VIDEO Jarovce a Karlova Ves zvýšili náskok, Dúbravka stále bez bodov

BRATISLAVA, 26.09.2016 |
Piata liga Bratislava-mesto má za sebou už sedem kôl. Súťaži kraľujú s náskokom Jarovce a Karlova Ves.

Na čele tabuľky Jarovce

V čele tabuľky sú po výhre v Miloslavove naďalej Jarovce. Favorizovaní hostia síce v 22. minúte nepremenili pokutový kop, nepresadil sa J. Tyko, krátko na to však prekonali domácu defenzívu hneď dvakrát. Najprv skóroval D. Németh, o tri minúty po ňom odčinil svoje penaltové zaváhanie Tyko. Po prestávke padol už len jeden gól a opäť do domácej siete, keď vlastného brankára prekonal J. Takáč. Jarovčania tak zaznamenali už svoju piatu výhru v rade, od domácej remízy s Malinovom bodovali naplno proti Novej Dedinke (0:1), Iskre Peržalka (3:0), FA Bratislava (0:1) a Igramu (4:1).

Miloslavov je s tromi bodmi za výhru nad Dúbravkou 3:1 v tabuľke naďalej jedenásty.

Karlova Ves naďalej bez straty

O bod menej ako Jarovce, no so zápasom k dobru, okupuje druhú priečku tabuľky bez jedinej straty Karlova Ves. Ďalším súperom, ktorého porazili po Miloslavove (1:4), Krasňanoch (4:2), Danubii (3:4), Malinove (0:1) a Iskre Petržalka (5:1), bol v tomto kole Igram. Hostí na cestu za tromi bodmi nasmeroval už v 4. minúte R. Savčinský, ku ktorému sa o 70 minút pridal P. Varga. Práve jeho zásah sa nakoniec ukázal ako víťazný, keď domáci v 77. minúte znížili striedajúcim A. Chobotom na konečných 1:2.

Igram tak nerozšíril svoje aktuálne šesťbodové konto za remízy v Krasňanoch (2:2), s Malinovom (1:1) a Petržalke (1:1) a výhry nad Danubiou (2:1).

Šláger kola góly nepriniesol

Ako šláger kola možno označiť priamy súboj medzi štvrtým tímom tabuľky Danubiou a treťou Novou Dedinkou. Päťdesiatka divákov sa v ňom však gólovej radosti nedočkala, kluby si body rozdelili po bezgólovej remíze. Ich strata na druhú Karlovu Ves sa tak zvýšila na päť, respektíve štyri body. Pre Danubiu je to vôbec prvá remíza v tejto sezóne, ktorá ukončila jej trojzápasovú víťaznú šnúru. Tú ťahali jej hráči od domácej prehry s Karlovou Vsou, po ktorej vyhrali v Chorvátskom Grobe 1:3, naložili Dúbravke 7:3 a vyhrali na trávniku NMŠK 2:4.

Pre Novú Dedinku je to tretia bodová strata v sezóne po domácej prehre s Jarovcami a remíze na ihrisku FA Bratislava. V predcádzajúcich dvoch kolách pritom zvíťazila vysoko 0:7 v Miloslavove a doma si poradila s Krasňanmi po výsledku 3:1.

Krasňany doma po tretí raz 5:2

Práve spomínané Krasňany si schuti zastrieľali proti FA Bratislava. Už v 11. minúte prekonal vlastného brankára M. Mesároš, ešte do polčasu zvýšili domáci náskok na 3:0 A. Gendiar a T. Lopatka. V úvode druhého dejstva sa podarilo znížiť z pokutového kopu G. Chiabrovi, pri súboji, ktorý mu predchádzal, sa zranil domáci Erik Grunwald. Hráči ŠK na tento zásah odpovedali dvomi gólmi, ktorých autormi boli striedajúci M. Debrecký a po druhý raz v zápase A. Gendiar a tak gól E. Tanczera v závere už len zmiernil prehru hostí na 5:2.

Práve zranenie domáceho Grunwalda prinieslo na sociálnych sieťach zaujímavé reakcie od oboch klubov. Kým Krasňany uverejnili fotografiu hráča pred nemocnicou, na facebookovej stránke hostí sa objavil status v znení (bez redakčných úprav):

"Futbal je zvlastna hra. Nase acko dnes faslo 5ku v krasnanoch. Ja som dnes uprednostnil pracu. Rano zapas s detmi a odtial do Polusu.. a tu dostavam opat raz kolkyze vyhrazny telefonat .. tentokrat od pana Grunwalda (Krasnany): "Mojmu synovi ste zlomili nohu, sice on fauloval Vasho hraca v 16ke, rozhodca zapiskal pre vas penaltu ale my podavame trestne oznamenie, budete 6 mesiacov platit, usly zisk a neviem co vsetko .. opat raz budeme vypisovat na vsetkych socialnych sietach na vas len to najhorsie pan Valacsay (i ked viem ze ste tam dnes ani nebol)!"

... co k tomu dodat, osobne som tam nebol, co ma vobec ale nemrzi, nakolko herny styl tohoto supera ako aj tamojsie podmienky z mojho pohladu vela s futbalom nemaju. Mrzi ma vsak akekolvek zranenie kohokolvek - ci uz mojich hracov alebo rovnako supera pri cinnosti kt. roky robime, panovi Grunwaldovi som vyjadril lutost nad nestastim a synovi zazelal skore uzdravenie."

Krasňany tak opäť potvrdili svoju domácu silu, keď pred vlastnými fanúšikmi stratili body len v úvodnom kole po remíze s Igramom. Odvtedy však zdolali Chorvátsky Grob i Dúbravku zhodne 5:2 a NMŠK 4:1. Vonku sa im ale tak nedarí, keď prehrali v Karlovej Vsi 4:2 aj Novej Dedinke 3:1. Pre FA bola prehra v Krasňanoch druhou v sezóne, keď predtým nestačilo doma na Jarovce po výsledku 0:1. Okrem toho má na konte výhry nad Dúbravkou (1:0), NMŠK (2:0) a Miloslavovom (3:1) a remízy s Chorvátskym Grobom (2:2) a Novou Dedinkou (1:1).

Malinovo sa na výhru nad Dúbravkou natrápilo

Malinovo potvrdilo proti poslednej Dúbravke úlohu favorita, no jeho víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko. V 34. minúte nevyužil pokutový kop M. Chabroň a tak domáci šli do kabín len s jednogólovým náskokom po zásahu D. Chovana tesne pred prestávkou. Po hodine hry sa ale začínalo odznova, keď loptu za chrbát J. Šalgoviča poslal striedajúci T. Klinko. V 77. minúte však domáci kapitán Chabroň odčinil svoje zaváhanie pri jedenástke a zariadil tri body pre Malinovo. V závere hostia dohrávali oslabení, po druhej žltej karte uvidel aj červenú M. Vohrálik.

Malinovo tak bodovalo naplno po trojzápasovom čakaní, keď od výhry nad Iskrou Petržalka (2:1) remizovalo v Igrame (1:1) a prehralo s Karlovou Vsou (0:1) aj Chorvátskym Grobom (2:1). Dúbravka na svoje prvé body v tejto sezóne naďalej čaká, po prehrách s Novou Dedinkou (4:1), FA Bratislava (1:0), Miloslavovom (3:1) , Krasňanmi (5:2), Danubiou (7:3) a zatiaľ poslednou s Malinovom uzatvára ligový pelotón.

Iskra stále bez výhry

Na prvú výhru v novej súťaži naďalej čaká Iskra Petržalka. Po súboji s Chorvátskym Grobom však jej hráči boli zrejme vďační aj za jeden. Hostia sa totiž ujali vedenia v 87. minúte vlastným gólom P. Horvátha, domáci kapitán M. Králik ale v záverečných sekundách zariadil premeneným pokutovým kopom aspoň remízu.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj predchádzajúci domáci zápas Iskry proti Igramu. Okrem týchto dvoch nerozhodných výsledkov nazbieral nováčik súťaže štyri prehry, keď nestačil na Danubiu (6:1), Malinovo (2:1), Jarovce (3:0) a Karlovu Ves (5:1).

Chorvátsky Grob pokračuje v nevyrovnaných výkonoch, po remíze s FA Bratislava (2:2) a výhre nad Miloslavovom (3:0) prehral v Krasňanoch 5:2 a doma s Danubiou (1:3), k následnej výhre nad Malinovom (2:1) teraz pridal remízu.