• fotka
  • fotka

FOTO Potupný výprask Smoleníc, zaváhanie Slovenskej Novej Vsi

TRNAVA, 26.10.2016 |
Ťahákom 10. kola 8. ligy Select ObFZ Trnava bol priamy súboj dvojice bojujúcej o úplne čelo tabuľky Lovčíc a Smoleníc, duel však priniesol šokujúci výsledok.

Favorizovaná Modranka v úvodnom stretnutí víkendu potvrdila proti Vlčkovciam úlohu favorita, no domáci priaznivci si na góly museli počkať až do druhého polčasu. Lídra tabuľky naštartovali na cestu za tromi bodmi dva rýchle góly D. Gumbíra a O. Barcellonu v 55. a 56. minúte a po vylúčení hosťujúceho Krištofa po druhej žltej karte sa do štatistík z pokutového kopu zapísal aj najlepší strelec súťaže Rakický.

Svoje postavenie v tabuľke potvrdili proti Dolnému Dubovému aj Bíňovce. V prvom polčase síce nevyužil pokutový kop M. Tarkoš, po prestávke sa však už z bileho bodu M. Halaša nemýlil. Definitívu šiesteho víťazstva Družstevníka v sezóne pridal v závere I. Kostolanský.

Prekvapenie prinieslo meranie síl Slovenskej Novej Vsi s béčkom Malženíc. Domáci, ktorí boli pred stretnutím stále v hre o druhé miesto po jeseni vyhrávali v dueli až trikrát, nakoniec však zostali bez bodov. Na gól D. Čarnogurského z 2. minúty odpovedal o päť minút neskôr Š. Krška, na zásah A. Lukoviča z 25. minúty už po troch minútach R. Valent a hoci R. Hustý o ďalšie dve minúty znova poslal OŠK do vedenia, v 64. minúte sa začínalo odznova, keď vyrovnal R. Šrámek. Práve tento hráč OFK nakoniec aj rozhodol o konečnom výsledku, keď deväť minút pred koncom stanovil skóre na 3:4.

Súboj tímov z dna tabuľky medzi poslednou Dlhou a predposlednou Sláviou Trnava priniesol remízové rozuzlenie. Skóre duelu otvoril vlastný gól hosťujúceho I. Hilka, práve tento hráč však svoje zaváhanie v závere duelu odčinil, keď po štandardke vyrovnal na konečných 1:1.

Mal to byť zápas kola, v ktorom sa malo bojovať o striebornú priečku po jesennej časti, zvrtlo sa to však na potupný výprask Smoleníc. Hostia hrali v Lovčiciach síce už od 4. minúty oslabení po prísnom vylúčení A. Černušku za nedovolené zastavenie prieniku domáceho útočníka, napriek tomu šli do vedenia, keď sa o šesť minút neskôr z priameho kopu nemýlil T. Štibraný. Krátko na to mohol zvýšiť vedenie hostí M. Sudin, za domácim brankárom A. Strížom zazvonila žrď. Nepokrytie zbiehajúceho P. Maara ale už v 14. minúte prinieslo vyrovnanie a v 38. sa po štandardke domáci po prvý raz ujali vedenia, gól bol napriek teču od defenzívy OŠK pripísaný M. Toráčovi. Nedôrazné bránenie krídelných priestorov prinieslo tesne pred prestávkou ešte jeden zásah, presadil sa P. Jobek.

Keď krátko po návrate z kabín skóroval M. Zlámal, viacero hráčov hostí ako keby súboj úplne vzdalo. Nezmyselné kľučky pred vlastným pokutovým územím, zbytočné straty lôpt a takmer žiadna podpora defenzívy viedli k vlne útokov, ktorým obrancovia OŠK v podčíslení nedokázali odolávať. Absolútne nezvládnutá (odfláknutá?) 28-minútovka v podaní Smoleníc priniesla neuveriteľných sedem gólov za chrbtom ich brankára Kvapila, ktorý pritom v predchádzajúcich štyroch dueloch neinkasoval ani raz a za celú túto sezónu do tohto zápasu vyťahoval loptu zo svojej siete len osemkrát! M. Jobek a M. Toráč zavŕšili svoje hetriky, presadil sa aj striedajúci M. Novák. Bodku za stretnutím dala úspešná jedenástka M. Sudina, ktorá však už nedokázala výraznejšie zmierniť zahanbujúcu prehru OŠK v pomere 11:2.

"Tento zápas určite nastavil zrkadlo viacerým chalanom a ich zaužívanému prístupu k futbalu," povedal pre ligy.sk tréner Smoleníc Branislav Bobkovič a pokračoval: "Mne určite napovedal, ako sa posunúť ďalej, na čom stavať a čo, či koho treba zmeniť alebo nahradiť. Nezodpovednosť, podceňovanie spoluhráčov, ľahkovážnosť hraničiaca so zámernou neprispôsobivosťou sa tímovej hre jednoducho v klube trpieť nemôžeme. Mňa ako trénera stál tento zápas veľmi veľa psychických síl, bohužiaľ len zopár hráčov aj množstvo fyzických. Ako sa ale hovorí, zajtra bude lepšie a pokojná myseľ ponúkne riešenie. Verím, že už v poslednom jesennom zápase, v ktorom privítame na svojom štadióne Slovenskú Novú Ves, sa vrátime k našej hre."