Malé Kršteňany v tejto sezóne bez futbalu. Ako sa darí bývalým hráčom OFK?

PARTIZÁNSKE, 14.10.2016 |
Smutné 65. výročie založenia klubu prežíva OFK Malé Kršteňany. Minulosezónny účastník II. triedy Partizánske sa do tejto sezóny neprihlásil. Pozreli sme sa na to, kam sa rozpŕchli jeho hráči a ako sa im darí.

Brankári to "zabalili"

Brankárske rukavice zrejme zostali v kabíne v Malých Kršteňanoch. Žiaden zo siedmich (!) brankárov OFK totiž v tejto sezóne neodohral ani minútu. Mário Šimanský (22) odchytal v minulom ročníku 360 minút, no po skončení hosťovania a návrate do Šimonovian nehráva. Rovnako bez futbalu zostali aj bývalý tréner klubu Dušan Hano (60, na fotografii vpravo), ktorý v predchádzajúcej sezóne odohral neuveriteľných 1092 minút, z toho nemalú časť dokonca aj na poste útočníka, a aj Radovan Osička (36, 276 minút) už tiež medzi žrďami nestojí.

Peter Prídavka (51), ktorý odchytal jeden zápas, sa po skončení hosťovania vrátil do Žabokriek nad Nitrou, kde nechytáva, hosťovanie sa skončilo aj Matúšovi Matušíkovi (20), ktorý odchytal, či odohral 887 minút, no po návrate do Veľkých Uheriec má na konte tiež nula minút.

Nový klub si ani nehľadal Michal Čepko (27), ktorý strávil na trávniku v minulej sezóne 136 minút a ani Michal Kopál (34, 90), ktorý sa aktuálne venuje ako tréner deťom v Šimonovanoch.

Z ihrísk zmizli aj ďalší Malokršteňanci

Ani v drese OFK toho moc neodohrali Stanislav Jakubík (43 rokov, 405 minút) a Jozef Ladický (45, 136), v tejto sezóne po skončení ich hosťovania a návrate do Žabokriek nad Nitrou si však nepripísali ani minútu. Bez minutáže je aj ďalší obranca Roman Kopál (34), ktorý si za OFK odkrútil v sezóne 2015/16 702 minút a prekvapujúco s nulou v kolónke minút je po skončení hosťovania a návrate do Pažite aj Martin Hrivnák (23, na fotografii v strede), ktorý v minulej sezóne strávil na ihrisku 1462 minút a zaznamenal 2 góly.

Po zranení z minulej sezóny sa zatiaľ na trávnik nevrátil ani Silvester Adamík (32, 830 minút, 3 góly), ktorý podľa našich informácií aktuálne pomáha pri tréningu žien v Malých Uherciach. Po skončení hosťovania a návrate do Tempa Partizánske nehráva ani Jakub Johann (21, 19), v Šimonovanoch zas nehráva Ján Balážka (22, 546). Bez minutáže v tomto ročníku sú aj Peter Stýskal (39, 123) a Adrián Ďuračka (29, 198). Zrejme už naozaj definitívne sa s aktívnou hráčskou kariérou rozlúčili Alexander Duran (50, 23), Milan Chuťka (40, 90), Jozef Smatana (43, 97) a Milan Valaštín (44, 0), ktorý sa venuje deťom v Tempe Partizánske.

Zoznam mien, ktoré sa už na súpiskách neobjavujú, však nekončí. Po skončení hosťovania Dávid Lüttmerding (26, 352, 1 gól) nehráva v Tempe Partizánske, Richard Chlivenyi (23, 443) v Bánovciach nad Bebravou a ani Lukáš Ondriš (25, 634, 6 gólov) v Šimonovanoch. Bez futbalu zostali aj Juraj Škultéty (38, 90, 1 gól), Martin Skučka (37, 209, 1 gól) a Ivan Kopál (26, 846).

Nie všetci zavesili kopačky na klinec

Nie všetci však dokázali odolať vábeniu zeleného trávnika a koženého čuda a po tom, čo sa OFK do súťaže neprihlásil, našli si nové pôsobiská. Šesťgólový útočník Jozef Sloboda (41, 1465) sa po skončení hosťovania vrátil do Chynorian a odohral v ich drese v Podlužanoch 44 minút. Podobne skromnú porciu má zatiaľ na konte aj Matúš Palkovič (25, 293), ktorý po prestupe do Radobice odohral 61 minút. Jeho staronový spoluhráč Róbert Mrižo (40, 1574), ktorý bol stabilnou súčasťou obrany OFK, si v drese Iskry pripísal už 579 minút.

Dvojica bývalých spoluhráčov sa stretla aj v kabíne Kolačna, kde pôsobí aj ďalší bývalý hráč Krštenian brankár Michal Adamus. Kým Andrej Kováč (28, 1559) si kvôli iným povinnostiam odkrútil v tíme účastníka 6. ligy zatiaľ "len" 190, Róbert Hartmann (34, 922) má na konte už 491 minút.

"Organizačne je to na úplne inej úrovni ako v Kršteňanoch. Pravidelne sa tu trénuje, čo sa v OFK pár rokov nedarilo a človek má na ihrisku hneď iný pocit," začal svoje rozprávanie pre ligy.sk Hartmann (na fotografii v bielom). "Bol som príjemne prekvapený, ako ma v kabíne prijali. Ťažká pohoda, žiadne potýčky, pripomenulo mi to staré dobré časy spred pár rokov v Kršteňanoch."

Robo nastupuje najčastejšie na poste stredopoliara. "Mám už svoj vek (smiech), tak som prišiel len tak na výpomoc. Tých 20 minút v zápase by mi aj stačilo. No zatiaľ som nechýbal ani v jednom stretnutí, v priemeru odohrám niečo málo pod hodinu. Naskakujem často, ako sa hovorí, do rozbehnutého vlaku, čo mi aj sedí, no v strede poľa sa aj celkom nabehám," dodal s úsmevom.

Vo svojich kluboch patria k najvyťaženejším

Rovnako ako u Roba Hartmanna, aj minutáž u ďalšej šestice bývalých hráčov OFK prekračuje 450-minútovú hranicu. Pevné miesto v tíme Pažite si našiel mladý Erik Palkovič (20, 475), ktorému už po siedmich zápasoch v novom klube chýba len šesť minút na dosiahnutie času odohraného za celú minulú sezónu v Malých Kršteňanoch. Darí sa mu aj strelecky, na konte má už dva presné zásahy.

Úspešne si počína aj skúsený mazák Ivan "Ičo" Jakubík (43, na fotografii vpravo) v OFK Krásno. Dlhoročný hráč Malých Krštenian v minulej sezóne napriek zraneniu odohral 856 minút a strelil dva góly, v tej aktuálnej po prestupe nazbieral už 450 minút. V poslednom zápase však musel striedať pre zranenie kolena.

"Nooo tak Jakubík, čo s tebou?" začal pre ligy.sk so smiechom predseda Krásna Marián Vančo. "Ale nie, sme veľmi radi, že sme získali takého univerzálneho hráča, ktorý je pre náše mužstvo prínosom. Do kabíny zapadol nielen herne, ale aj povahovo. Je za každú srandu a žiadnu nepokazí. Na jednej strane je mi ľúto, ako dopadlo mužstvo Krštenian, na druhej by sme však bez toho zrejme Iva nezískali. Snažíme sa, aby sa u nás cítil, čo sa týka podmienok, ako doma, väčšinu nových spoluhráčov však poznal, takže je to o to jednoduchšie. Je pracovitý a poctivý tak v tréningoch, ako aj zápasov. Sme radi, že je medzi nami a snáď to rovnako cíti aj on. Jediné, čo by sme mu mohli vytknúť je, že nám ešte stále nedoniesol ukázať tie jeho dcéry," dodal Vančo s potmehútskym úsmevom.

Po neúspešnom zimnom prestupe sa do Malých Bielic na druhý pokus dostal počas minulej jesene jeden z najvyťaženejších hráčov OFK Peter Okenka (37, 989, 2 góly, na fotografii štvrtý zľava). Ten v novom drese patrí k stabilným členom základnej zostavy, celý zápas neodohral len proti Hradišťu a Radobici. V oboch striedal v 84. minúte a tak má na konte už 708 minút.

"Na Peťa sme "poľovali" už v minulej sezóne, prestup sa nám však nepodarilo dotiahnuť kvôli nedorozumeniu so zväzom. Sme preto radi, že tentokrát to už vyšlo, pretože Peťo je presne ten typ hráča, ktorého sme potrebovali, pretože dokáže "chytiť" stred ihriska a je pohyblivý a kreatívny," nešetril pre ligy.sk chválou na adresu letnej posily Malých Bielic predseda klubu Štefan Rajčan.

Nové pôsobisko si našiel aj zatiaľ posledný kapitán OFK Malé Kršteňany Martin Panák (35, na fotografii vľavo). V minulej sezóne, v ktorej odohral 1665 minút a strelil 2 góly, dochádzal na každý zápas zo Smoleníc a tak po neprihlásení klubu do súťaže vymenil dres OFK práve za miestny OŠK. V tom s výnimkou zápasov počas svojej dovolenky nechýbal na ihrisku ani minútu, svoje stabilné miesto si našiel v obrane na poste stopéra, prípadne pravého obrancu. Na konte má aktuálne 450 minút, na gólový zápis zatiaľ čaká.

"Do nového tímu som šiel trochu s obavami, keďže v minulej sezóne až do vylúčenia zo súťaže patril k špičke 7. ligy. Predsa len, rôčky pribúdajú a kým v Kršteňanoch som mal v základe svoje pevné miesto, tu hrozilo, že by som nastupoval možno na pár minút v závere. A ja som mal chuť ešte si na ihrisku dopriať futbalu čo najviac," priznal svoje obavy pred prestupom pre ligy.sk Panák a pokračoval:

"Našťastie, v kabíne som našiel výborných chalanov a aspoň nateraz sa mi snáď podarilo presvedčiť nielen ich, ale aj trénera a našich fanúšikov, že si svoje ešte odohrať dokážem. Odpadlo mi náročné cestovanie, naopak pribudli dvakrát týždenne tréningy a na trávniku sa aj vďaka tomu cítim momentálne veľmi dobre. V trnavských súťažiach sa hrá inak, je to viac o rýchlom odovzdávaní lopty a kombinácii, no škola z II. triedy Partizánske, kde sa hralo o poznanie tvrdšie, platí aj na tunajších útočníkov (úsmev)."

Herne vyťažená je aj dvojica, ktorá Malé Kršteňany opustila ešte v priebehu minulej sezóny. Roman Kopál (31, 651, 3 góly) si úspešne počína v Bystričanoch, kde má aktuálne na konte 526 minút a pravidelne nastupuje aj Ján Kopál (20, 1888, 2), ktorý za Veľké Kršteňany odohral doteraz 671 minút a pripísal si jeden gól.