topPhoto
FOTO: FB FK Vyšné Opátske

22 hráčov z 3. ligy Východ, ktorí by sa nestratili ani vo vyššej súťaži

KOŠICE, 20.12.2016 |
Kto z týchto hráčov bude nasledovať obrancu Jána Kriváka, ktorý si ešte na jar v roku 2015 na seba obliekal dres treťoligového Vranova nad Topľou a dnes je neodmysliteľnou súčasťou zostavy Podbrezovej?


V našom rebríčku sme vybrali 22 hráčov, ktorí majú v sebe potenciál napredovať a to aj vzhľadom na svoj vek. Práve vek bol jedným z dôležitých kritérií, ktoré sme zohľadňovali a tak sme v rebríčku vynechali hneď viacero skúsených futbalistov, ktorí sú vo svojich mužstvách nenahraditeľní a u ktorých už nie je v ich kariére pravdepodobný výrazný prestup.

Ďalším nemenej dôležitým faktorom boli výkony v jesennej časti súťaže. Zároveň sme rámci objektivity nezaradili do tohto výberu hráčov, ktorí majú striedavý štart z niektorého z klubov z vyššej súťaže.


Brankári

Jakub Giertl
Klub: Slavoj Trebišov
Vek: 30
Sezóna 2016/2017: 9/0

Skúsený brankár si už druhú najvyššiu súťaž zachytal v drese košickej Lokomotívy. Giertl bol na jeseň brankárskou jednotkou Slavoja a to aj napriek tomu, že v niektorých stretnutiach prenechal miesto Erikovi Kolbasovi. Do Trebišova prišiel presne pred rokom a odvtedy sa stal neodmysliteľnou súčasťou mužstva. U brankárov nie je vek taký podstatný, ako u hráčov a tak by ešte jeho šanca vo vyššej súťaži mohla prísť. Je reálne, že sa tak stane aj v drese jeho terajšieho zamestnávateľa, staviť na svojho odchovanca by však mohli aj v košickom VSS.


Patrik Sobek
Klub: MFK Slovan Giraltovce
Vek: 23
Sezóna 2016/2017: 15/0

Aj vďaka jeho výkonom sa Giraltovce nachádzajú po jeseni na výbornej tretej pozícii. Mužstvo Slovana inkasovalo na jeseń iba desať gólov a to aj vďaka brankárovi, ktorý je v kádri od marca tohto roku. Vekom patrí k mladšej generácii brankárov, ktorí aktuálne pôsobia v tretej najvyššej súťaži. Šťastie skúšal aj v zahraničí, keď rok pôsobil v Dukle Praha. Dobrými výkonmi v drese svojho terajšieho zamestnávateľa si zaslúžil pozornosť a jeho šanca vo vyššej súťaži ešte len príde.


Matej Mydla
Klub: MŠK Tesla Stropkov
Vek: 18
Sezóna 2016/2017: 15/0

Stropkov veľa gólov na jeseň neinkasoval a to aj vďaka tomu, že v jeho bráne stál práve Matej Mydla. Odchovanec stropkovského futbalu pôsobil aj v mládežníckych výberoch bratislavského Slovana a je tak jasné, že talentu má na rozdávanie. Iba pripomíname, že tento brankár má stále iba 18 rokov, napriek tomu však na jeseň patril k ozdobám tretej najvyššej súťaže. Až v ôsmich prípadoch si dokázal udržať čisté konto, čo ho radí na prvé miesto v tejto štatistike.


Obrancovia

Esad Osmanovič
Klub: Slavoj Trebišov
Vek: 21
Sezóna 2016/2017: 7/1

Srbský stopér je v Trebišove už rok a za ten čas sa aj napriek zraneniu a následnej operácii ukázal v pozitívnom svetle. Na jeseň si v drese Slavoja vinou zranenia na svoje konto veľkú minutáž nepripísal. Napriek tomu však v závere prvej polovice ročníka dokázal naskočiť do zápasového kolotoča a svojimi výkonmi rozhodne nesklamal. Gólom rozhodol stretnutie na ihrisku Giraltoviec, čím výrazne prispel k tomu, že jeho mužstvo bude zimovať na prvej pozícii v tabuľke.

Je nebezpečný najmä pri štandartných situáciach, kedy sa z pozície obrancu presúva do šestnástky súpera, kde dominuje svojou výškou. Na jar by mohol byť jedným z kľúčových hráčov svojho mužstva. Samozrejme za predpokladu, že sa ho počas zimnej prestávky nepodarí zlákať niektorému z tímov z vyšších súťaží. 


Peter Šuľák
Klub: Slavoj Trebišov
Vek: 26
Sezóna 2016/2017: 12/2

Tento futbalista sa stal za posledný rok neodmysliteľnou súčasťou zostavy trebišovského Slavoja. Šikovný pravý obranca vie okrem defenzívy podporiť aj ofenzívu a to z neho robí komplexného hráča. Na jeseň sa dokázal presadiť aj gólovo, keď zaznamenal dva presné zásahy. Iba pripomíname, že odchovanec humenskej futbalovej školy si už v druhej najvyššej súťaži zahral a to v drese košickej Lokomotívy.


Martin Kolesár
Klub: TJ FK Veľké Revištia
Vek: 18
Sezóna 2016/2017: 12/0

Odchovanec trebišovského futbalu pôsobí aktuálne vo Veľkých Revištiach. Povolaním obranca si zahral aj v neďalekých Michalovciach a to v drese ich staršieho dorastu, kde mal možnosť zažiť konfrontáciu aj proti rovesníkom zo španielskej Barcelony. Zahral si aj v mládežníckych reprezentačných výberoch Slovenska. Na jeseň si pripísal slušnú minutáž a to je v jeho veku dôležité. Pokúsiť sa získať späť svojho odchovanca by mohli v Trebišove, kde by sa popri skúsených hráčoch ako Opiela či Capko mohol dostať tento šikovný futbalista do ešte lepšej formy ako na jeseň.


Sergej Pilipčuk
Klub: TJ FK Vyšné Opátske
Vek: 23
Sezóna 2016/2017: 15/2

Stále len 23 - ročný futbalista je kmeňovým hráčom druholigového klubu VSS Košice. Aktuálne je však už druhú sezónu na hosťovaní vo Vyšnom Opátskom. Vzhľadom na jeho vek a výkony, ktoré podáva, by jeho šanca mohla prísť už čoskoro. Na jeseň bol pevnou súčasťou zostavy trénera Karola Kisela st. a z pozície stopéra sa dokázal aj dvakrát presadiť. Jeho odchod by defenzíva Vyšného Opátskeho výrazne pocítila.


Vladimír Kražel
Klub: Slavoj Trebišov
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 11/1

Odchovanec košického VSS pôsobí aktuálne v Trebišove. Tam sa presunul po skončení uplynulej sezóny, ktorú strávil v Krásnej nad Hornádom. S týmto klubom dokázal Kražel triumfovať v tretej najvyššej súťaži, na jeho smolu však Krásna nepodala prihlášku o súťaž vyššie a musel prestúpiť. Nakoniec sa presunul iba v rámci súťaže a urobil dobre. Aj v tejto sezóne pôsobí v mužstve, ktoré je na čele tabuľky a má dobré výhliadky k celkovému triumfu. Mimo iného sa tento futbalista dokázal prebojovať aj do jedenástky VsFZ, ktorá sa vyhlasuje každý rok.


Ján Čabala
Klub: MFK Slovan Giraltovce
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 15/1

Na jeseň nastúpil tento obranca na všetkých pätnásť stretnutí svojho mužstva, pričom striedal iba v jednom prípade. Stal sa tak neodmysliteľnou súčasťou defenzívy svojho tímu. Ten inkasoval spolu s Trebišovom najmenej gólov v súťaži a je tak jasné, že jeho hra bola postavená najmä na poroznej obrane. Čabala sa už v minulosti dokázal dostať do výberu VsFZ na turnaj regiónov. Ak bude pokračovať v dobrých výkonoch, tak by jeho šanca vo vyššej súťaži ešte mohla prísť.


Volodymir Starosta
Klub: MFK Vranov nad Topľou
Vek: 23
Sezóna 2016/2017: 15/1

Ukrajinský futbalista je vo Vranove nad Topľou už niečo vyše roka a počas uplynulej jesennej časti bol neodmysliteľnou súčasťou zostavy trénera Petra. Aj vďaka jeho dobrým výkonom dokázali futbalisti Vranova nad Topľou doma získať skalpy Trebišova či Giraltoviec a v pohári potrápiť bratislavský Slovan, ktorý si postup vybojoval až v penaltovom rozstrele. Stále mladý, iba 23-ročný hráč, má na to, aby sa svojimi výkonmi prebojoval o stupienok vyššie.


Stredopoliari

Ladislav Šemrák
Klub: TJ FK Vyšné Opátske
Vek: 22
Sezóna 2016/2017: 15/3

Odchovanec FA Benecol, ktorý si zahral aj  v mládežníckych kategóriach bratislavského Slovanu, pôsobil na jeseň vo Vyšnom Opátskom. Na svoje konto si pripísal slušnú minutáž, ktorú okorenil troma gólmi. V mužstve Vyšného Opatského môže čerpať skúsenosti od hráčov ako Zeher, Bandžuch či Turczyk. Vzhľadom na jeho vek si myslíme, že jeho šanca zahrať si vo vyššej súťaži by ešte len mohla prísť.


Radovan Bandžuch
Klub: TJ FK Vyšné Opátske
Vek: 27
Sezóna 2016/2017: 14/13

Skúsený 27-ročný futbalista pôsobí  v mužstve Vyšného Opátskeho už siedmu sezónu. Vzhľadom na vek a taktiež aj na počet sezón odohraných v tretej najvyššej súťaži, by bolo už počas zimnej prestávky vhodné zvážiť prípadné ponuky. Na jeseň zaznamenal v lige 13 presných zásahov, pričom do čierneho sa trafil aj v stretnutiach Slovnaft Cupu. O jeho kvalitách hovorí aj to, že sa už viackrát ocitol v jedenástke VsFZ, či nominácii na turnaj regiónov.


Jozef Skvašík
Klub: MFK Snina
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 12/8

Stredopoliar Sniny dokázal, že vie byť gólový a zároveň aj prospešný pre svoje mužstvo. Skvašík je jedným z mála futbalistov v našom výbere, ktorý si zahral aj v najvyššej súťaži. Podarilo sa mu to v drese vtedajšieho MFK Košice, s ktorým si mimo iného zahral aj v Európskej lige. Po pôsobení vo Zvolene sa vrátil späť tam, kde začínal, teda do Sniny. Nemusí to však byť jeho posledná zastávka, keďže má stále len 25 rokov. Na jeseň sa v drese svojho klubu dokázal presadiť osemkrát.
 

Michal Turcovský
Klub: MFK Vranov nad Topľou
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 13/1

Stredopoliar Vranova nad Topľou upútal na seba počas jesene pozornosť do takej miery, že sa ocitol aj vo výbere jedenástky VsFZ. Vo svojom mužstve patrí k jedným z najvyťaženejších hráčov a za dôveru trénera sa odvďačuje dobrými výkonmi. Jesennú časť môžeme z jeho pohľadu hodnotiť kladne a budeme zvedaví na to, ako si poradí s ponúknutou šancou na jar.


Dominik Bašista
Klub: MFK Slovan Sabinov
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 13/4

Stredopoliar Sabinova patril na jeseň ku kľúčovým hráčom svojho mužstva. Na svoje konto si pripísal vysokú minutáž a dokázal zaznamenať aj štyri presné zásahy. Sabinov bol spomedzi mužstiev, ktoré sa nachádzajú v druhej polovici tabuľky, gólovo efektívny. Slovan strelil na jeseň až 29 gólov, avšak na lepšiu ako na desiatu pozíciu to po jeseni nestačilo.


Ladislav Stachura
Klub: ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves
Vek: 23
Sezóna 2016/2017: 14/5

Mladý, stále iba 23-ročný futbalista, si na jeseň pripísal na svoje konto vysokú minutáž a taktiež päť presných zásahov. Stachura si zahral aj v neďalekom Bardejove a tak je možné, že jeho comeback v tomto klube príde skôr, ako by sme čakali. Zároveň druhým dychom dodávame, že Bardejovská Nová Ves ťažila najmä z domáceho prostredia, kde dokázala získavať body aj proti silným protivníkom. Horšie to bolo na ihriskách súperov, kde toľko bodov ani zďaleka nenazbierala.


Stanislav Piľar
Klub: ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves
Vek: 19
Sezóna 2016/2017: 9/6

Tento futbalista je aktuálne v Bardejovskej Novej Vsi na hosťovaní z Bardejova. Je to tak trochu čudné, keďže partnerským klubom druholigového Bardejova je iné treťoligové mužstvo Svidník. Napriek tomu je však každému jasné, že talent tohto hráča je nesporný. Na jeseň bol tento futbalista mimoriadne efektívny, keď v deviatich stretnutiach dokázal streliť šesť presných zásahov a v gólovej úspešnosti tak predčil viacerých skúsenejších futbalistov, od ktorých sa čakalo viac. Na záver iba dodávame, že Piľar ma stále iba 19 rokov. .


Útočníci

Matúš Lorinčák
Klub: Slavoj Trebišov
Vek: 25
Sezóna 2016/2017: 14/12

Aktuálne druhý najlepší strelec tretej najvyššej súťaže. Lorinčák, podobne ako jeho terajší klubový spoluhráč Kražel, dokázal minulý rok vyhrať s Krásnou tretiu najvyššiu súťaž a následne na to, zvolil prestup do Trebišova. Urobil dobre, darí sa jemu a taktiež aj jeho mužstvu. V minulej sezóne zaznamenal tento futbalista 13 presných zásahov, v tejto ich má na svojom konte zatiaľ 12. Je tak každému jasné, že má nakročené k tomu, aby toto číslo prekonal. Zároveň je však otázne, či po ňom niekto počas zimnej prestávky nesiahne, keďže kvalitných zakončovateľov nie je nikdy dosť.


Lukáš Stanislav
Klub: FK Svit
Vek: 28
Sezóna 2016/2017: 12/19

Tento 28-ročný futbalista má za sebou mimoriadne vydarené obdobie. Počas jesennej časti zaznamenal 21 presných zásahov, z toho 19 v  tretej najvyššej súťaži a dva v Slovnaft Cupe. Zároveň dodávame, že na 19 presných zásahov v ligovej súťaži mu stačilo len 12 stretnutí. Jeho skvelú formu iba podčiarkla nominácia na turnaj regiónov a taktiež sa tento futbalista dostal do jedenástky VsFZ. Vzhľadom na jeho formu, ale taktiež aj vek, by sa dalo uvažovať o jeho prestupe už počas nadchádzajúcej zimnej prestávky.


Marek Dobranský
Klub: MFK Vranov nad Topľou
Vek: 20
Sezóna 2016/2017: 15/11

Na jeseň sa tento 20-ročný futbalista dokázal vypnúť k naozaj dobrým výkonom, ktoré podčiarkla jeho strelecká forma. Zaznamenal 11 presných zásahov, čo ho radí na tretiu pozíciu v tabuľke kanonierov. V stretnutiach proti Pušovciam a Veľkým Revištiam dokonca dokázal zaznamenať hetrik. Futbalista, ktorý istú časť svojej kariéry strávil v Podbrezovej, má našliapnuté k zaujímavej kariére.


Erik Burcák
Klub: MŠK Tesla Stropkov
Vek: 22
Sezóna 2016/2017: 14/9

Už v minulej sezóne potvrdil povesť kanoniera, keď zaznamenal 14 presných zásahov. Na jeseň sa mu darilo tiež, keď napol sieť za súperovými brankármi hneď v deviatich prípadoch.  Má dobrú výšku, ktorú vie vo vhodnej chvíli zúročiť a presadiť sa proti obrane súpera. Aj u tohto 22-ročného futbalistu predpokladáme, že jeho šanca vo vyššej súťaži by mohla prísť už v dohľadnej dobe.


Martin Strelec
Klub: MFK Slovan Sabinov
Vek: 17
Sezóna 2016/2017: 14/4

Najmladší futbalista z nášho výberu. Stále iba 17-ročný hráč sabinovského Slovanu nastúpil na jeseň v 14 stretnutiach, pričom zaznamenal štyri presné zásahy. Na jeseň sa mu podarilo v mužskej kategórii streliť aj hetrik, keď trikrát prekonal brankára Vranova nad Topľou. Iba pripomíname, že tento futbalista nastupoval na jeseň aj za starší dorast Sabinova, kde sa mu taktiež strelecky darilo, keď zaznamenal v kategórii o dva roky starších hráčov ako je on 13 presných zásahov. Tento hráč má v sebe nesporný potenciál, k čomu ho predurčuje aj jeho priezvisko.


NEPREHLIADNITE
* Kam zamieria Balaj, Šafranko či Šesták, alebo 11 top hráčskych lákadiel zimy
* VIDEO 19 druholigistov, ktorí by sa nestratili ani vo vyššej súťaži

 

Sumár

Vekový priemer: 23,18

Zastúpenie:

5 hráčov

3 hráči

3 hráči

2 hráči

2 hráči

2 hráči

2 hráči

1 hráč

1 hráč

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mfk snina 1 hráč

(Tip redakcie: Ak chcete vidieť sumárnu štatistiku hráča, tak kliknite na jeho meno)

Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//