topPhoto
FOTO: FB MFK VRANOV NAD TOPĽOU

Líder z Giraltoviec do Vranova, Svit privíta posledné Pušovce

KOŠICE, 21.10.2016 |
Najvyššia regionálna súťaž na východe republiky má cez víkend na programe už svoje 14.kolo.


Prekvapujúci líder, mužstvo Giraltoviec, cestuje na ihrisko Vranova nad Topľou, kde to nebude mať vôbec jednoduché. Sledovať boj o pozíciu jesenného kráľa bude zaujímavé, do konca jesennej časti zostáva odohrať už iba tri kolá a na prvom mieste môže teoreticky skončiť ešte aj šiesty Stropkov. Je to však málo pravdepodobné, keďže má na svojom konte 19 bodov  a jeho strata na prvé Giraltovce je tak osembodová.


FK Svit - TJ Rozvoj Pušovce (sobota 14:00)
Rozhodcovia: Šuba - Šoltés, Drenko

Nováčik zo Svitu je príjemným prekvapením doterajšieho priebehu súťaže. Mužstvo vedené hrajúcim trénerom Milanom Jamborom aktuálne okupuje štvrtú pozíciu v tabuľke a na vedúce Giraltovce stráca šesť bodov. Hostia z Pušoviec sú v tejto sezóne v súťaži len do počtu a aj v tomto stretnutí sa dá očakávať ich prehra. Hrozivo vyzerá aj ich skóre, keď v doterajších trinástich stretnutiach inkasovali až 87 gólov. Favorit tohto stretnutia je tak nadmieru jasný a my budeme zvedaví len na to, koľko gólov Svit svojmu súperovi nastrieľa.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Lukáš Stanislav (FK Svit)

Domáci 27-ročný útočník zaznamenal v aktuálnej sezóne v lige už 12 gólov, ku ktorým pridal ďalšie dva presné zásahy v Slovnaft Cupe. Spoločne s Matúšom Lorinčákom z Trebišova je najlepším strelcom súťaže. Práve v stretnutí proti posledným Pušovciam sa môže dostať do čela treťoligových kanonierov a upútať tak na seba pred zimnou prestávkou pozornosť klubov z vyšších súťaží.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Nebojša Djokič (TJ Rozvoj Pušovce)

Srbský futbalista je v Pušovciach už tretí rok a do zostavy mužstva sa vrátil v predošlom kole. Ani on však nedokázal zabrániť vysokej prehre Pušoviec na ihrisku rezervy prešovského Tatrana. Až v samotnom stretnutí uvidíme ako sa mu bude dariť a či tento povolaním obranca dokáže zabrániť ďalšej prehre svojho mužstva.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
V minulej sezóne tieto dve mužstvá spolu nehrali, keďže Svit účinkoval v 4. lige - Sever.

Náš tip: 1

 

FK Družstevník Plavnica - MFK Snina (sobota 14:00)
Rozhodcovia: Lipták - Bednár, Béreš

Stretnutie dvoch mužstiev zo samého konca tabuľky môže priniesť zaujímavý duel. Obe mužstvá sa budú chcieť určite odlepiť od dna a tomu bude samozrejme nasvedčovať aj ich nasadenie. O trochu lepšie sú na tom aktuálne sninskí futbalisti, zverenci trénera Jozefa Štafuru majú pred svojim súperom náskok dvoch bodov. Domáci nevyhrali už päť stretnutí po sebe a to sa odrazilo aj na ich tabuľkovom postavení, keď horšie sú na tom už len futbalisti Pušoviec.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Patrik Rindoš (FK Družstevník Plavnica)

Najlepší strelec domácich futbalistov má na svojom konte aktuálne štyri góly a určite by rád pridal ďalšie. Rindoš dokázal zariadiť gólom aj posledný bodový zápis svojho mužstva na ihrisku prvých Giraltoviec, kde Plavnica remizovala v 11.kole 1:1. Podarí sa mu streliť nejaký gól aj v sobotu proti Snine?

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať:  Jozef Skvašík (MFK Snina)

Bývalý hráč MFK Košice, kde si zahral aj najvyššiu súťaž, pôsobí aktuálne v Snine a je dôležitým článkom mužstva. Skvašík má dobrú strelu a vie aj dobre prihrať. V tejto sezóne zaznamenal už štyri góly a aktuálne je druhým najlepším strelcom svojho mužstva.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
1.11.2015 MFK Snina 0:1 FK Družstevník Plavnica
10.6.2016 FK Družstevník Plavnica 4:2 MFK Snina

Náš tip: X

 

MFK Vranov nad Topľou - MFK Slovan Giraltovce (sobota 14:00)
Rozhodcovia:
Anguš - Bucko, Gaľa

Toto stretnutie môžme s čistým svedomím označiť ako šláger kola. Líder z Giraltoviec cestuje na ihrisko Vranova nad Topľou, kde to žiaden súper nemá jednoduché. Presvedčili sa o tom napríklad aj futbalisti bratislavského Slovanu, ktorý uhrali vo Vranove v stretnutí Slovnaft Cupu len bezgólovú remízu. Plný bodový zisk si z Vranova v tejto sezóne odniesli len futbalisti Svidníka a Vyšného Opátskeho. Na druhej strane, futbalisti Giraltoviec bodovali doposiaľ až na jedno stretnutie v každom, ktoré odohrali na ihriskách svojich súperov. Podarí sa im to aj vo Vranove nad Topľou?

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Marek Dobranský (MFK Vranov nad Topľou)

Stále iba 20-ročný futbalista domáceho mužstva má aktuálne životnú formu. V dvanástich stretnutiach tretej ligy zaznamenal už deväť gólov a to ho katapultovalo na tretiu pozíciu v tabuľke strelcov. V sobotu bude čeliť najlepšej defenzíve v celej súťaži. Podarí sa mu ju prelomiť?

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Matúš Digoň (MFK Slovan Giraltovce)

Skúsený futbalista je nielen kapitánom svojho mužstva, ale taktiež aj jeho neodmysliteľnou súčasťou. V klube pôsobí už niekoľko sezón a až na krátke anabázy v košických kluboch je mu verný v podstate celú kariéru. Ak k tomu pripočítame to, že v aktuálnej sezóne zaznamenal už osem presných zásahov, tak nám vyjde, že je to práve on, kto môže byť výraznou osobnosťou tohto stretnutia.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
10.6.2016 MFK Vranov nad Topľou 3:0 MFK Slovan Giraltovce
31.10.2015 MFK Slovan Giraltovce 3:1 MFK Vranov nad Topľou

Náš tip: X

 

TJ FK Vyšné Opátske - 1.FK Svidník (nedeľa 14:00)
Rozhodcovia:
Ištoňa - Capík, Vass

Ďalšie nemenej zaujímavé stretnutie sa bude hrať v nedeľu popoludní v košickej mestskej časti Vyšné Opátske. Domáci futbalisti totiž na svojom ihrisku privítajú mužstvo Svidníka, ktoré vie prekvapiť a dokázalo to predovšetkým výhrami vo Vranove nad Topľou, či Veľkom Horeši, ale taktiež remízou vo Svite. Proti však budú domáci futbalisti, ktorí pred vlastnými fanúšikmi nezvyknú prehrávať a možno sa budú môcť oprieť aj o podporu nejakých hráčov z ich partnerského klubu VSS Košice. V predošlom kole nastúpil za Vyšné Opátske v rámci striedavého štartu aj francúzsky futbalista Mahamadou Dramé. 

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Radovan Bandžuch (TJ FK Vyšné Opátske)

Označiť by sme mohli hneď viacerých hráčov. Nakoniec sme sa rozhodli pre tohto stredopoliara, ktorý je v mužstve už siedmu sezónu a je neodmysliteľnou súčasťou kabíny. Počas tohto obdobia sa dostal viackrát do ideálnej jedenástky VsFZ, ktorá sa vyhlasuje každý rok a je zrejme len otázkou času, kedy si zahrá aj vo vyššej súťaži. 

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Jozef Tírer (1. FK Svidník)

Ofenzívny stredopoliar pôsobí po návrate z Thajska pod Duklou už druhú sezónu a pomaly sa stáva jedným z lídrov mužstva Jozefa Žofaja. Tírer strelil v aktuálnej sezóne už sedem gólov a zdá sa, že pri tomto čísle nehodlá ostať.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
10.6.2016 1.FK Svidník 2:2 TJ FK Vyšné Opátske
31.10.2015 TJ FK Vyšné Opátske 2:0 1.FK Svidník

Náš tip: X

 

MŠK Tesla Stropkov - Družstevník Veľký Horeš (nedeľa 14:00)
Rozhodcovia: Zvolánek - Lešková, Bobko

Obe mužstvá sa aktuálne nachádzajú v prvej polovici treťoligovej tabuľky. Veľký Horeš si ako nováčik nepočína vôbec zle. V posledných štyroch stretnutiach získal 10 bodov za tri víťazstvá a jednu remízu. Vynikajúce bolo taktiež jeho skóre, keď zaznamenal 9 gólov a inkasoval iba jediný raz. Forma Stropkova je aktuálne kolísavá, napriek tomu doma body strácať nezvykne a podobne tomu bude aj v nedeľu.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Erik Burcák (MŠK Tesla Stropkov)

Typický zakončovateľ. Burcák má na hrotového útočníka výbornú výšku, pričom jeho prednosťou sú hlavičkové súboje. Mimo iného je aj v skvelom futbalovom veku, veď má iba 22 rokov. V minulej sezóne zaznamenal 14 gólov, v tejto doposiaľ 8. Zrejme aj v jeho prípade platí, že štart vo vyššej súťaži je len otázkou krátkeho času.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Ján Kotľár (Družstevník Veľký Horeš)

Rodák zo Sečoviec zaznamenal v minulej sezóne v 4. lige - Juh neuveriteľných 39 gólov. V tejto sa však stále iba hľadá a na svojom konte má iba tri presné zásahy, pričom ďalšie dva pridal v stretnutiach Slovnaft Cupu. Podarí sa mu streliť nejaký gól v nedeľu do siete Stropkova?

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
V minulej sezóne tieto dve mužstvá spolu nehrali, keďže Veľký Horeš účinkoval v 4. lige - Juh.

Náš tip: X

 

Slavoj Trebišov - TJ FK Veľké Revištia (nedeľa 14:00)
Rozhodcovia:
Homoľa - Holp, Cuprák

Ľudia v Trebišove si počas krátkej doby zvykli na to, že ich mužstvo zvyčajne doma vyhráva. Inak to podľa nás nebude ani v nedeľu, keď na trebišovské ihrisko zavíta mužstvo z Veľkých Revíšť. Slavoj v doterajších stretnutiach, ktoré odohral doma, získal plný počet bodov a dosiahol v týchto stretnutiach impozantné skóre 32:4! Ak chce mužstvo vedené trénerom Urbanom pomýšľať na primát jesenného majstra, tak musí v nedeľu proti Veľkým Revištiam bezpodmienečne naplno bodovať. Hostia sa aktuálne nachádzajú v pokojnom strede tabuľky, ku ktorému mu v niektorých stretnutiach dopomáhajú aj futbalisti z Michaloviec, keďže Veľké Revištia sú partnerským klubom MFK Zemplín Michalovce. Ani trojica Regáli, Šimon-Turík a Bellás však v minulom kole nezabránila vysokej domácej prehre s Vranovom nad Topľou v pomere 1:5.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Martin Čižmár (Slavoj Trebišov)

Už 35-ročný odchovanec trebišovského futbalu doposiaľ odohral v 11 stretnutiach iba 344 minút. Táto minutáž je spojená s tým, že väčšinou striedal, napriek tomu však stihol dať už štyri góly. Strelecky sa tak dokázal presadiť aj počas krátkeho pobytu na ihrisku a právom ho možno označiť za muža okamihu.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Mykhailo Chedryk (TJ FK Veľké Revištia)

Ukrajinský futbalista v tejto sezóne toho doposiaľ moc neodohral a je cítiť, že jeho 11 gólov z minulej sezóny mužstvu chýba. V 13.kole strávil na trávniku v zápase proti Vranovu nad Topľou polčas a hneď zaznamenal aj gól. V podobnom duchu by mohol pokračovať aj v Trebišove.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
20.3.2016 TJ FK Veľké Revištia 0:0 Slavoj Trebišov
9.8.2015 Slavoj Trebišov 0:0 TJ FK Veľké Revištia

Náš tip: 1

 

MFK Slovan Sabinov - ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves (nedeľa 14:00)
Rozhodcovia:
Greško - Mati, Ruščanský

Stretnutie dvoch v podstate tabuľkových susedov sa odohrá v nedeľu v Sabinove, kde miestny Slovan privíta futbalistov z Bardejovskej Novej Vsi. Domáci prehrali dve stretnutia po sebe a to proti Trebišovu a Svitu, teda mužstvám z čela tabuľky. Hostia sú naopak nabudení víťazstvom z posledného kola, keď dokázali na domácom ihrisku zdolať silný Trebišov. Víťazstvo v tomto stretnutí môže jedno či druhé mužstvo vzdialiť od spodných priečok v tabuľke, takže o motiváciu budú mať hráči postarané.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Martin Strelec (MFK Slovan Sabinov)

Stále iba 17-ročný futbalista nastupuje v tejto sezóne v drese svojho klubu pravidelne. Svojmu priezvisku nezostáva nič dlžný, keďže v doterajšom priebehu súťaže zaznamenal 4 góly a napriek nízkemu veku je najlepším strelcom svojho mužstva.

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Stanislav Piľar (ŠK Milénium 2000)

Bardejovská Nová Ves utrpela v lete po odchode Tomáša Juska do Lipian výraznú stratu. Tento futbalista totiž v minulej sezóne zaznamenal 14 presných zásahov. Štafetu by po ňom mohol prebrať práve Stanislav Piľar, aktuálne so 4 gólmi najlepší strelec mužstva.

Vzájomné stretnutia v minulej sezóne
17.4.2016 MFK Slovan Sabinov 1:1 ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves
6.9.2015 ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves 3:0 MFK Slovan Sabinov

Náš tip: X

"

Autor: marp, Zdroj: Jakub Bobovič

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//