Šláger pre Kanianku, Podolie obralo o body Horovce

PRIEVIDZA, 17.10.2016 |
Jednoznačným ťahákom 11. kola a zrejme aj celej jesennej časti 5. ligy Západ-Sever bol priamy súboj o post lídra medzi Kaniankou a Cigľom.

Ladce po výhre nad Cigľom a deľbe bodov s Kaniankou cestovali do Zemianskych Kostolian a aj na trávniku Slovana smerovali k bodovému zisku, keď v 35. minúte prekonal Hurtiša v domácej bráne M. Baláž. Tesný náskok si však hostia udržali len do 65. minúty, v ktorej vyrovnával A. Zaťko. Rozhodnutie prišlo o desať minút neskôr, keď loptu za chrbát Hajducha poslal M. Liptaj a stanovil konečné skóre na 2:1.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Bošanoch, kde hostili Opatovú nad Váhom. Domácich nasmeroval za tromi bodmi v 15. minúte svojim šiestym zásahom v sezóne A. Sák, po polhodine hry sa k nemu pridal aj L. Hodál. Práve jeho gól sa nakoniec ukázal ako víťazný, keďže hostia v 69. minúte znížili E. Kompasom na 2:1.

Tri body zostali aj vo Veľkých Uherciach, kde sa predstavila Stará Turá, a ako je v tejto sezóne zvykom, opäť sa o to postaral domáci kanonier Rudolf Kováč, ktorý si pripísal hetrik. Na konte tak má už skvelých 18 zásahov. Skóre duelu ovoril v 39. minúte, ďalšie dva góly pridal v závere, keď Viskupa prekonal v 81. a 85. minúte.

V Trenčianskej Turnej, kde privítali Streženice, vyšiel vstup do zápasu lepšie domácim, strelu M. Hrubého už v 2. minúte vytesnil brankár Hrišo na roh. Súboje tejto dvojice pokračovali aj naďalej, v 4. minúte sa po krásnej prienikovej prihrávke od P. Chorváta domáci zakončovateľ opäť nepresadil a aj v 21. minúte jeho strieľaný center brankár hostí zneškodnil. V 24. minúte skúšal pozornosť Hriša krásnou strelou P. Chorvát, no rovnako neúspešne. Z následného rohu už-už domáci dvíhali ruky nad hlavy, no hostia stihli loptu odkopnúť z bránkovej čiary do bezpečia. V 41. minúte Stronček pri veľkom tlaku domácich opečiatkoval tyč. O pár sekúnd mohlo zahrmieť nečakane na opačnej strane, brankár Chochlík ale nebezpečný únik hostí zmaril perfektným vybehnutím. V 52. minúte opäť zvonila žrď po strele Matúša Kováča. O päť minút sa už ale domáci dočkali, po centri A. Bečku a chybe hostí nekompromisne zakončoval P. Chorvát. V 64. minúte pridal excelentne zahratým priamym kopom poistku Jambor a bolo rozhodnuté. (tjslovan.trencianskaturna.sk)

Brvnište v Uhrovci dvakrát viedlo, napriek tomu ale nakoniec odchádzalo domov bez bodov. Na úvodný zásah M. Háronika zo 16. minúty odpovedal o osem minút neskôr J. Bežo, na druhý zásah kanoniera hostí z 33. minúty zas po necelej hodine hry L. Vavro. V rozmedzí 76. a 79. minúty prišlo Brvnište hneď o dvojicu hráčov, po druhej žltej karte sa začervenalo Ofori Princeovi aj R. Jeleníkovi a domáci dvojnásobnú presilovku pretavili tri minúty pred koncom do rozhodujúceho zásahu M. Masaroviča.

O góly i červené karty nebola núdza ani v Chocholnej-Velčiciach, kde sa predstavil Plevník-Drienové. Ako prví mierili do čierneho hostia, keď sa v 20. minúte presadil J. Kušnier. Na ďalší zásah sa čakalo až do druhého dejstva, po hodine hry vyrovnával M. Lukša. V 79. minúte naklonil misky váh opäť na stranu hostí M. Dodek, no už po pár sekundách bolo skóre znova vyrovnané, keď Bednára prekonal striedajúci Jozef Tuharský. Záver už namiesto gólov priniesol len veľkú nervozitu a až tri vylúčenia. Na domácej strane videl červenú kartu za vrazenie do súpera v prerušenej hre N. Cingel, na strane hostí za udretie protihráča do brucha striedajúci P. Ďurkech a po druhej žltej karte za nešportové správanie voči asistentovi rozhodcu aj M. Buday.

Nečakanú deľbu bodov prinieslo meranie síl Podolia s Horovcami. Pred týmto kolom mali domáci na konte len tri body za jedno víťazstvo, hostia zas boli s 29 gólmi najofenzívnejším tímom súťaže. O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom už v 11. minúte poslal domácich do vedenia R. Augustín, hostia odpovedali len raz zásluhou M. Kebisa tesne pred prestávkou.

Zápas jesene sledovalo v Kanianke 550 divákov

Šláger jesene a okresné derby medzi Kaniankou a Cigľom prilákalo na štadión 550 divákov a tí sa dočkali slávnostného úvodu, keď hráčov na ihrisko priviedli miestni prípravkári. Ako prví pohrozili hostia, strelou spoza šestnástky sa v 6. minúte prezentoval T. Zaťko. Partizáni pokračovali v aktívnej hre, držali loptu častejšie na svojich kopačkách, no boli to domáci, ktorí sa mohli ujať vedenia, ale M. Petráš po peknej akcii v 11. minúte netrafil prázdnu bránu. Po štvrťhodine hry ešte Gajdoš po úniku zbytočne nahrával Petrášovi, no o tri minúty sa už domáci dočkali, keď sa pred bránou najlepšie zorientoval Boško a prekonal Gregora. Neprešli však ani dve minúty a bolo vyrovnané, strelou k žrdi sa presadil T. Zaťko. Boj o každú loptu pokračoval, výsledkom čoho boli žlté napomínania pre domáceho Pipíšku a Gajdoša i hosťujúceho Madarásza. V 42. minúte sa ale domáci tešili opäť, keď loptu hosťujúcej obrane vypichol Gajdoš a povedľa Gregora ju poslal do siete.

Prestávka ako keby pomohla schladiť horúce hlavy zo záveru prvého dejstva a po návrate na trávnik sa hralo fair-play. V 47. minúte ešte po úniku Švolíkovi center nevyšiel, o dve minúty sa ale skóre menilo znova. Hosťom nevyšiel ofsajd systém, Marián Petráš si poradil aj s brankárom Gregorom a upravil už na 3:1. O štyri minúty neskôr sa po prihrávke Pipíšku mohol tešiť opäť, no tentoraz zaváhal. Domáci mali navrch, ale svoje šance nepremieňali. Hroziť začali aj hostia, Matuškovič a ani Halaška však znížiť nedokázali. Rovnako neúspešný bol na opačnej strane po prihrávke Pipíšku Petráš. Štvrťhodinu pred koncom mieril len nad Kamdem, no o pár sekúnd neskôr fauloval v pokutovom území Pekár Matuškoviča a Ďuriš sa z pokutového kopu nemýlil. Pokoj na domáce kopačky nakoniec priniesla 86. minúta, keď Petráš využil zlý výkop brankára Gregora a zo štyridsiatich metrov od brvna do siete upravil na 4:2. Zápas jesene tak ovládli hráči Kanianky, za čo ich početná návšteva na štadióne odmenila potleskom. (Martin Pipíška, Kanianka)

Marek Michalička, tréner Kanianky: "Hralo sa pred početnou diváckou kulisou. Nastúpil proti nám kvalitný súper, ktorý hral organizovanie. Myslím si však, že naše víťazstvo je zaslúžené. Tri body si vážime a ideme bojovať ďalej."

Miroslav Oršula, tréner Cigľa: "Gratulujem Kanianke k víťazstvu. Pred početnou kulisou išla za víťazstvom viac a tak vyhrala zaslúžene. Myslím si, že sme domácim boli dôstojným súperom."