VIDEO Borčice rozbili Prečín, béčko Myjavy dobylo Častkovce

SLOVENSKO, 08.11.2016 |
Až 12-zápasové čakanie Šimonovian na tri body sa skončilo v 14. kole 4. ligy Severozápad. K zmene došlo aj na tretej priečke tabuľky, kam sa po strate Častkoviec posunuli Malženice.

Len tretiu výhru v aktuálnej sezóne si na svoje konto pripísali Trenčianske Teplice. Duel s Hlohovcom si rozohrali výborne, keď už v 4. minúte skóroval P. Puček. Ešte pred prestávkou sa domácim podarilo presadiť aj po druhý raz, keď sa premiérovo v tomto ročníku presadil O. Paška. Aj tretí gól zápasu mal teplický rukopis, z bieleho bodu sa po zákroku brankára F. Planického v 85. minúte nemýlil R. Šiko. Hostia dokázali v závere, hoci už dohrávali bez svojho gólmana, ktorý za kritiku rozhodcu videl druhú žltú a následne aj červenú kartu, ešte aspoň skorigovať, ich čestný zásah zaznamenal český legionár T. Došek.

Bánovce nad Bebravou natiahli vo Vrbovom svoju víťaznú sériu už na štyri stretnutia, domáci naopak sa troch bodov nedočkali ani v treťom zápase v rade. Hostia začali napĺňať papieorvé predpokaldy už od 3. minúty, v ktorej sa nemýlil M. Liška. Keď v 25. minúte pridal T. Olej druhý gól Spartaka, zdalo sa, že výsledok je len otázkou skóre. Od tohto zásahu však padol už len jediný gól, ktorým domáci I. Zelenay znížil po hodine hry na konečných 1:2.

Súboj Goliáša s Dávidom prekvapenie nepriniesol. Hráči Prečína sa v Borčiciach od úvodu sústredili najmä na defenzívu. Tej výrazne podkuroval najmä J. Novák, no brakára Barteka nie a nie prekonať. Domáci sa tak dočkali až v 21. minúte, keď sa po zmätkoch po rohovom kope najlepšie zorientoval Lukáš Mravec a otvoril skóre. Prekvapenie však prišlo už o päť minút neskôr, keď odrazenú loptu poslal za chrbát domáceho brankára Kosu Blaško. Borčice ale tento nečakaný gól nerozhodil a ešte pred odchodom do kabín im vedenie vrátil P. Mačina.

Po prestávke sa na borčickom štadióne rozpútali doslova gólové hody. V 51. minúte poslal loptu pod brvno M. Náther a o ďalších sedem umiestnil loptu do siete hlavou Ľ Hanzel. V 76. minúte vyšlo striedanie hosťujúcemu trénerovi Kútnemu, ktorý poslal na trávnik Orávika a ten sa mu už po pár sekundách odvďačil zásahom na 4:2. Domácich ani tento zásah ale neznechutil, naopak, do súperovej siete poslali v záverečnej desaťminútovke ešte ďalšie tri lopty. Na konci hlavičkového biliardu bol striedajúci E. Le Giang, krátko po ňom sa po druhý raz v zápase presadil Náther a o siedmy zásah Iskry sa postaral ďalší náhradník D. Ujlaky. (iskraborcice.sk)

Partizánske cestovalo do Trenčianskych Stankoviec s vedomím, že prípadné víťazstvo ho priblíži k tomuto súperovi na rozdiel jediného bodu. Dva rýchle domáce góly v rozmedzí 22. a 25. minúty však tieto plány pochovali. Skóre duelu otvoril T. Hazda, ako sa neskôr ukázalo definitívnu podobu výsledku dal ešte pred odohraním tretiny zápasu O. Záhumenský.

Dvanásť ligových zápasov - presne toľko trvalo čakanie Šimonovian na ďalšie víťazstvo! Slovanu sa túto negatívnu sériu podarilo prelomiť na svojom štadióne proti Bolerázu, ktorý v predchádzajúcich piatich zápasoch prehral len s Borčicami. Aj v Šimonovanoch ale hostia dlho siahali na aspoň bod, no o všetkom nakoniec rozhodli záverečné sekundy, v ktorých sa jediným úspešným strelcom stretnutia stal P. Chrenko.

V Holíči síce dážď tesne pred zápasom s Jaslovskými Bohunicami ustal, napriek tomu sa hralo na veľmi podmočenom teréne. Už v 3. minúte bol v šestnástke faulovaný Meškom domáci T. Slovík, sám si postavil loptu na biely bod a pokutov kop premenil. O dve minútky vyslal z 25 metrov nevinne vyzerajúcu strelu Privrel a tá len s prispením brankára Matejkoviča neskončila v sieti. Po štvrťhodine hry vyskúšal Ravasa v bránke Dobiš, no domáci gólman strelu kryl. V 26. minúte poslal do do voľnej šestnástky hostí center Nečas, no jeho spoluhráči z neho nevyťažili. Hosťom sa podarilo pohroziť v 39. minúte, pokus Kolena tesne minul bránku. V poslednej minúte mohol skórovať Španka, keď ho výkopom trafil hostujúci brankár, no lopta sa od neho odrazila mimo troch žrdí.

V úvode druhého dejstva zneškodnil Ravas čistú šancu Machoviča a ani následná dorážka sa do siete nedostala. O chvíľu neskôr sa na druhej strane v podobnej príležitosti ocitol Slovík, no Matejoviča nepreloboval. Stále nervóznejší hostia protestovali v 83. minúte, za čo si Krajčovič, ktorý prišiel na trávnik len osem minút pred tým, vyslúžil v rýchlom slede dve žlté karty a následne aj červenú. Druhá polovica polčasu sa hrala v temnom šere a za miernej prevahy hostí, avšak k vyrovnaniu už neprišlo a Holíč si tak pripísal svoje šieste víťazstvo v sezóne. (iskraholic.sk)

Zaujímavý súboj sľubovalo stretnutie Častkoviec s béčkom Spartaka Myjava, no stovka prítomných divákov si na úvodný zásah musela počkať až do záveru prvého polčasu. Väčšinu z nich však nepotešil, gólom do šatne sa totiž prezentoval hosťujúci Š. Holiš. Po hodine hry bol náskok hostí už dvojgólový, do streleckej listiny sa zapísal aj E. Pecha. Ani to však zo strany Spartaka nebolo všetko, v závere duelu premenil pokutový kop kapitán R. Horeš a stanovil tak nečakane jednoznačný výsledok na 0:3.

Zaváhanie Častkoviec využili na posun na tretie miesto tabuľky Malženice. Dynamo, ktoré sa predstavilo na trávniku v Domaniži, vyhrávalo od 18. minúty po góle I. Pikulíka, do kabín sa ale odchádzalo za nerozhodného stavu, keď sa v 38. minúte presadil K. Sádecký. Ďalšie góly priniesla až záverečná štvrťhodina, ktorú domáci vôbec nezvládli. Medzi 76. a 84. minútou sa hostia presadili až trikrát, Pikulík dvomi zásahmi zavŕšil svoj hetrik a skóroval aj striedajúci Ľ. Gogolák. Malženice si tak pripísali výhru v pomere 1:4.