topPhoto
FOTO: ROBERT HARTMANN (arch.)

Jesenným sklamaním II. triedy Partizánske Radobica a Malé Uherce

PARTIZÁNSKE, 28.11.2016 |
Po pohľade na hornú polovicu tabuľky sme sa pozreli aj na zostávajúcu šesticu II. triedy Partizánske.


Malé Bielice naďalej napredujú

Malé Bielice pokračujú v posune nahor. Káder prechádza už dlhšie obmenou a začína sa to prejavovať aj na výsledkoch. Nie, nedá sa hovoriť o skoku vpred, ale posun v podobe krokov je badateľný. Veď kým v sezóne 2014/15 nazbieral Slovan za 24 zápasov 4 body, v nasledujúcej ich mal z 22 duelov 16 a po skončení jesennej časti aktuálneho ročníka má na konte už 13. Tímu tak stačí v jarnej časti jediné víťazstvo k tomu, aby vyrovnal svoj bodový zisk z minulej sezóny. Nemuselo to tak však byť, no Bieličanci nezvládli záver jesene, keď zaznamenali štyri prehry v rade.

FOTO: Slovan Malé Bielice

Slovanu sa darí predovšetkým doma, v úvodných štyroch zápasoch na svojom štadióne nepoznal chuť prehry, keď zdolal Návojovce, Radobicu a dokonca aj neskoršieho víťaza jesennej časti Livinské Opatovce a remizoval s Hradišťom. Ako sme už spomínali, nevydarený záver prvej polovice sezóny sa prejavil aj na vlastnom trávniku. Kontumačná prehra pre neoprávnený štart hráča 0:3 s Veľkými Kršteňanmi (výsledok na ihrisku bol pritom 3:0 pre domácich) a následne 0:5 s Brodzanmi priaznivcov klubu určite nepotešili.

Na ihriskách súperov je to už o poznanie horšie, tri body za výhru si Slovan pripísal len v Malých Uherciach, z Krásna, Nadlíc, Klátovej Novej Vsi aj Pažite odchádzal bez bodov.

Celkovo sa tak Malé Bielice môžu pochváliť 7. najlepším útokom, k čomu najvýraznejšie prispel najlepší strelec súťaže 10-gólový Patrik Kollár, ktorý sa postaral o viac ako polovicu zásahov svojho tímu. V obrane je to už slabšie, horšie sú na tom len Malé Uherce a Hradište.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Tomáš Olach - Matej Minárik, Lukáš Ivanka, Miroslav Belák - Lukáš Podolinský, Peter Okenka, Jaroslav Sagan, Róbert Podolinský - Patrik Kollár, Tomáš Niko, Štefan Rajčan
 

Návojovce poskočili o štyri miesta

O v porovnaní s minulým ročníkom vydarenej sezóne môžu napriek 8. miestu hovoriť v Návojovciach. Podobne ako Malým Bieliciam, aj tomuto klubu chýba už len minimum k tomu, aby dosiahol svoj minulosezónny bodový zisk. Kým predchádzajúci ročník ukončil Slovan na 12. priečke s 12 bodmi, aktuálne má po jeseni na konte len o bod menej. 

Väčšinu z nich nazbierali Návojovce doma, kde si okrem remízy s Klátovou Novou Vsou pripísali aj výhry nad Malými Uhercami a nečakane aj Krásnom. S Brodzanmi a Nadlicami ťahali za kratší koniec.

Vonku bodovali len dvakrát, remízu si odviezli z Veľkých Krštenian, výhru z Radobice. V Malých Bieliciach, Pažiti a Livinských Opatovciach nestrelili ani gól a hoci v Hradišti sa jedného dočkali, ani na jednom z týchto štyroch štadiónov neukoristili ani bod.

Aj kvôli tomu je ofenzíva Návojoviec druhou najslabšou v celej lige, keď v 11 zápasoch zaznamenala len 9 zásahov. O štyri z nich sa pritom postaral Igor Žember. Naopak, tím ťaží z dobre defenzívy, keď len štyri tímy ťahali loptu zo svojej siete menejkrát.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Juraj Országh - Jakub Srogončík, Martin Kráľ, Ladislav Bližniak, Martin Ištván, Jozef Ďurica, Jozef Mikláš, Mário Hunka, Igor Žember, Ľubomír Kopál, Arpád Hunka


Veľké Kršteňany trápi bezzubá ofenzíva

V minulej sezóne ôsme Veľké Kršteňany sa na podobnej pozícii držia aj po jeseni tohto ročníka, keď so ziskom 11 bodov okupujú deviatu priečku. Treba však hneď na úvod poznamenať, že im k tomu dopomohlo aj kontumačné víťazstvo v Malých Bieliciach, kde pôvodne prehrali 3:0. 

Domáci trávnik Slovana, na ktorom sa kedysi súperom bodovalo len ťažko, v tejto sezóne príliš veľkou výhodou pre tím nie je. Z piatich zápasov na ňom bodovalo len v dvoch pri remíze s Návojovcami a výhre nad Hradišťom. Zo súbojov s Pažiťou, Krásnom a Nadlicami odchádzali domáci ako porazení.

Zaujímavosťou tak je, že Veľké Kršteňany viac bodov ako doma získali na ihriskách súperov. Okrem spomínanej kontumačnej výhry v Malých Bieliciach zvíťazili aj v Malých Uherciach a z Radobice si odvážali bod. V Livinských Opatovciach a Klátovej prehrali zhodne 2:0 a priam katastrofálne skončili v Brodzanoch, odkiaľ odchádzali s 11-gólovým prídelom.

K doterajšiemu bodovému zisku negatívne prispieva najmä slabučká ofenzíva. V tabuľke strelených gólov síce "svieti" jedenástka, ak však odpočítame toľko spomínanú kontumačnú výhru, priamo na ihrisku sa Kršteňanci presadili len osemkrát. Aj preto je najlepším strelcom tímu Ľuboš Makva, ktorý ich má na konte dva.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Ján Beňuška - Peter Lacik, Igor Beňuška, Anton Makva, Róbert Makva, Vladimír Kopál, Ľuboš Makva, Ján Kopál, Tomáš Bryndza, Jozef Straka, Jozef Chymo
 

Hradište rovnako ako v minulej sezóne desiate

Rovnaké postavenie ako na konci minulej sezóny si drží aj po jeseni tejto Hradište. Desiata priečka však mohla byť lepšia, Tatran totiž góly dávať vie, no jeho defenzíva tak ako v predchádzajúcom ročníku opäť stojí na slabých nohách.

V piatich domácich zápasoch ich nastrieľal osem, body mu to však prinieslo len v dvoch zápasoch, v ktorých si výsledkovo zhodné výhry 3:1 pripísal s Klátovou Novou Vsou a Návojovcami. Proti Malým Uherciam mu nestačili aspoň na remízu ani dva zásahy a zo stretnutí s Brodzanmi a Nadlicami vyšiel nielen gólovo, ale aj bodovo naprázdno.

FOTO: DAS

Vonku odohralo Hradište poltucet zápasov, v ktorých zaznamenalo sedem gólov, zaujímavosťou však je, že svoj jediný bod z ihrísk súperov získalo za bezgólovú remízu v Malých Bieliciach. Dôkazom spomínanej slabej defenzívy je až 21 inkasovaných zásahov, o ktoré sa najviac postarali piatimi gólmi Pažiť a šiestimi Livinské Opatovce.

O pätnásť zásahov Hradišťa sa celkovo postaralo až osem hráčov, najviac sa darilo Jánovi Struhárovi so štyrmi gólmi.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Marek Süč - Martin Navrkal, Ivan Navrkal, Andrej Sapár, Boris Fodora, Peter Dolný, Jozef Koreň, Martin Beduš, Tomáš Fodora, Ján Struhár, Juraj Vaňo
 

Malé Uherce doma nebodovali ani raz

Ak chcete prísť na štadión, na ktorom domáci tím neboduje, zájdite do Malých Uheriec. Aspoň to platilo o miestnom ŠK v jesennej časti. Tím, ktorý sa v minulej sezóne umiestnil so ziskom 27 bodov na peknom siedmom mieste, sa v aktuálnom ročníku trápi a pred vlastnými fanúšikmi v šiestich zápasoch nezískal ani bod.

FOTO: Martin Panák

Aj preto má na svojom konte len chudobných šesť bodov. Okrem domácich prehier s Nadlicami, Veľkými Kršteňanmi, Livinskými Opatovcami, Malými Bielicami, Pažiťou a Krásnom nebodoval ani v Klátovej Novej Vsi, Návojovciach a Brodzanoch. Práve v Brodzanoch navyše utŕžil debakel 8:0. 

Jedinými dvoma zápasmi, v ktorých Malouherčanci bodovali, boli súboje v Radobici a Hradišti. Medzi týmito duelmi pritom hráči ŠK ťahali šnúru ôsmich prehratých stretnutí v rade.

Tímu chýba typický zakončovateľ, najlepší strelec Michal Závodný nazbieral dva zásahy, ďalších osem hráčov po jednom. Aj kvôli tomu je ofenzíva ŠK druhou najhoršou v súťaži, rovnako ako aj jeho defenzíva.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Lukáš Bezák - Tibor Bezák, Miroslav Hallo, Tomáš Kapri, Milan Turček, Vladimír Mitáš, Daniel Galovič, Miroslav Mošať, Šimon Mentel, Roman Szabo, Michal Závodný
 

Radobica z piateho miesta na posledné

Neuveriteľný prepad zaznamenala počas jesene Radobica. Príjemné prekvapenie minulej sezóny, v ktorej Iskra skončila s pozitívnou bilanciou 12-2-8 42:41 a 38 bodmi len o skóre piata, sa v tomto ročníku neuveriteľne trápi a na konte má len 5 bodov.

FOTO: Monika

Štyri z týchto bodov zaknihovala v domácom prostredí, keď remizovala s Veľkými Kršteňanmi a zdolala Hradište. S Malými Uhercami, Brodzanmi i Návojovcami ťahala za kratší koniec. Na jeden bod z ihrísk súperov potrebovala Iskra šesť zápasov. Po tesnej prehre v Livinských Opatovciach remizovala v Klátovej Novej Vsi, následne ale nestačila na Malé Bielice, Pažiť, Krásno a Nadlice.

Radobica pritom z pohľadu ofenzívy a ani defenzívy na dno tabuľky nepatrí, v oboch jej patrí celkovo deviate miesto.  No viacero nezvládnutých duelov ju stálo zbytočné straty bodov. Hovoriť sa tak dá o zápasoch s Veľkými Kršteňanmi a Klátovou Novou Vsou, v ktorým vyhrávala a nakoniec remizovali - Iskru môže mrzieť najmä duel s OFK, v ktorom inkasovala v záverečných sekundách. A to isté platí o meraní síl s Návojovcami, v ktorom až do 62. minúty viedla, no nakoniec po góle v poslednej minúte prehrala 1:2.

Najlepším strelcom tímu je štvorgólový Ján Repa, ktorý sa postaral o tretinu všetkých gólov Iskry.

Najčastejšia zostava (z pohľadu počtu odohraných minút)
Patrik Nguyen - Ľuboš Pauko, Štefan Pauko, Róbert Mrižo, Rastislav Šebesta, Ján Čmiko, Peter Vrábel, Bronislav Bajgar, Miloš Brida, Martin Kmeť, Ján Repa

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//