topPhoto
FOTO: Pavol Šafranko vo výskoku (TASR - Radovan Stoklasa)

Kam zamieria Balaj, Šafranko či Šesták, alebo 11 top hráčskych lákadiel zimy

SLOVENSKO, 15.12.2016 |
Jesenná časť Fortuna ligy je za nami, no funkcionári už teraz pripravujú prvé prípravné stretnutia, sústredenia, ale aj prvé prestupy. Pozreli sme sa na to, čo by sa v jednotlivých kluboch mohlo cez zimnú prestávku udiať.


 MŠK Žilina

 Výhodou Žiliny je, že jej B mužstvo účinkuje v druhej navyššej súťaži. Hráči, ktorí nedostanú priestor v áčku, tak aj napriek tomu zostávajú v zápasovom vyťažení. Žilina má aktuálne k dispozícii štyroch brankárov a my sa nazdávame, že minimálne jeden z nich by mohol zamieriť na hosťovanie. Pozícia jednotky patrí Volešákovi, o pozíciu dvojky sa delia Leško a Mandous, štvrtým do partie je Dominik Holec. S ním Žilina nedávno predĺžila zmluvu do júna 2018. Mohol by to byť práve on, kto by mohol v rámci hosťovania obliecť iný dres. Veľa gólov inkasujú napríklad Dunajská Streda a Zlaté Moravce, teda kluby z dolných priečok tabuľky.

Veľkú konkurenciu majú v Žiline aj na poste ľavého obrancu. Holúbek, Mazáň a Letič sú hráčmi, ktorí by vo väčšine klubov patrili do základnej zostavy. Druhý menovaný je aktuálne zranený, jeho návrat sa však očakáva po Novom roku. Na jeseň odohral najmenej zápasov legionár z Bosny a Hercegoviny Bojan Letič, aj v jeho prípade by možno nebolo zlým riešením hosťovanie.

Veľmi malú porciu odohral počas jesennej časti aj útočník Nermin Haskič. Ten dokázal v sezóne 2014/2015 streliť za Košice v najvyššej súťaži 10 gólov. Vypýtal si tak angažmán v Žiline. Aktuálne však viac hráva za B mužstvo a tak by ani v tomto prípade nebolo zlé uvažovať o hosťovaní.

Čo sa týka príchodov, mužstvo posilnil počas jesennej časti moldavský reprezentant Eugeniu Cociuc. Žilina zimuje na prvej pozícii a tak je jasné, že veľké zásahy do mužstva sa pod Dubňom robiť nebudú. Mysíme si však, že by mohla zabojovať o služby Filipa Balaja z Nitry. Ten sa už dokázal dostať aj do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Ak chce tento hráč zabojovať o majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov, tak by mohla byť Žilina správnym odrazovým mostíkom.


 ŽP Šport Podbrezová

 Podbrezovej sa jesenná časť vydarila nadmieru. Je tak jasné, že záujem bude hneď o viacerých jej hráčov a možno aj o jej trénera. Medzi hráčmi, ktorí by mohli opustiť jej káder, je aj slovenský reprezentant do 21 rokov Pavol Šafranko. Tomu sa posledným januárovým dňom končí hosťovanie z Prešova. Tatran strelil v súťaži doposiaľ iba jedenásť gólov a tak je jasné, že by sa mu strelec, akým Pavol Šafranko bezpochyby je, zišiel. Jedinou nevýhodou je to, že sa tomuto hráčovi na konci sezóny končí zmluva a je tak možné, že ho v Prešove budú chcieť predať skôr, ako by odišiel zadarmo.

Ďalšími hráčmi, ktorí by mohli opustiť mužstvo Podbrezovej, sú legionári Podio a Bernadina. Obaja sú v dobrom futbalovom veku, sú rozdielovými hráčmi svojho mužstva a vedia streliť aj gól. Druhý menovaný je navyše so šiestimi presnými zásahmi najlepším strelcom mužstva.

V prípade týchto odchodov by sa žiadalo posilnenie najmä v ofenzíve. Podbrezová by mohla zaloviť aj v nižších súťažiach, odkiaľ k nej prišli aj hráči ako Viazanko, Kuzma, Krivák, Dordevič, Šafranko, či spomínaný Bernadina.


 ŠK Slovan Bratislava

 Vzhľadom na aktuálne umiestnenie, neúspech v Európskej lige, ale aj viacero nepresvedčivých výkonov, je viac ako jasné, že káder belasých opustí hneď niekoľko hráčov. Po odchode trénera sú na rade práve futbalisti, ktorí mali byť posilami, ale očakávania nenaplnili. Hovoriť môžeme o menách ako Burnet, Pliatsikas Scott, Cléber a De Sa. To sú futbalisti, ktorí by sa mohli objaviť na transfer listine. Do Slovana prichádzali ako hráči základnej jedenástky, avšak naplno sa do nej presadiť nedokázali a odohrali len minimum stretnutí.

Výbornou voľbou sa naopak stali Morlacchi a Čavrič, teda futbalisti, ktorí posilnili Slovan počas sezóny. Máme za to, že Slovan by mal získať do mužstva najmä slovenských futbalistov. Doplnenie by si žiadal možno aj brankársky post. Alternatívou by mohol byť napríklad Michal Šulla zo Senice.

V defenzíve by mohol byť posilou napríklad Štetina z pražskej Dukly a ofenzívu by mohli posilniť Balaj z Nitry, či Mensah z Michaloviec. Iba pripomíname, že druhý menovaný bol počas letnej prestávky na skúške v Trenčíne. V aktuálnej sezóne má na svojom konte vo Fortuna lige päť gólov.

Z pohľadu príchodov do mužstva je však zrejmé, že Slovan prinesie do kádra aj hráča, ktorý v našich končinách nie je až takou známou persónou.


 FC Spartak Trnava

 Štvrté miesto v tabuľke sa pre Spartak po rozporuplnej jeseni javí ako celkom slušné umiestnenie. Tím striedal lepšie obdobia s horšími, tie horšie vyvrcholili sedemgólovým výpraskom v Žiline, po ktorej tréner Miroslav Karhan ponúkol svoju abdikáciu. Následne však Trnavčania zabrali a naplno bodovali proti Prešovu, Myjave aj Slovanu a s jeseňou sa rozlúčili remízou s majstrovským Trenčínom. Napriek dobrému záveru úvodnej časti ročníka si funkcionári klubu nemôžu dovoliť pokojný zimný spánok, oni aj hráči sú si určit vedomí kolísavých výkonov aj nemalého tlaku od fanúšikov.

Do A-mužstva sa po hanebnej prehre v Žiline vrátil obranca Matúš Čonka. S rezervou trénuje aj ďalší futbalista, ktorý mal byť pôvodne posilou pre A-mužstvo, útočník Matúš Paukner. V jeho prípade možno očakávať, že ak nedostane v áčku viac priestoru, počas zimnej prestávky zmení pôsobisko. Ponuky však budú najmä na brankársku jednotku Adama Jakubecha. Aj v jeho prípade je možné, že v prípade adekvátnej zahraničnej ponuky zmení dres.

Ďalším hráčom, ktorý by mohol opustiť kabínu A tímu, je francúzsky legionár Gagnon. Ten sa v doterajšom priebehu súťaže nepresadil ani raz. Trnava nedokázala vyťažiť viac bodov ani v domácom prostredí a tak je možné, že zmeny sa môžu dotknúť aj niektorých skúsených hráčov.

Prvou novou tvárou tímu je Brazílčan Kerlon, stále viac sa však hovorí o možnom odchode kapitána tímu Martina Mikoviča.
 

 MFK Ružomberok

 Ružomberok má po Žiline druhú najlepšiu ofenzívu v súťaži. Najlepším strelcom mužstva je český legionár Mareš, ktorý prišiel do klubu pred touto sezónou z pražskej Dukly. Väčšiu produktivitu by sme čakali od Miloša Lačného, stále je tu však priestor na zlepšenie.

Ak však chcú v Ružomberku pomýšľať na pohárové umiestnenie, tak musia niečo zlepšiť. Hajdúch, Ďubek, Lačný, Sapara či Chrien, To všetko sú hráči, ktorí si na seba už obliekli aj reprezentačný dres. Mená však stretnutia nevyhrávajú a pre tento klub to platí dvojnásobne.

Posilnenie si pýta najmä defenzívna činnosť tímu, keďže 27 inkasovaných gólov je na piate mužstvo tabuľky dosť. Viackrát loptu zo svojej siete totiž ťahali len štyri tímy.


 Spartak Myjava

 Po minuloročnom historickom úspechu v podobe tretieho miesta a účasti v Európskej lige sa tento klub drží na dosah pohárových priečok aj v aktuálnej sezóne. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť nevydareného záveru jesene, počas ktorého Myjavčania nazbierali v siedmich zápasoch len tri body.

Klubu v tejto sezóne chýbajú najmä góly dua Pekár - Sládek. V minulej sezóne ich zaznamenala táto dvojica v súčte 21, v tej aktuálnej má na svojom konte iba tri góly. Pekár sa zranil hneď v prvom stretnutí tohto súťažného ročníku a až v závere jesene sa začal vracať do zostavy trénera Radványiho. Jeho reštart však môže prísť počas jarnej časti sezóny.

Podobne to vidíme aj u Petra Sládeka a ani v jeho prípade zmenu pôsobiska nevidíme reálne a to aj napriek tomu, že nie vždy sa mu ujde miesto v základnej jedenástke. Vhodné doplnenie najmä z pohľadu ofenzívy by mohlo priniesť Myjave ďalší úspech. Veľké mená však na Kopaniciach neočakávame.


 MFK Zemplín Michalovce

 Aktuálne siedme miesto je pre klub zo srdca Zemplína veľmi dobrou vizitkou, aj keď sedemgólový výprask v poslednom kole v Žiline trochu kazí celkový dojem. 

Po odchode brankára Mariána Kelemena stratili Michalovce kapitána a taktiež výraznú osobnosť a to nielen na trávniku, ale aj v kabíne. Výborne ho však zastúpil mladý český brankár a odchovanec ostravského Baníku Patrik Macej.

S odchodom Morlacchiho sa v Michalovciach dokázali vyrovnať, Španiel Calero Perez by mal byť po zranení najväčšou posilou Michaloviec. Jeho odchod sa vzhľadom na to, že toho na jeseň veľa nenahral, zrejme oddialí a tak na jar pomôže Zemplínu.

Zmeniť pôsobisko by mohol ghanský ofenzívny stredopoliar Emmanuel Mensah. Má formu, je gólový a vie sa presadiť v súbojoch jeden proti jednému.

Naopak, na hosťovanie do niektorého z klubov účinkujúcich v druhej futbalovej lige by mohli zamieriť hráči ako Grič, Turík, Bellás či Regáli. V prípade prvého menovaného je to však nateraz otázne, keďže v závere jesene dostal príležitosť a dokázal sa aj strelecký presadiť. Grič by si podľa nás na jar zaslúžil oveľa väčší priestor na ihrisku. V prípade dobre načasovanej formy by tento mládežnícky reprezentant mohol dostať šancu aj od trénera Hapala a to v niektorom z prípavných stretnutí pred šampionátom hráčov do 21 rokov.

Z druhej ligy by sa mohol na skúške v Michalovciach ukázať napríklad jeden z jej najlepších strelcov Brazílčan Silva Santos, ktorý aktuálne pôsobí v Haniske.


 AS Trenčín

 Až ôsme miesto, len 25 strelených a až 33 inkasvaných gólov musí byť pre všetkých v Trenčíne veľkým sklamaním. Klub dopláca na veľkú fluktáciu hráčov, je to však zároveň jeho filozofia a to treba rešpektovať. Chvíľu zrejme potrvá, kým sa noví hráči zoznámia s prostredím, s herným systémom a začnú byť platnými členmi mužstva.

Úradujúci majster podľa nás potrebuje momentálne do mužstva skôr skúsených futbalistov a zároveň hotových hráčov, ktorí by viacerým šikovným mladíkom, ktorí pod hrad Matúša Čáka zavítajú, mohli aklimatizáciu v novom prostredí uľahčiť. 

Počas jesennej časti sa dlho špekuloval aj o odchode trénera Martina Ševelu. Ten napokon pôsobisko nezmenil a počas zimnej prestávky ho čaká v Trenčíne veľa práce. Iba pripomíname, že novými tvárami v kádri trénera Ševelu sú 23-ročný holandský stredopoliar Desley Ubbink, ktorý s Trenčínom podpísal trojročný kontrakt a trio nigérijských mladíkov Usman Adekunle Issa, Hillary Gong Chukwah a Abdul Musa Zubairu.


 FK DAC 1904 Dunajská Streda

 Rovnako ako v prípade Trenčína možno ako sklamanie doterajšieho priebehu aktuálneho súťažného ročníka označiť aj pôsobenie FK DAC. Klub z Dunajskej Stredy zrejme doplatil aj na to, že svoje domáce stretnutia hrával pre rekonštrukciu vlastného štadióna v Senci. Deviata priečka sa musí tomuto ambicióznemu tímu, ktorého od zostupu aktuálne delí len sedem bodov, máliť. 

Posilnenie preto očakávame na poste brankára, kde v závere jesennej časti vytlačil mladý Slávik z pozície jednotky legionára Tofilovského. Ten by mohol jedným z hráčov, ktorý opustí mužstvo. Po zranení Szarku, ktorý sa vrátil na trávnik až v závere jesene, chýbal Dunajskej Strede typický zakončovateľ. Popri brankárovi tak očakávame posilnenie aj na tomto poste.

Je ťažké predpokladať, v akých vodách budú funkcionári Dunajskej Stredy loviť a tak sa asi necháme prekvapiť. Je zrejmé, že hneď viacero hráčov si do mužstva privedie nový tréner Csaba Laszló. Vylúčiť nemožno ani spoluprácu na trase Košice - Dunajská Streda, ktorá sa osvedčila a to najmä čo sa týka príchodu dvojice Pačinda - Huk z Košíc na Žitný ostrov.

Ani väčší počet legionárov nedokázal doposiaľ mužstvu pomôcť k lepšiemu umiestneniu a tak v tomto prípade očakávame, že "za obeť ich padne" hneď niekoľko.
 

 FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

 Po výmene trénera, keď Petra Gergelyho nahradil Juraj Jarábek, sa očakáva aj prievan v hráčskej kabíne. Čo sa týka príchodov, mužstvu by sa zišlo zo šesť až sedem hotových futbalistov. Opustiť by ho podľa nás mali legionári Konnsimbal a Guilavogui, ktorí nedokázali, že sú lepšími ako domáci hráči. Mužstvo potrebuje posilniť na každom poste, nevynímajúc ten brankársky.

Aktuálnou brankárskou jednotkou je Pavel Kováč, ktorý má 42 rokov. V klube by mohol zastať skôr pozíciu trénera brankárov.

Očakávame, že pod Žitavou sa na skúške objaví hneď niekoľko futbalistov. Mohli by medzi nimi byť napríklad vyhlásení strelci Matúš Paukner z Trnavy či Lukáš Šebek z Nového Mesta nad Váhom, ktorý má výbornú streleckú formu.

Defenzívu mužstva by mohli spevniť stopéri Bortel a Nikolič, ktorí svojho času už v klube pôsobili. Je však otázne, za akých podmienok by mohol byť ich angažmán reálny. Obaja totiž aktuálne majú svoje pôsobiská, Nikolič hrá v českej Příbrami a Bortel v rakúskom Horne.

Mužstvo naopak neposilní kamerunský útočník Leandre Gael Tawamba, ktorý sa upísal Partizanu Belehrad.


 FK Senica

 Tento klub čakajú zrejme boje o záchranu v súťaži. Tomu by sa mali v Senici podriadiť a dôležitým momentom by v tejto chvíli malo byť udržianie všetkých opôr v mužstve. Zmes mladých hráčov a legionárov sa ukázala ako nie práve najšťastnejšia. Je tak jasné, že mužstvo by potrebovalo posilniť a to najmä o skúsených futbalistov.

Klub by mohol využiť hneď niekoľko futbalistov, ktorí nehrávajú v mužstvách, ktoré sú v tabuľke vyššie. Futbalisti ako Letič, či Haskič by patrili jednoznačne do základnej zostavy trénera Mentela. Spolupráca na trase Žilina - Senica bola už v minulosti a tak nevidíme dôvod, prečo ju neobnoviť. Obe strany a hlavne hráči by si tým pomohli.


 1. FC Tatran Prešov

 Mužstvo zo Šariša má na svojom konte len jedenásť gólov v devätnástich stretnutiach a takmer polovicu z nich zaznamenal nigérijský útočník Olasunkanmi. Ten však už na jar Prešovu nepomôže, keďže už pred koncom jesennej časti bolo známe, že prestupuje do Brna. Je tak jasné, že mužstvo by potrebovalo posilniť najmä v ofenzíve.

Príchod Pavla Šafranka z Podbrezovej, ktorému končí na koncí januára hosťovanie, nevidíme moc reálne. Hráčovi sa totiž na konci sezóny končí zmluva a klub bude na jeho prestupe chcieť získať nejakú finančnú čiastku.

Klub by podľa nás mal zapracovať najmä na príchode svojich odchovancov späť domov. Zaujímavými hráčmi by mohli byť pre Tatran futbalisti ako Dolný, Marcin, Guba či Lipták. Výraznou posilou pre Tatran by bol aj návrat Stanislava Šestáka. Ten by mohol výrazne prehovoriť do základnej zostavy a stať sa jedným z pilierov mužstva.

Čo sa odchodov týka, klub by mohli opustiť hráči ako Streňo, Kubus či Tubonemi, ktorí mali byť góloví, avšak s koncovkou si doposiaľ príliš nepotykali.

 

TOP 11 hráčov, o ktorých bude počas zimy záujem

1. Filip Balaj (FC Nitra)

Nitra v tejto sezóne prakticky stratila šancu na postup do Fortuna ligy a je tak zrejmé, že tento futbalista počas zimnej prestávky zmení pôsobisko. Mladý, stále iba 19-ročný futbalista, by nemal mať núdzu o ponuky. Na útočníka má skvelú výšku 1,92 metra, vie streliť gól a má výbornú kopaciu techniku.

Ku koncu jesennej časti navyše dostal Balaj aj pozvánku od trénera Hapala do reprezentácie do 21 rokov a svoj debut v stretnutí proti Škótsku okorenil aj gólom. Celkom slušné šance sa u tak dávajú aj na získanie miestenky do záverečnej nominácie na majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov, ktoré sa v júni budúceho roku uskutočnia v Poľsku. Zmena pôsobiska by mu k tomu mohla dopomôcť.
 

2. Vernon De Marco Morlacchi (ŠK Slovan Bratislava)

Španielskemu stopérovi bratislavského Slovanu sa posledným januárovým dňom končí jeho hosťovanie z Michaloviec. Uplatnia si na neho v Slovane opciu, alebo zamieri niekam inam? De Marco sa počas jesen dokázal prepracovať do základnej zostavy mužstva a myslíme si, že bude belasý dres obliekať aj naďalej. Napriek tomu, po uzdravení Rundiča vzniká na stopérskom poste nevídaná konkurencia a je jasné, že hrať nemôžu všetci.


3. Emmanuel Mensah (MFK Zemplín Michalovce)

Ďalši z hráčov, ktorý je súci na zmenu pôsobiska. Mensah sa o ňu snažil už zhruba pred rokom, pôsobenie v českom druholigovom klube Frýdek-Místek mu však nevyšlo podľa predstáv. Následne neuspel ani na skúške v Trenčíne a tak sa vrátil späť na Zemplín.

Dobrými výkonmi na jeseň si isto vypýtal pozornosť viacerých klubov a zmeniť dres by mohol už počas zimnej prestávky. Je jedným z hráčov, ktorých by mohol uloviť aj niektorý z klubov Fortuna ligy. Ghanskému futbalistovi ešte naša najvyššia súťaž má čo dať, to isté však platí aj v opačne. V prípade tohto futbalistu však nevylučujeme ani prestup do zahraničia.


4. Endy Opoku Bernadina (ŽP Šport Podbrezová)

Holandský ofenzívny futbalista má s Podbrezovou uzavretý kontrakt do júna 2018. Prípadný záujemca o služby tohto futbalistu by tak musel Podbrezovej zaplatiť odstupné. To môže odradiť viacero klubov a reálne to vidíme len na bratislavský Slovan. Je však otázne, či by jeho prípadný interes o tohto hráča nakoniec skončil prestupom.

Reálne môže tento futbalista počas zimy zabojovať, podobne ako Mensah, aj o zahraničný angažmán. Bernadina zaznamenal v aktuálnej sezóne v najvyššej súťaži 4 presné zásahy.


5. Marek Bakoš (FC Viktoria Plzeň)

Útočník plzeňskej Viktorie sa aktuálne nachádza v nepríjemnej situácii. V zostave trénera Pivarníka totiž nedostáva príliš priestoru a počas jesennej časti si na svoje kontro pripísal v jednotlivých stretnutiach veľmi malú minutáž. Zmena klubu by mu mohla prospieť a mohol by sa prebudiť taktiež strelecky.

To by mu za istých okolností mohlo otvoriť aj dvere do reprezentácie. Skúsený 33-ročný futbalista by bol výraznou posilou ktoréhokoľvek klubu z Fortuna ligy. Reálne by však o jeho služby mohli zabojovať zrejme len Slovan a Žilina.


6. Pavol Šafranko (ŽP Šport Podbrezová)

Budúcnosť tohto futbalistu je nejasná. Reprezentant do 21 rokov je aktuálne na hosťovaní v Podbrezovej, to sa mu však končí na konci januára a práva na neho tak bude mať jeho materský klub z Prešova. Šafranko má svoje kvality a mal by byť súčasťou výberu trénera Hapala na budúcoročných majstrovstvách Európy v Poľsku. Tie by mohli jeho cenu ešte zdvihnúť a tak je reálne, že sa do boja o tohto hráča počas zimnej prestávky zapoja hneď viaceré kluby.


7. Michal Šulla (FK Senica)

O brankára jeho kvalít by mohli mať počas zimy záujem hneď viaceré kluby. Šulla je v Senici už dlho a zmena pôsobiska by mohla prísť už v najbližšom prestupovom období. Ďalším faktorom, ktorý hovorí pre zmenu pôsobiska, je aktuálne postavenie mužstva v tabuľke a taktiež to, že v závere jesene vyplávala na povrch informácia, že futbalistom Senice meškajú výplaty. Brankársku otázku budú počas zimy určite riešiť Zlaté Moravce a Dunajská Streda, pričom nereálny nie je ani presun na trase Senica - Myjava, či Senica - Slovan.
 

8. Matúš Paukner (FC Spartak Trnava)

Paukner nastupuje v aktuálnej sezóne najmä za rezervu trnaského Spartaku. V najvyššej súťaži si zahral jedno stretnutie koncom júna, zranil sa a dres áčka si následne obliekol až v závere jesene. Celkovo však jeho minutáž v prvej polovici ročníka Fortuna ligy nepresiahla ani 80 minút.

Väčšinu jesennej časti tak strávil v rezervnom mužstve. Vyhlásený kanonier, ktorý po nevydarenom pôsobení v maďarskej Békéscsabe zamieril v lete do Trnavy, by mohol pookriať na hosťovani. Šancu by mohol dostať v niektorom z klubov, ktoré sa trápia v koncovke a potrebovali by posilniť najmä do ofenzívy. Návrat do materskej Nitry nateraz vylučujeme.


9. Marcos Calero Perez (MFK Zemplín Michalovce)

Španielsky pravý obranca bol na odchode zo svojho terajšieho klubu už počas letnej prestávky. Záujem malo hneď niekoľko klubov, avšak ani jeden neprerástol do transferu. Perez mal na jeseň smolu, bol zranený a tak neodohral toľko stretnutí, koľko by si predstavoval. Napriek tomu si myslíme, že tento futbalista už svoje kvality v našej najvyššej súťaži dokázal a pôsobisko by mohol zmeniť aj napriek menšej minutáži.


10. Stanislav Šesták (bez angažmán)

Otázka, či sa Šesták vráti na slovenské trávniky, je viac - menej zodpovedaná. Stále je však otázne, v koho drese to bude. Prešovský Tatran, kde tento hráč vyrastal, by jeho služby nesmierne ocenil, tím sa totiž v ofenzíve trápi a skúsený zakončovateľ by sa mu v jarných záchranárskych bojoch určite zišiel. Ďalšími možnými štáciami, kde by mohol tento futbalista zakotviť, sú Žilina, kde kedysi pôsobil a Demjata, kde sa narodil.


11. Romulo Silva Santos (FK Haniska)

Aj v druhej najvyššej súťaži hrajú zaujímaví futbalisti. Jedným z nich je aj brazílsky kreatívny stredopoliar Romulo Silva Santos. V drese Hanisky predvádza vynikajúce výkony, je dobrý na lopte a je aj gólový. V doterajšom priebehu súťaže zaznamenal už 10 presných zásahov. Jeho klub bude hrať na jar iba o záchranu v súťaži a tam by bolo jeho talentu škoda.

V lete sa ukázal na skúške v košickej Lokomotíve, tam sa ho však rozhodli neangažovať. Podľa nás urobili chybu a už počas zimnej prestávky uvidíme tohto hráča na skúške v niektorom z klubov najvyššej súťaže.

Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//