topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK (arch.'

Jesenným kráľom II. triedy Partizánske o bod Livinské Opatovce

PARTIZÁNSKE, 02.11.2016 |
Prvá polovica ročníka vyvrcholila vo viacerých súťažiach počas uplynulého víkendu záverečnými zápasmi. Pozreli sme sa na to, ako sa darilo vedúcej šestici tímov v II. triede Partizánske.


Podľa očakávaní je jesenným kráľom súťaže tím z Livinských Opatoviec, ktorý sa v minulom ročníku až do záveru bil o postup s Nedanovcami. Na domácom štadióne si počínal suverénne, z poltucta zápasov vydoloval plný počet 18 bodov. Obrany svojich súperov prekonal až 18-krát, inkasoval len dva góly a čisté konto si udržal až v štyroch stretnutiach. 

Na trávnikoch súperov už taký suverénny nebol, Po dvoch výhrach na nulu v nasledujúcich troch zápasoch vonku nebodoval naplno ani raz. Po prehre v Malých Bieliciach 4:2 remizoval zhodne 1:1 u dvoch svojich najväčších jesenných konkurentov Pažite i Krásna.

Celková bilancia Družby je tak 8 výhier, 2 remízy a 1 prehra pri skóre 26:8. Streleckým kráľom tímu i súťaže je 10-gólový Peter Polúch, štyri zásahy zaznamenali Michal Medo a Boris Hippík.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
René Ševčík - Jozef Hollý, Ján Ladický, Ivan Kopecký, Michal Čuhák, Michal Medo, Juraj Flimel, Peter Patrovič, Boris Hippík, Peter Polúch, Marián Šmitala


Asi najpríjemnejším prekvapením aktuálneho ročníka súťaže je účinkovanie Krásna. Tím OFK je vyskladaný okolo viacerých skúsených harcovníkov, za všetkých spomeňme bratské duo Peter a Stanislav Záhradný (na fotografii). 

Domácu stopercentnosť ukončilo Krásno až v poslednom kole, v ktorom v úplnom závere zachraňovalo gólom Stana Záhradného bod v šlágri jesene proti Livinským Opatovciam. V predchádzajúcich zápasoch si poradilo s Malými Bielicami, ďalším tímom z čela tabuľky Pažiťou, Hradišťom i Radobicou. 

Vonku sa tímu najmä v úvode až tak nedarilo, z prvých troch zápasov vyhralo len v Brodzanoch, v Klátovej Novej Vsi i Návojovciach ťahalo za kratší koniec. Následne ale vyhralo vo Veľkých Kršteňanoch, Nadliciach a aj Malých Uherciach.

Celkovo tak má OFK za 8 výhier, jednu remízu a dve prehry pri skóre 26:16 na konte 25 bodov a na lídra z Livinských Opatoviec stráca len jeden. Gólovo tím ťahá skúsený Stano Záhradný so siedmimi zásahmi, o jeden menej nastrieľali Martin Šesták a Marian Dragula.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút):
Martin Pilip - Martin Šulovský, Róbert Žiak, Martin Čabrák, Stanislav Záhradný, Milan Turček, Peter Záhradný, Adam Magdolen, Marek Mozola, Martin Šesták, Marian Dragula


Tak ako v predchádzajúcom ročníku, aj v tom aktuálnom sa klub z Pažite zaradil medzi tímy na najvyšších priečkach súťaže. Dopomohol mu k tomu aj úspešný vstup do sezóny, keď v prvých troch zápasoch bodoval naplno.

Svoju domácu neporaziteľnosť si nakoniec udržal počas celej jesene, zdolal Brodzany, Návojovce, Hradište, Radobicu aj Malé Bielice a remizoval len s Livinskými Opatovcami.

Foto: FB FK Pažiť

Na ihriskách súperov bola už bilancia Pažite o poznanie horšia, tri body si odvážala len z Veľkých Krštenian a Malých Uheriec, v Klátovej Novej Vsi remizovala a z Krásna i Nadlíc odchádzala domov s porážkou.

Tím tak celkovo nazbieral 7 výhier, 2 remízy a 2 prehry a so skóre 28:17 a 23 bodmi okupuje tretiu priečku. Najlepším strelcom bol Tomáš Rybanský s poltuctom zásahov, o gól menej dali Matej Nechala a Ondrej Školka.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút):
Tomáš Hrmo - Tomáš Čangel, Róbert Hantabal, Martin Jakubík, Matej Nechala, Juraj Šimončič, Matúš Staňo, Erik Palkovič, Michal Maťašeje, Štefan Maťašeje, Ondrej Školka


Po nemastnom-neslanom štarte sa Nadlice, ktoré v minulej sezóne pôsobili o súťaž vyššie, ku koncu jesene rozbehli. Kým z úvodných piatich zápasov získali len sedem bodov, v zostávajúcich šiestich až 15.

Na domácom štadióne zaznamenali tri výhry, keď zvíťazili nad Malými Bielicami, Pažiťou a Radobicou a dve prehry s Livinskými Opatovcami a Krásnom.

Úspešnejšiu bilanciu zaznamenali Nadličania vonku. Bez bodov zostali len v Klátovej Novej Vsi, jeden si odvážali z Brodzian a v Malých Uherciach Návojovciach, Hradišti a aj Veľkých Kršteňanoch zvíťazili.

Najmä vďaka vydarenému záveru jesene sa nakoniec so 7 výhrami, jednou remízou a tromi prehrami pri skóre 30:14 zaradili na štvrtú priečku. Gólovo najúspešnejším je Tomáš Masný, ktorý sa presadil šesťkrát, po štyri zásahy si pripísali Tomáš Hlinka a Lukáš Halo.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút):
Peter Dubravický - Michal Šupa, Mário Marko, Milan Kopecký, Július Paulička, Lukáš Halo, Tomáš Masný, Michal Švajc, Vladimír Masaryk, Vladimír Fuksa, Stanislav Liday


Najofenzívnejší tím celej súťaže sa nachádza až na 5. mieste. Brodzany inkasovali len 14 gólov, no obrany svojich súperov prekonali až 37-krát! 
Treba však dodať, že až 19 z týchto zásahov zaznamenali v dvoch domácich zápasoch, osem lôpt poslali do siete Malých Uheriec a až 11 do brány Veľkých Krštenian v poslednom jesennom kole.

Inak domáca úspešnosť tímu nie je vôbec oslňujúca, okrem spomínaných dvoch výhier nebodoval pred svojimi fanúšikmi naplno už ani raz. S Nadlicami aj Klátovou Novou Vsou remizoval a s Krásnom prehral.

O poznanie lepšie sa béčku partizánskeho Tempa darí na trávnikoch súperov. S výpraskom odchádzal len z Pažite (6:2) a tesnú prehru zaznamenal v Livinských Opatovciach, v ďalších štyroch stretnutiach už bodoval naplno, naposledy nadelil Malých Bieliciam päťku.

Slovanisti tak nazbierali 20 bodov za 6 výhier, dve remízy a tri prehry, strelecky sú s piatimi zásahmi najúspešnejší Jozef Kompas a Daniel Benca, zaujímavosťou však je, že o góly tohto tímu sa postaralo až 17 hráčov!

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút):
Rudolf Švec - Marian Dragula, Alexander Dobiaš, Juraj Zima, Ján Gašparík, Jozef Čavoj, Martin Jančich, Ladislav Dovičovič, Milan Kvašaj, Filip Ondruška, Ľuboš Preťo


Vedúcu šesticu tabuľky uzatvára Klátová Nová Ves, ktorá na lídra z Livinských Opatoviec stráca len sedem bodov a pred siedmymi Malými Bielicami má náskok šiestich. Rozdiely by však mohli byť iné, keby remízový kráľ súťaže nestratil body po nerozhodnom výsledku v Návojovciach a najmä domácej remíze s Radobicou.

Práve spomínaná remíza s Radobicou a deľba bodov s Pažiťou sú jedinými domácimi stratami OFK. V zostávajúcich piatich dueloch bodovala Klátová naplno, keď si mimo iných poradila aj s Krásnom a Nadlicami.

Vonku je to už o dosť horšie. Len dva body zo štyroch stretnutí sú naozaj málo, po prehrách v Hradišti a Livinských Opatovciach ich OFK nazbieral za remízy v Brodzanoch a Návojovciach. 

Sumárne tak má Klátová Nová Ves popri piatich výhrach na konte len dve prehry, no až štyri remízy. So skóre 19:13 a 19 bodmi jej patrí šiesta priečka. O vyše štvrtinu gólov svojho tímu sa postaral Jozef Paulík, autor piatich zásahov, štyri zaznamenal Patrik Fraňo.

Foto: FB OFK Klátová Nová Ves

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút):
Jakub Meluš - Alexander Jovanovič, Jozef Paulík, Andrej Paško, Marko Debnár, Lukáš Fruňo, Martin Lacena, Matúš Hormuzache, Ladislav Fajdin, Rastislav Borčin, Patrik Fraňo


V ďalšej časti sa pozrieme na dolnú polovicu tabuľky.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//