VIDEO Vysoké výhry Poruby, Bystričian a Opatoviec, Pravenec s druhou remízou

PRIEVIDZA, 27.09.2016 |
V 8. kole I. triedy (7. ligy) Prievidza stratil líder tabuľky Pravenec body po druhý raz v sezóne, keď doma remizoval s Malinovou.

Kto sa v Oslanoch tešil na príjemné futbalové popoludnie, odchádzal zo štadióna sklamaný. Hostia z Kľačna totiž na zápas vôbec nepricestovali a tak si Slovan pripísal tri body po kontumačnej výhre 3:0.

Len druhý bodový zápis v tomto ročníku zaznamenali Čereňany, ktoré tentoraz pred vlastnými fanúšikmi privítali Koš. O úvodný zásah stretnutia sa v závere prvého polčasu postaral striedajúci D. Kučerka, odpoveď hostí prišla po hodine hry, keď loptu za chrbát D. Mališku poslal M. Gramantík. V 72. minúte domáci znova viedli, z bieleho bodu sa nemýlil kapitán ŠK L. Holdoš, no hostia napriek oslabeniu po vylúčení A. Weissa dokázali znova vyrovnať, deľbu bodov zariadil v 76. minúte L. Krutý.

Nováčik z Novák nedokázal natiahnuť svoju trojzápasovú sériu bez prehry, keď nestačil na rozbehnuté Ráztočno po výsledku 1:0. O piatej výhre Hajskaly v sérii rozhodla 44. minúta, v ktorej jediný gól zápasu zaznamenal domáci kapitán T. Petrucha.

Opatovce nad Nitrou po sérii troch prehier v rade vrátil na víťaznú vlnu zápas proti Čereňanom a tri body z tohto stretnutia potvrdili po jasnom triumfe aj na ihrisku Valaskej Belej. O výsledku bolo rozhodnuté prakticky už po prvej štyridsaťpäťminútovke, ktorú hostia vyhrali 1:4. Po zásahoch J. Teslíka z jedenástky a R. Petrejeho síce domáci znížili zásluhou A. Pištu, Petreje svojim druhým gólom v zápase a S. Fitzel tesne pred prestávkou dali ale jasne najavo, že Opatovce si prišli po všetky body. Po nej sa z bieleho bodu nemýlil ani po druhý raz Teslík a keď v 73. minúte opustil ihrisko po druhej žltej a následnej červenej domáci M. Čičmanec, skóre sa viac nemenilo.

Zaujímavý súboj sľubovalo meranie síl medzi lídrom tabuľky Pravencom a minulosezónnym ašpirantom na postup Malinovou, ktorá v tomto ročníku strieda lepšie výsledky s horšími. V prvom polčase mali viac šancí na gól domáci, no nevyužili ich a krátko po prestávke ich za to potrestal M. Greschner. V 58. minúte sa ale začínalo odznova, keď sa už po deviaty raz v sezóne presadil R. Lalúch. Nádeje domácich na obrat pochoval T. Drexler, ktorý si po hodine hry neodpustil pár slov adresovaných rozhodcovi a ten neváhal a poslal ho predčasne pod sprchy. Skóre sa tak viac už nemenilo a Pravenec zaznamenal len druhú stratu bodov v ročníku. Malinová si naopak napravila chuť po domácej prehre s Ráztočnom, mrzieť ju však môže zranenie kapitána J. Bolfíka, ktorý si kvôli silne narazenému členku zrejme niekoľko týždňov nezahrá.

Hradec po výbornom vstupe do sezóny ako keby strácal dych a po vysokej prehre v Bystričanoch zaznamenal ďalší výprask tentoraz v Porube. Od úvodného hvizdu sa hral dobrý rýchly futbal. Vedenia sa ujali domáci v 16. minúte po strele Erika Kozáka, následne sa hra vyrovnala a priniesla len minimum šancí. V druhom polčase sa však vrece s gólmi doslova roztrhlo. V 50. minúte hostia vyrovnali Ľ. Novotným, dlho sa však netešili, už po pár sekundách sa do lopty z 25 metrov oprel K. Škultéty a parádnou strelou upravil na 2:1. V 58. minúte vyhrávali domáci už rozdielom dvoch gólov, strelou spoza šestnástky sa znova presadil Kozák. V 66. minúte sa predviedol M. Burza, ktorý zobral loptu hosťujúcemu obrancovi, obišiel aj brankára a do prázdnej brány pohodlne skóroval. V 70. minúte J. Valach ideálne nahral medzi obrancov opäť Burzovi a ten povedľa brankára poslal loptu znova do siete. Gólovú bodku za stretnutím dal v 76. minúte po kombinácii Burzu s Gamanom svojim druhým zásahom v stretnutí Škultéty. (TJ Magura Poruba)

Bystričany po hokejovej prehre v Porube nakoplo vysoké domáce víťazstvo nad Hradcom, ktoré chceli potvrdiť aj na trávniku v Chrenovci-Brusne. Hostia si svojou aktívnou a dobrou hrou na neľahkom teréne už pred prestávkou vypracovali zásluhou zásahov L. Bielika a J. Grolmusa dvojgólový náskok, ktorý po návrate z kabín ešte zveľadili. S chuťou hrajúci Grolmus pridal v 47. a 82. minúte ďalšie dva góly a zavŕšil svoj čistý hetrik, o piaty gól v sieti domácej Slávie sa v závere postaral P. Nechala.