Nováčikovia I. triedy PE, BN sa zaradili k špičke

PARTIZÁNSKE, 20.09.2016 |
Dvojica nováčikov I. triedy Partizánske, Bánovce nad Bebravou ŠK Bebrava a Nedanovce sa po polovici jesennej časti drží na čelných priečkach tabuľky.

1. kolo: Úspešný vstup nováčikov

Už úvodné kolo nového ročníka napovedalo, že nováčikovia súťaže nebudú hrať druhé husle. Kým Bebrava si doma poradila so štvrtým tímom predchádzajceho ročníka Krásnou Vsou, Nedanovce zvíťazili u piatych Podlužian. Úspešne do súťaže vstúpili aj dva tímy, ktoré vypadli z Majstrovstiev oblasti Prievidza. Dolné Naštice zdolali strieborný tím predchádzajúceho ročníka Pečeňany a Chynorany si v priamej konfrontácii vypadávajúcich tímov pripísali jasný triumf vo Veľkom Klíži.

V ďalších zápasoch sa z troch bodov tešili Biskupice, ktoré zdolali Žabokreky and Nitrou i Ostratice po tesnej výhre nad Dvorcom, jedinú remízu prinieslo meranie síl medzi Miezgovcami a Pravoticami.

2. kolo: Bebrava zdolala bývalého účastníka 6. ligy

Svoje kvality tieto tímy potvrdili aj v 2. kole. Veľký Klíž vyhral v Dvorci, Nedanovce zdolali Biskupice a Dolné Naštice naložili Žabokrekom dokonca desiatku. V šlágri víkendu, v ktorom Chynorany privítali Bebravu, si cenné tri body pripísal bývalý tím II. triedy.

V Pravoticiach sa tešila Krásna Ves, Miezgovce si doma poradili s Podlužanmi a Pečeňany pripravili po hokejovej prestrelke prvú prehru Ostraticiam, keď exceloval najmä štvorgólový Filip Rychtárech.

3. kolo: Nedanovce remizovali v D. Našticiach, V. Klíž doma znova prehral

Suverénny vstup Slatiny do novej súťaže pokračoval aj v 3. kole, keď si doma poradila s Dvorcom jasne 5:1. Tri body si pripísali aj Chynorany, ktoré triumfovali na ihrisku Krásnej Vsi. Veľký Klíž po výhre v Dvorci doma prehral aj druhý zápas, keď nestačil na Pečeňany. Šláger víkendu medzi Dolnými Našticami a Nedanovcami, v ktorom všetky štyri góly padli až v poslednej desaťminútovke, priniesol deľbu bodov.

V zostávajúci troch dueloch sa tešili domáce tímy. Biskupice si poradili s Miezgovcami, Podlužany zdolali Pravotice a Ostratice vďaka jedinému gólu nedovolili Žabokrekom nad Nitrou bodovať ani v treťom zápase novej sezóny.

4. kolo: Prvá prehra D. Naštíc, Slatina naložila Pečeňanom

V 4. kole si výhry z ihrísk súperov priniesli len dva tímy. Fantastickú formu opäť potvrdila Slatina, ktorá na trávniku druhého tímu minulej sezóny Pečeňanian zvíťazila vďaka hetrikom Bakoša a Hošeka jasne 1:6. Vonku sa tešila aj Krásna Ves,  ktorá neumožnila Dvorcu bodovať ani v druhom zápase pred vlastnými fanúšikmi. Svedkami jedinej remízy tohto víkendu boli diváci v Žabokrekoch nad Nitrou, kde domáci TJ AC zaznamenal proti Veľkému Klížu prvý bod v sezóne.

Nedanovce neprehrali ani vo štvrtom zápase ročníka, keď si doma najmä zásluhou hetriku Mozolu poradili s Ostraticami 5:1. Podlužany opäť bodovali, keď zdolali Biskupice a prvú prehru v novom ročníku si pripísali Dolné Naštice, o ktorej v Miezgovciach rozhodol vlastný gól P. Kozinku štyri minúty pred koncom.

5. kolo: Gólovo bohatý víkend priniesol prvú prehru Nedanoviec

Celkovo 39 gólov, čo je takmer 5,6 na zápas, prinieslo 5. kolo. Najvýraznejšie sa o to postarali Chynorany, ktoré zdolali Dvorec aj vďaka štyrom gólom Čangela 7:2. Poltucet do siete Zábokriek pri výhre 6:1 nadelila Bebrava, Pečeňany prekonali defenzívu Krásnej vsi päťkrát a súboj Veľkého Klíža s Nedanovcami priniesol okrem poltucta gólov aj prvú prehru Nedanoviec v súťaži.

V ďalších dueloch sa darilo domácim tímom. Biskupice si poradili s Pravoticami, Dolné Naštice odčinili prehru v Miezgovciach výhrou nad Podlužanmi a Ostratice zdolali Miezgovce.

6. kolo: Nevydarený víkend domácich, súboj nováčikov bez víťaza

Len dve výhry domácich tímov prinieslo 6. kolo. Vôbec svoju prvú v sezóne si proti Krásnej Vsi pripísali Žabokreky nad Nitrou, cenný skalp získali aj Biskupice, ktoré si poradili s Dolnými Našticami.

Bez bodov pred vlastnými fanúšikmi zostali Pečeňany, ktoré nestačili na Chynorany, Miezgovce, ktoré podľahli Veľkému Klížu, ale aj Podlužany po prehre s Ostraticami.

Nerozhodne sa skončil duel Pravotíc s Dvorcom, ale aj priamy súboj medzi nováčikmi súťaže Nedanovcami a Slatinou, ktorý znamenal prvú bodovú stratu hostí v tejto sezóne. Stretnutie sa však mohlo skončiť inak, no hosťujúci Zlatko Bakoš ukázal veľké gesto.

Viac tu: Veľké gesto v Nedanovciach, hráč Slatiny sa vzdal jedenástky

7. kolo: Bebrava opäť víťazne, Veľký Klíž s treťou výhrou v rade

Veľký Klíž prehrával doma s Podlužanmi už od 6. minúty, keď sa k lopte dostal Papulák a s prehľadom prehodil neisto vybiehajúceho brankára Michala. O ďalších šesť minút však už bolo vyrovnané, v pokutovom území bol faulovaný Ján Dovalovský a Ján Kučera penaltu bezpečne premenil. V 14. minúte domáci už viedli, krížnou strelou sa presadil Ján Dovalovský. Hostia mohli vyrovnať Bartoňom, no ten pokutový kop nepremenil. Do prestávky tak pridal svoj druhý gól Dovalský a do kabín sa odchádzalo za stavu 3:1. Druhý polčas mal podobný priebeh, domáci držali loptu, postupnou kombináciou sa dostávali k bráne súpera, čo naopak hosťom vyhovovalo na rýchle protiútoky. V 61. minúte premenil pokutový kop Patrik Bielich a o výsledku bolo rozhodnuté. Bonusom v zápase bol hetrik Dovalovského, ktorý ho dovŕšil v 68. minúte. Hosťom sa síce v 74. minúte podarilo skorigovať výsledok, no na treťej výhre domácich v rade to už nič nezmenilo. Bodku za stretnutím dala červená karta pre hosťujúceho Pisára za urážku rozhodcu. (Marek Stanko, Veľký Klíž)

Prvej výhry ročníku sa dočkal Dvorec. O troch bodoch pre svoj klub v súboji s Pečeňanmi rozhodol v 66. minúte Tomáš Šedivý.

Všetky body zostali doma aj po zápase Chynorian so Žabokrekmi nad Nitrou. Hráči OŠK potvrdili úlohu favorita a po dvoch góloch Patrika Jozefáka a jednom Petra Vanča a Lukáša Rajnohu zvíťazili jasne 4:0.

Rovnako suverénne si proti Miezgovciam počínal líder tabuľky ŠK Bebrava. Do vedenia šli síce v 23. minúte zásluhou Michala Heriana hostia, domáci však odpovedali už po pár sekundách Michalom Hošekom a ešte pred prestávkou otočili skóre Zlatko Bakoš a Aeksandar Andelković. Po prestávke už skórovali len domáci. Bakoš, Dragan Milić a Andelković zavŕšili vysoké víťazstvo Slatiny v pomere 6:1.

Piatu výhru v sezóne si proti Biskupiciam pripísali Ostratice. Aj v tomto dueli sa ako prví tešili po štandardke Jozefa Božíka hostia, domáci však gólmi Pavla Podobu a Miroslava Rybára z pokutového kopu otočili duel vo svoj prospech.

Dramatický súboj prinieslo meranie síl medzi Krásnou Vsou a Nedanovcami. Hostia viedli v 32. minúte po góloch Andreja Žureka a Martina Stanka už 0:2, domáci ale ešte pred prestávkou vyrovnali zásluhou Romana Rumana a Romana Šebeňa. Aj po prestávke sa ako prví presadili hostia, svoj druhý gól v zápase zaznamenal Žurek, domáci však dokázali znova vyrovnať, dve minúty pred koncom skóroval Jaroslav Galbavý. Ani to však nakoniec Krásnej Vsi na bod nestačilo, keď Lukáš Packo len pár sekúnd po príchode na trávnik rozhodol v závere o výhre hostí.

Jedinú deľbu bodov priniesol zápas Dolných Naštíc s Pravoticami, v ktorom na gól Jaroslava Bitarovského zo záveru prvého polčasu odpovedali domáci v 77. minúte úspešným pokutovým kopom Martina Galbavého. Keďže ďalší gól sa im už priať nepodarilo, nebodovali naplno už v druhom zápase po sebe.

"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)