topPhoto
FOTO: wikipedia.org, motolublin.eu, arka.gdynia.pl

ME 21: Zajtra spoznáme zloženie skupín. Pozrite sa, kde sa bude hrať

KRAKOV, 30.11.2016 |
Poľsko je krajinou, ktorá na budúci rok usporiada majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. Na tomto podujatí sa predstavia aj slovenskí futbalisti, ktorí si vybojovali postup po víťazstve v 8. kvalifikačnej skupine.


Na rozdiel od šampionátu, ktorý v roku 2015 usporiadala Česká Republika, sa v Poľsku predstaví väčší počet účastníkov. Z pôvodných 8 sa je ich až 12, čo znamená, že viac bude aj štadiónov, na ktorých sa toto podujatie bude konať. My sme mapovali nielen štadióny, ale aj jednotlivé mestá, v ktorých sa “malé Euro” odohrá. 

Aktuálne sú známe už všetky krajiny, ktoré si vybojovali účasť na Majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov. Tie sa uskutočnia v termíne 16-30 júna 2017 v Poľsku. Popri krajine, ktorá tento šampionát usporiada, si účasť vybojovalo aj ďalších jedenásť krajín. Na záverečnom turnaji sa tak predstavia reprezentácie Česka, Talianska, Macedónska, Portugalska, Dánska, Nemecka, Anglicka, Slovenska, Švédska, Španielska a Srbska.

Žreb, ktorý určí zloženie základných skupín, je na programe 1. decembra a bude sa konať v Krakove.

Dôležité dátumy:
1.december 2016 Vyžrebovanie základných skupín ME
16.jún - 30.jún 2016 Majstrovstvá Európy v Poľsku


Mestá a štadióny, ktoré privítajú ME 2017 hráčov do 21 rokov


Krakov - Stadion Cracovi Krakov

Mesto nachádzajuce sa najbližšie ku slovenským hraniciam. Je jasné, že ak by hrala slovenská reprezentácia svoje stretnutia v základnej skupine práve tu, tak by mala na tribúnach veľkú podporu. Samotné mesto sa nachádza na juhu Poľska a svojím návštevníkom má čo ponúknuť, keďže je vyhľadávaným turistickým cieľom. Štadión Cracovii má kapacitu niečo vyše 15 000 divákov a svoje domáce stretnutie na ňom hrá mužstvo Cracovia Krakov, kde mimo iného pôsobí aj trojica slovenských futbalistov Vestenický, Dimun a Jendrišek. Práve na tomto štadióne sa 30. júna 2017 odohrá finále celého šampionátu.
 
Kapacita: 15 114 miest
Miestny klub: Cracovia Krakov
Program: Zápasy C skupiny, semifinále a finále
 

cracovia stadion.jpg


Tychy - Stadion Miejski

Mesto sa nachádza v blízkosti slovenských, ale taktiež aj českých hraníc. Je tak nadmieru jasné, že ak by žreb určil ako miesto stretnutí slovenských, či českých futbalistov práve Tychy, tak by si cestu na štadión v tomto Poľskom meste našlo mnoho fanúšikov z oboch krajiny. Mimo iného je mesto známe výrobou piva a nachádza sa len pár kilometrov od Katovíc. Samotný štadión Miejski má kapacitu 15 300 divákov a bol zrekonštruovaný len nedávno a to pred dvoma rokmi. Štadión aktuálne spĺňa podmienky 3 kategórie UEFA a svoje domáce stretnutia na ňom hráva klub GKS Tychy, ktorý pôsobí v druhej najvyššej poľskej súťaži. Aj v tomto klube nájdeme futbalistu zo Slovenska, je ním brankár Marek Igaz.

Kapacita: 15 300
Miestny klub: GKS Tychy
Program: Zápasy C skupiny a semifinále

tychy stad.jpg


Kielce - Kolporter Aréna

Mesto je významným obchodným, ale taktiež aj kultúrnym centrom v rámci svojho regiónu a nachádza sa len niečo vyše sto kilometrov od Krakova. Presun medzi týmito dvoma mestami by tak nebol zdĺhavý a namáhavý. Kolporter Aréna, v ktorej hrajú svoje domáce stretnutia futbalisti Korony Kielce, má podobne ako vyššie spomenuté štadióny kapacitu niečo vyše 15 000 divákov. V miestnom mužstve pôsobí aj slovenský brankár Michal Peškovič, ktorý už u našich severných susedov obliekal dresy rôznych klubov.

Kapacita: 15 550 miest
Miestny klub: Korona Kielce
Program: Zápasy A skupiny

kielce stad.jpg


Lublin - Arena Lublin

Mesto ma bohatú históriu a má svojim návštevníkom čo ponúknuť. S počtom obyvateľov niečo vyše 350 tisíc sa radí na 9. miesto v rámci Poľska. V meste sa nachádza napríklad aj univerzita Jána Pavla II, rodáka z mesta Wadovice, ktoré leží neďaleko Krakova. Euro sa tu odohrá na štadióne nazvanom Arena Lublin. Tá má kapacitu niečo vyše 15 tisíc divákov. Svoje domáce stretnutia tu hrávajú kluby Motor Lublin a KS Lublinianka.

Kapacita: 15 500 miest
Miestny klub: Motor Lublin, KS Lublinianka
Program: Zápasy A skupiny

lublin stad.jpg

 


Bygdoszcz - Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka

Mesto sa nachádza na severe Poľska a svojou veľkosťou patrí k tým väčším. Samotný štadión vás zaujme najmä tým, že ako jediný, na ktorom sa Euro odohrá, nie je celý krytý. Napriek tomu je však kapacitou najväčší. Jeho kapacita je viac ako 20 tisíc divákov. Posledný medzištátny zápas sa tu odohral naposledy v roku 2009, keď Poľsko privítalo Kanadu. Štadión je okrem iného určený aj na atletiku a bežne sa na ňom konajú rôzne druhy pretekov. Z toho vyplýva aj jeho názov. Pomenovaný je totiž po bývalom poľskom bežcovi na dlhé trate olympijskému víťazovi, majstrovi Európy, či svetovom rekordérovi Zdzisławovi Krzyszkowiakovi.

Kapacita: 20 247 miest
Miestny klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz
Program: Zápasy B skupiny

byd.jpg


Gdynia - Stadion GOSiR

Gdynia sa nachádza na severe Poľska, je prístavným mestom a aj preto v ňom nájdete osobný, rybársky, ale taktiež aj vojenský prístav. Mimo iného tu však počas slnečného júna môžete stráviť aj deň na pláži a vyskúšať si kúpanie v Baltickom mori. Mesto ponúka svojim návštevníkom mnoho možnosti ako využiť voľný čas. Dejiskom Eura je v tomto prípade Štadión GOSiR, na ktorom hráva svoje domáce stretnutia klub Arka Gdynia. Ten pôsobí aktuálne v najvyššej poľskej súťaži. Štadión pripomína aj vďaka zladeniu sedačiek do žlto-modrej farby ten v Dunajskej Strede. Aj  v tomto prípade nájdeme v klube slovenského futbalistu, je ním stredopoliar a odchovanec Michaloviec Miroslav Božok.

Kapacita: 15 139 miest
Miestny klub: Arka Gdynia
Program: Zápasy B skupiny

arkagd.jpg

Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//