceho ŠK v tejto sezóne. Čereňanci vyhrávali už po prvom polčase dvomi gólmi D. Ďuríka a jedným L. Holdoša rozdielom triedy, v úvode druhého dejstva po zásahu J. Jánošíka svoj náskok ešte zvýšili. V 66. minúte videl hosťujúci M. Rajčan po druhej žltej karte aj červenú a hoci domáci už ďalší gól nepridali, tešili sa nakoniec z prvej výhry i bodov v sezóne po výsledku 4:0.

Svoju dobrú formu potvrdilo Ráztočno aj proti Košu. Na úvodný zásah P. Karvaša síce krátko po prestávke odpovedal J. Baran, autor prvého gólu Karvaš sa ale po hodine hry presadil aj po druhý raz a zariadil pre svoj tím všetky body.

Zaujímavý súboj sľuboval aj duel Pravenca s Opatovcami nad Nitrou. Vedenia sa ujal v závere prvého polčasu domáci líder tabuľky, keď vlastného brankára prekonal F. Krčík, hostia ale dokázali vyrovnať v 71. minúte zásluhou striedajúceho D. Klinieca. K nerozhodnému výsledku smerujúci zápas nakoniec strhli domáci na svoju stranu v nadstavenom čase, keď loptu za chrbát S. Gendiara poslal nestárnúci J. Maruniak.

Zápas plný šancí a až desiatich gólov videli diváci v Porube, kde privítali Bystričany. Už v 8. minúte si domáci po štandardke nepostrážili J. Grolmusa a ten poslal hostí do vedenia. V 13. minúte ale obrana Dynama zahrala v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop premenil Erik Kozák. O deväť minút neskôr už domáci viedli, keď sa po druhý raz presadil Kozák. O pár sekúnd mohol byť stav znova nerozhodný, no po faule domácej obrany Grolmus neprekonal Rybára z penalty a ani následnej dorážky. Skóre sa tak znova menilo v 31. minúte, keď Gamanovu strelu ešte Bartoš vyrazil, no na Burzovu dorážku už nemal nárok. Ešte pred prestávkou pridala Poruba aj štvrtý gól, ideálnu prihrávku medzi obrancov zúžitkoval Burza. V úvode druhého dejstva unikol od polovice ihriska Burza a zavŕšil svoj hetrik. V 58. minúte sa presadili opäť hostia, keď na 5:2 znižoval Patrik Nechala. Domáci ale akúkošvek damatizáciu duelu nepripustili, o desať minút sa krížnou strelou presadil Štefan Mihálka a v 73. minúte dosiahol hetrik aj Erik Kozák. Konečnú podobu výsledku dal nakoniec vlastným gólom Ján Valach, ktorý nešťastne tečoval priamy kop hostí a upravil tak na 7:3.

Cenný bod z Malinovej chceli v domácom súboji s nováčikom z Novák potvrdiť hráči Hradca a tento cieľ začali napĺňať krátko po prestávke, keď loptu do siete poslal P. Briatka. V 53. minúte ale zahral brankár VPS rukou mimo pokutového územia a uvidel červenú kartu. Hostia využili početnú prevahu na obrat, keď sa v 64. minúte presadil M. Šnirc a desať minút pred koncom V. Prokein. Napriek početnej nevýhode sa však domácim podarilo nakloniť misky váh opäť na svoju stranu, J. Briatka dvomi gólmi v priebehu troch minút - druhý z nich dosiahol z pokutového kopu, otočil skóre na 3:2. Všetky body ale nakoniec predsa nezostali, keď v záverečných sekundách zariadil remízu Š. Briatka.

Deľbu bodov prinieslo aj meranie síl Valaskej Belej s Oslanmi. Domáci sa presadili neď zo svojej prvej vážnejšej šance, keď loptu po rohovom kope umiestnil medzi žrde M. Mokriš. Hostia po tomto zásahu prevzali iniciatívu, Oslany potom prevzali iniciatívu do svojich rúk, no šance Košiana, Hudeca i Štálnika zostali nevyužité. Aj po prestávke pokračoval tlak Oslian, ale pokusy V. Tadiala M. Richtera a Hudeca vyrovnanie nepriniesli. Pootvorené zadné vrátka využívali domáci na kontry, no Greguš pri šanciach Sondora a Mokriša svoj tím podržal. V 86. minúte sa tak hostia mohli tešiť z vyrovnania, keď striedajúci Tkáč po centri Š. Tadiala prestrelil všetko,čo mu stálo v ceste a upravil výsledok na konečných 1:1.

Skóre zápasu v Chrenovci-Brusno, kam pricestovala Malinová, sa po prý raz menilo v 26. minúte, v ktorej Lacko zúžitkoval hrúbku v domácej obrane. Vstup do druhého dejstva vyšiel Slávii skvele, keď dvomi gólmi E. Vojtka v priebehu troch minút otočili skóre vo svoj prospech. Tesný náskok ale domáci neudržali a nakoniec prišli o všetky body. V 76. minúte vyrovnal z prísneho pokutového kopu T. Žáčik a víťazstvo hostí zariadil šesť minút pred koncom po priamom kope M. Dudáš.

"

• 13.11.2018
    Monaco vyšetrujú za zmluvy s neplnoletými hráčmi
    Francúzske futbalové úrady vyšetrujú AS Monaco za údajné porušenie pravidiel pri uzatvorení zmlúv s dvomi neplnoletými hráčmi. Mená futbalistov nezverejnili, ale Francúzska futbalová federácia a vedenie profesionálnej ligy v stanovisku uviedli, že požiadali hráčsku komisiu a právne oddelenie ligovej súťaže o vyjadrenie v tejto záležitosti.

Podľa webovej stránky Mediapart, ktorá analyzuje dokumenty, porušilo Monaco pravidlá pri zmluvách s hráčmi mladšími ako 18 rokov. Klub vinu popiera. (TASR)
    Obranca Stark bude Herthe chýbať niekoľko týždňov
    Futbalový obranca Niklas Stark bude pre zranenie pravého chodidla chýbať Herthe Berlín niekoľko týždňov. V sobotňajšom ligovom zápase nemeckej Bundesligy na pôde Düsseldorfu musel dvadsaťtriročný stopér striedať už v 25. minúte.

Pri zraneniach obrancov Marvina Plattenhardta a slovenského reprezentanta Petra Pekaríka tak Stark rozšíril maródku v zadných radoch Herthy. (TASR)
    Higuain spoznal trest za vylúčenie proti Juventusu
    Argentínsky futbalista Gonzalo Higuain spoznal trest za urážku hlavného rozhodcu Paola Mazzoleniho, ktorej sa dopustil v nedeľňajšom šlágri talianskej Serie A medzi AC Miláno a Juventusom Turín (0:2). "Rossoneri" bude chýbať dva ligové zápasy proti Laziu Rím a Parme Calcio.

Milánsky útočník najprv v závere duelu proti "starej dáme" dostal v 83. minúte žltú kartu za faul, následne za protesty a nešportové správanie nasmerované voči hlavnému rozhodcovi si vyslúžil aj druhu žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. (TASR)
  • 08.11.2018
    AC Miláno dlhšie bez Bigliu
    Lucas Biglia bude futbalistom AC Miláno chýbať približne štyri mesiace. Argentínsky stredopoliar si na tréningu zranil lýtkový sval a už má za sebou aj operáciu. Tridsaťdvaročný hráč absolvoval chirurgický zákrok vo Fínsku, informovala agentúra AFP. (TASR)
    EL: Anderlecht stratil šancu na postup zo skupiny D
    Futbalisti Anderlechtu Brusel stratili šancu na postup z "trnavskej" D-skupiny Európskej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí 4. kola prehrali na pôde Fenerbahce Istanbul 0:2 a v tabuľke majú jediný bod. Turecký klub na druhom mieste získal sedem bodov a v porovnaní s belgickým súperom má lepšiu vzájomnú bilanciu, keďže prvý zápas sa skončil 2:2. (TASR)
    Príprava: Slovenky remizovali v Grécku
    Slovenská futbalová reprezentácia žien remizovala v prvom z dvojice prípravných zápasov v Grécku s domácim tímom 1:1. Zverenky trénera Petra Kopúňa v meste Drama po prvom polčase prehrávali, v 60. minúte vyrovnala Mária Mikolajová. Odveta je na programe v nedeľu v Kavale. (TASR)

Grécko - Slovensko 1:1 (1:0)