topPhoto
FOTO: FB FK KĽAK KĽAČNO

Za chyby sa platí, žiaľ nie len za svoje

KĽAČNO, 17.10.2016 |
Nezrovnalostí v Informačnom systéme slovenského futbalu (ISSF) je stále dosť.


Sme malý futbalový klub z hornej Nitry, účastník 7. ligy (l. triedy) Prievidza. Momentálne sme v tabuľke na nelichotivom predposlednom mieste a preto je každý bod pre nás veľmi dôležitý. 

Náš obranca dostal v 7. kole po dvoch žltých automaticky červenú kartu. O týždeň neskôr sme mali hrať zápas na opačnom konci okresu v Oslanoch, lenže po zmene výkopu na 12.00 sme jednoducho nevedeli dať dokopy jedenásť bojaschopných hráčov a tak sme na stretnutie ani necestovali. Teraz už vieme, že stretnutie, ktoré sa neodohrá, tresty neruší. S touto situáciou sme sa však doposiaľ ešte nestretli. 

V 9. kole sme doma privítali druhý tím tabuľky TJ Magura Poruba. Pred zápasom v súpiske nášho mužstva pri obrancovi "svietil" v ISSF červený výkričník. Po kliknutí sa zobrazili tresty hráča. Stálo tam: od 22.9. trest na 1 súťažné stretnutie (ďalej len s.s.), vedľa v kolónke "odstáty zápas 1".  

Brali sme to teda tak, že trest je odpykaný. Pre istotu sme sa poradili aj s hlavným rozhodcom zápasu, ktorý je zároveň členom disciplinárnej komisie (DK). Keďže ten jeho štart odobril, postavili sa ho do stretnutie a odohral celý zápas. Chalani dali do toho všetko a vyhrali sme 2:0. Všetko v pohode, po zápase nikto nič nenamietal, do zápisu nebola napísaná žiadna námietka. 

V pondelok ráno však už bola podaná na disciplinárnu komisiu námietka kapitána hostí kvôli neoprávnenému štartu zmieňovaného obrancu. Teraz už vieme, že netreba slepo veriť tomuto systému. Ale načo teda je, keď sa ho nedá držať? Keby tam stálo trest 1 s.s. a odstáty zápas 0 je jasné, že nesmie nastúpiť. Nebol by to pre nás problém, na lavičke sme mali ďalších štyroch náhradníkov. Ale prečo vôbec systém môže pustiť do zápasu hráča v treste? 

Neskôr  sme sa dozvedeli, že v tábore hostí bol člen športovo-technickej komisie (ŠTK), ktorý vedel, že náš hráč nastúpiť nesmie. Podľa jeho vyjadrenia chceli dať námietku proti štartu nášho hráča do zápisu už pred zápasom. Údajne im to ale hlavný rozhodca neumožnil. Ten aj so svojimi asistentmi tvrdil, že pred zápasom všetkých upozornil na to, že hostia môžu podať na DK námietku po zápase. Neviem, ako to počuli hostia, no tieto slová nepočul nikto z domáceho tábora. Môžeme teda povedať: tvrdenie proti tvrdeniu. 

Vzťahy medzi týmito mužstvami síce nepatria medzi tie najlepšie, ale nechce sa mi veriť, že by hostia zámerne prehrali, lebo aj tak vedeli, že bude nasledovať kontumácia. Z hľadiska fair-play nás mohol spomínaný člen ŠTK na našu chybu aspoň upozorniť, ale nemôžeme mu to zazlievať, ide im o postup a každý bod sa zíde. 

Za chyby sa platí. Zápas nám kontumovali, hráč dostal trest 1 mesiac nepodmienečne, kapitán, vedúci mužstva a asistent trénera nemôžu vykonávať svoju funkciu 1 mesiac a k tomu samozrejme pokuta 50 eur pre náš klub. Trest ako za úmyselné porušenie pravidiel. 

Podali sme preto na zväz odvolanie s tým, aby znovu prehodnotili svoje rozhodnutie s prihliadnutím na nové okolnosti. Upozornili sme na množstvo nezrovnalostí v ISSF, napríklad na už zmieňovanú jednotku v kolónke odstáty zápas, či fakt, že pri treste hráča bola uvedená celkom iná súťaž 7. liga (I. trieda) Partizánske, Bánovce nad Bebravou a nie Prievidza. 

Podobné nepresnosti sme našli aj pri treste ďalšieho nášho hráča a ten to má ešte zaujímavejšie. V treste na 1 s.s. má stále uvedené pri počte odstátych zápasov "0", hoci nenastúpil už v dvoch. Aj tu je uvedená nesprávna súťaž, v tomto prípade 8. liga (II. trieda) Prievidza! 

Cez ISSF sme žiadali o stanovisko niekoho, kto to má na starosti, dodnes sa nikto neozval. Toto vyjadrenie sme chceli pridať k nášmu odvolaniu, lenže odvolanie sme museli podať do siedmich dní. Po zasadaní ŠTK nám bolo odporučené, že bude lepšie, keď odvolanie stiahneme s tým, že aj tak nič nedosiahneme a aspoň ušetríme z klubovej pokladne 50 eur. Tak sme to odvolanie vzali späť. 

Musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy a nie tu bojovať proti veterným mlynom. Poučili sme sa. Za  evidenciu trestov je zodpovedný klub. Takže ešte popri tých starostiach, aby klub ako tak fungoval, zháňal financie, či hráčov, treba si naštudovať a doslova "sa našprtať" všetky predpisy a stanovy. 

Poukázali sme na chyby v ISSF, nikto to nerieši. Údaje sú tam stále nezmenené, stále zavádzajú. ISSF mal všetko zjednodušiť, ale sú v ňom zjavné nedostatky, ktoré vedú k takýmto nedorozumeniam.

"

Autor: TheSeco , Zdroj: theSeco68

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//