topPhoto
FOTO: Dlhoročný kanonier Veľkých Uheriec Rudolf Kováč po jednom zo svojich gólov (MARTIN PANÁK)

Osem top strelcov jesene dalo 172 gólov, najlepší Candrák z Krtoviec 27

SLOVENSKO, 23.01.2017 |
Niet nad to mať kádri strelca, ktorý dokáže pravidelne skórovať. V rebríčku najlepších kanonierov jesene v portálom ligy.sk sledovaných súťažiach nájdete takých hneď osem. Dôkaz? Spolu dali v ligových súťažiach 172 gólov!


Pätica 20-gólových

Denis Jančovič (26 rokov, 20 gólov, OFK Kuzmice)

Náš rebríček otvárame Denisom Jančovičom, ktorý si v rámci Majstrovstiev oblasti Topoľčany obliekal dres OFK Kuzmice. Klub prežíva vydarenú sezónu, keď s 31 bodmi a trojbodovým náskokom okupuje prvú priečku súťaže. Kontá svojich súperov zaťažil až 52 gólmi, čo je o 15 viac ako druhý najofenzívnejší tím Veľké Ripňany.

Nemalú zásluhu má na tom práve Denis Jančovič, ktorý sa presadil až 20-krát. A podarilo sa mu to v deviatich zápasoch v sérii od úvodu ročníka. Nebyť štvorzápasových streleckých suchôt na konci jesene, bol by v našom rebríčku ešte vyššie.

Strelecky najvydarenejším bol pre Jančoviča súboj s Prašicami, v ktorom výhre svojho tímu 10:0 prispel štyrmi zásahmi. V ďalších piatich dueloch sa presadil vždy dvakrát, v dvoch sa zapísal do streleckej listiny raz.

Jančovič, tvorí ofenzívnu úderku s 15-gólovým Lukášom Kolbíkom, tak naplno využíva skúsenosti, ktoré nabral vo svojich predchádzajúcich pôsobiskách, medzi ktorými boli Nitra, Myjava, Topoľčany, Bošany, či Šamorín.


Rudolf Kováč (38 rokov, 20 gólov, Nový Život Veľké Uherce)

Bolo by priam až prekvapením, keby rebríčku strelcov Veľkých Uheriec kraľoval niekto iný. Dlhoročný kanonier účastníka 5. ligy Západ-Sever sa v tejto sezóne postaral o vyše polovicu gólov svojho tímu, keď zaznamenal 20 z celkovo 39 zásahov Veľkých Uheriec počas jesennej časti.

Zakončovateľské kvality Kováča dokazuje aj fakt, že z 15 jesenných ligových duelov neskóroval len päťkrát a v ďalších 10 si pripísal vždy minimálne jeden zásah. Proti Bošanom, Uhrovcu a Trenčianskej Turnej sa presadil dvakrát, na konte má aj dva hetriky - proti Podoliu a Starej Turej a pri výprasku nováčika Plevníka-Drienové 7:1 skóroval až štyrikrát.

Ak by si Kováč udržal svoju streleckú potenciu aj v jarnej časti, je veľmi blízko k dosiahnutiu 100-gólovej méty za štyri sezóny, keďže od ročníka 2013/14 dal postupne 24, 30 a 18


Peter Hornák (25 rokov, 20 gólov, TJ Družstevník Špačince)

Ofenzívna sila druhého tímu 7. ligy Swan ObFZ Trnava Špačiniec je v tejto sezóne priam neuveriteľná. Na 64 gólov v 15 jesenných zápasoch sa doslova nechytá žiaden zo súperov, Kátlovce a Bučany ich nastrieľali až o 16 menej. Aj vďaka tomu patrí Družstevníku v tabuľke druhá priečka o štyri body za lídrom FK Biely Kostol.

Výraznú zásluhu na tom má práve Peter Hornák, autor 20 zásahov. V šiestich zápasoch sa síce strelecky odmlčal, no bohate si to vynahradil v súbojoch proti Naháču a Trstínu, v ktorých si pripísal zhodne po päť gólov. Druhý najlepší strelec tímu Tomáš Mrva má na konte o osem zásahov menej.

Odchovanec piešťanského futbalu, ktorý veľkú časť svojej kariéry strávil v Dolnom Lopašove, má nabehnuté na strelecky najlepšiu sezónu, keď v ročníku 2014/15 zaznamenal 19 a v nasledujúcej 30 zásahov.


Gabriel Bortel (32 rokov, 20 gólov, FK Košeca)

Len 12 štartov v drese druhého tímu 6. ligy ObFZ Považská Bystrica Košece stačilo Gabrielovi Bortelovi na jeho 20 gólov. Pritom strelecky sa presadil len v ôsmich z nich, čo robí priemer viac ako 3 zásahy na stretnutie.

Gólovo explodoval najmä v troch z nich, hetrik si pripísal proti Papradnu, štyrmi gólmi zaťažil konto Jasenice a Dulovu nadelil päťku.

Prínos bývalého hráča Ilavy, Dubnice nad Váhom, Novej Dubnice, či Horoviec pre tím je viditeľný aj pri porovnaní so spoluhráčmi, druhý najlepší strelec tímu Filip Štepanovič nazbieral šesť zásahov. Zaujímavosťou je, že Bortel v predchádzajúcich troch sezónach zaznamenal dokopy len 10 zásahov.


Andrej Rakický (34 rokov, 20 gólov, ŠK Modranka)

Ešte lepšie z pomeru počet zápasov a počet gólvo vychádza Andrej Rakický z Modranky, lídra 8. ligy Select ObFZ Trnava. Tomu stačilo na jeho 20 zásahov len 10 duelov, do streleckej listiny sa zapísal v ôsmich z nich. 

V dvoch zápasoch sa presadil raz, v štyroch dvakrát a na polovicu z jeho zásahov mu stačili dve stretnutia, keď proti Bukovej skóroval štyrikrát a proti Dlhej až šesťkrát.

Bývalý hráč Hrnčiaroviec nad Parnou, FK AŠK Slávia Trnava, či Majcichov tak má na konte už teraz dvonásobok gólov v porovnaní s predchádzajúcou sezónou.
 

Vedúca trojica nastrieľala za jeseň spolu 72 gólov!

Adam Polednák (33 rokov, 21 gólov, OZ TJ Družstevník Pavlice)

Tretieho najlepšieho kanoniera v rebíčku nami sledovaných slovenských súťaží má vo svojom kádri štvrtý tím 7. ligy Swan ObFZ Trnava Pavlice. Adam Polednák sa postaral až o 21 z 44 gólov svojho klubu v jesennej časti.

V 14 zápasoch jesene neskóroval len trikrát, v ďalších 11 mieril do čierneho vždy minimálne raz. Až v šiestich prípadoch pritom zaznamenal dva zásahy, z hetriku sa tešil proti Dobrej Vode a Košolnej.

Hráč so skúsenosťami zo Serede, Paty, Galanty, Nededu, Močenku, Slovenského Grobu, či Tešedíkova je tak veľmi blízko k prekonaniu svojej bilancie z predchádzajpcich dvoch sezón, v ktorých zaznamenal 23, respektíve 24 presných zásahov.


Miloš Pšenák (22 rokov, 24 gólov, TJ Slovan Dolné Kočkovce)

Druhé miesto patrí Milošovi Pšenákovi z TJ Slovan Dolné Kočkovce, ktorému po jeseni patrí 4. miesto v 6. lige ObFZ Považská Bystrica. Slovan pritom nepatrí k najofenzívnejším tímom, až štyri kluby nastrieľali viac gólov.

O to výraznejší je Pšenákov prínos, keď z 36 zásahov Slovana sa postaral až o 24, druhý najlepší strelec tímu Michal Mišík sa do čieneho trafil len tri razy. Pšenák  sa gólovo odmlčal len raz proti Podmanínu, jeden zásah si pripísal v štyroch dueloch, dva góly v troch. Hetrikom sa blysol proti Hornej Porube a Košeci, až štyrikrát proti Tuchyni a Bolešovu.

Keďže Pšenák má už teraz na konte o tri góly viac ako v minulom ročníku, inak, ako vydarený, sa tak predsezónny prestup tohto odchovanca Púchova z TJ Kovo Beluša ani nazvať nedá.


Jakub Candrák (20 rokov, 27 gólov, OFK Krtovce)

V kádri bývalého štvroligistu, teraz účastníka II. triedy Topoľčany OFK Krtovce, hviezdi Jakub Candrák. Mladý útočník si v tejto sezóne pripísal už 27 zásahov, čím spolu s dvojicou 10-gólových Andrejom Božíkom a Michalom Murčokom prispeli k skvelým 65 gólom tímu v jesennej časti.

Odchovanec hlohoveckého futbalu sa v 13 zápasoch nepresadil len raz pri bezgólovej remíze v Orešanoch, v ostatných dueloch bolo jeho meno v kolónke strelcov uvedené vždy.

Za najvydarenejšie môžeme označiť štvoricu duelov, v ktorých proti Kamanovej a Horným Štitárom zaznamenal hetrik, proti Hajnej Novej Vsi štyri góly a pri rozobratí Blesoviec v pomere 16:1 sa postaral o poltucet zásahov.

Candrák tak má skvele našliapnuté k prekonaniu svojej strelecky skvelej sezóny 2014/15, v ktorej zaznamenal neuveriteľných 50 zásahov.


Sledujte, ako sa im bude dariť v jarnej časti. Aktuálny rebríček strelcov nájdete na hlavnej stránke ligy.sk v sekcii Štatistiky.

Upozornenie: Ku kompletným štatistikám jednotlivých hráčov sa dostanete po kliknutí na ich mená pod článkom.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//