VIDEO Nitra B lídrom 4. ligy JV len vďaka skóre, prvú štvoricu delia dva body

SLOVENSKO, 15.11.2016 |
Jesennú časť má za sebou už aj 4. liga Juhovýchod. A jarná polovica v nej sľubuje naozaj na dramatické boje, vedúcu Nitru B totiž delia od štvrtého Imeľa len dva body.

Prispel k tomu najmä nečakaný výsledok z umelej trávy v Nitre, kde domáce béčko len remizovalo s v tabuľke o záchranu bojujúcimi Levicami. Keďže gól nedokázali straliť ani Nitrania, ani Levičania, tímy sa rozišli po výsledku 0:0.

Na víťaza jesennej časti sa tak bodovo dotiahlo Štúrovo, ktoré s prehľadom zvíťazilo v Palárikove. O osude stretnutia prakticky rozhodol už v úvodnej dvadsaťpäťminútovke G. Tóth, ktorý M. Friša v domácej bráne prekonal dvakrát. Tretiu loptu do siete OTJ pridal v druhom polčase S. Balog. Ani výhra rozdielom triedy však hosťom na posun na prvé miesto nestačila, po bezgólovej remíze béčka Nitry by museli zvíťaziť rozdielom šiestich zásahov. Výbornou vizitkou Štúrova je, že počas 15 zápasov jesennej časti nenašli premožiteľa ani raz a nebyť až šiestich remíz, mohlo by byť postavenie MŠO ešte lepšie.

O druhé miesto v tabuľke v záverečnom kole prišla Kalná nad Hronom. Na ihrisku nepríjemných Čeľadiniec prehrávala po góloch R. Dzureka a Ľ. Horvátha už 2:0 a hoci M. Kováč krátko na to znížil, po prestávke už do čierneho mierili len domáci. V 56. minúte sa presadil po štandardke M. Čambal a o deväť minút neskôr pridal štvrtý zásah do siete KFC D. Koprda.

Rovnako ako Kalná nad Hronom, aj Imeľ zostal v poslednom kole bez bodov. Nečakane sa tak stalo na ihrisku Svätého Petra, ktorý mal pred vzájomným zápasom na konte o 18 bodov menej. Domácich nasmeroval k cennému víťazstvu v závere prvého polčasu T. Kóša, poisťujúci druhý gól pridal o polhodinu neskôr D. Krajčír.

Hrušovany cestovali na svoj posledný jesenný zápas na ihrisku Tvrdošoviec, kde už od 10. minúty prehrávali po zásahu T. Oláha. Odpoveď hostí ale bola okamžitá, v 14. minúte vyrovnal I. Sporina a pár sekúnd po ňom otočil skóre Ľ. Bulák. Domácim sa však nakoniec podarilo v úplnom závere, v ktorom za protesty prišli o vylúčeného M. Brauna, vybojovať aspoň bod. Z pokutového kopu sa svojim premiérovým zásahom v sezóne nemýlil striedajúci S. Vincze.

Kolárovo vyrovnalo svoju jesennú bilanciu na 5 výhier, 5 remíz a 5 prehier. Svoje piate víťazstvo zaznamenalo v záverečnom kole, v ktorom si doma poradilo s Dvormi nad Žitavou. Na gól Z. Cingela z úvodu ešte odpovedal T. Benkó, v druhom polčase však po vylúčení E. Haulíka po druhej žltej karte využil početnú výhodu na rozhodujúci zásah Z. Magyar.

Veľké Lovce ponúkli svojim priaznivcom v rozlúčke s prvou polovicou sezóny gólovú prestrelku. Hostia z Dolných Salíb sa mohli ujať vedenia už v 9. minúte, G. Rénczés však pokutový kop nepremenil. Domáci toto zaváhanie potrestali hneď dvakrát, v 15. minúte sa presadil J. Jurky a po polhodine hry zvyšoval na 2:0 K. Pavlatovský. Posledné slovo v prvom dejstve mali ale hostia, keď tesne pred prestávkou znížil D. Mészárs. Po návrate z kabín ponúkli hráči dvom stovkám divákov ešte päť gólov, za domácich dvakrát skóroval P. Kolibab, svoj druhý zásah pridal J. Jurky a do streleckej listiny sa zapísal aj striedajúci T. Sallai. Za hostí znižovali len G. Rénczés a O. Prístavok a tak do zimnej prestávky odchádzali s hokejovou prehrou 6:3.

Horné Obdokovce prehrávali na trávniku posledného ČFK Nitra už od 5. minúty po góle F. Dediča, prekvapenie však nakoniec vďaka výbornému druhému polčasu nepripustili. V druhej štyridsaťpäťminútovke totiž hráči OTJ skórovali až štyrikrát, keď sa postupne presadili M. Balážik, M. Horúcka, S. Kuchtiak a J. Martonka.