topPhoto
FOTO: Samuel Kalu (TASR - Erika Ďurčová)

Najväčší prievan v kabínach Senice, Trenčína a Michaloviec

SLOVENSKO, 03.02.2017 |
Kluby z našej najvyššej súťaže majú už iba necelý mesiac na to, aby do svojich mužstiev dotiahli posledné príchody pred jarnou odvetou.


Doposiaľ najväčší exodus nastal v Senici, Trenčíne a Michalovciach. Zatiaľ čo v Trenčíne sú už známe mená nových hráčov, v Senici a v Michalovciach ich stále ešte len hľadajú. 
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov
V Žiline stabilizovali káder a doposiaľ v ňom udržali všetky jeho opory. Funkcionári MŠK dokonca odmietli lukratívnu ponuku na prestup stopéra Denisa Vavra, o ktorého sa zaujímalo švédske Malmö, ktoré núkalo slovenskému klubu za prestup slovenského reprezentanta do 21 rokov zhruba 1,5 milióna eur.

Novou tvárou je litovský krídelník Eligijus Jankauskas, ktorý by mohol byť prísľubom do budúcnosti a aj stredopoliar Samuel Mráz, ktorý prichádza zo Senice. Do Žiliny sa po hosťovaní vo švajčiarskom Sione vrátil aj stredopoliar Lukáš Čmelík, s ním však v Žiline pre jasnú časť súťaže nerátajú.

Klub opustil aj nemecký stredopoliar Mandiangu, ktorý nastupoval prevažne za rezervné mužstvo. Jeho novým pôsobiskom sa stal rakúsky klub FC Stahl Linz.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Ani v aktuálne druhej Podbrezovej sa doposiaľ veľké zmeny neudiali. Káder opustil iba útočník Pavol Šafranko, ktorému sa skončilo hosťovanie z Prešova a následne prestúpil do Dunajskej Stredy. Toho by mohol nahradiť iný reprezentant Slovenska do 21 rokov Róbert Polievka, ktorý prichádza na hosťovanie práve z Dunajskej Stredy.

Ďalšou posilou do ofenzívy by mal byť odchovanec nitrianskeho futbalu Matúš Mikuš, ktorý naposledy pôsobil v pražskom Bohemianse. Prísľubom do budúcnosti by mohla byť aj trojica slovenských reprezentantov do 19 rokov Samuel Vavrúš, Jakub Sedláček a Viktor Jedinák. Prví dvaja prichádzajú do klubu z Trenčína, Jedinák zo Senice.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Tretí Slovan doposiaľ nebol na prestupovom trhu taký aktívny, ako sme boli zvyknutí v minulosti. Klub opustili nepotrební hráči, konkrétne Burnet, ktorý bude hosťovať v Nijmegene, Scott, ktorý sa vrátil do rodnej krajiny, kde sa upísal klubu Wits University a Pliatsikas, ktorého nové pôsobisko doposiaľ nie je známe.

Dobrou správou pre fanúšikov belasých je to, že zmluvu predĺžil reprezentačný stopér Saláta a klub dotiahol prestup Morlacchiho z Michaloviec, ktorý podpísal so Slovanom zmluvu na 3,5 roka. Jedinou novou tvárou v kádri trénera Vukomanoviča je tak skúsený stredopoliar Tomáš Kóňa, ktorý prichádza z Myjavy. Slovanu dali košom českí futbalisti Droppa a Kerbr a tak sa musí obhliadnuť po iných hráčoch, veľa času mu však do začiatku súťaže už nezostáva.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Ani v Trnave sa veľké zmeny počas zimnej prestávky zatiaľ neudiali. Klub vsadil pri posilňovaní na zahraničných futbalistov. Novými hráčmi tak sú Brazílčan Kerlon a Rakúšan s tureckými koreňmi Kubilay Yilmaz. Klub má záujem aj o kanoniera druholigovej Hanisky Romula, toho však láka aj ostravský Baník.

Čo sa týka odchodov, tak so Sereďou sa pripravuje Richnák, so Senicou Bališ a so Zlatými Moravcami dvojica Ujlaky - Privat Yao. Nové pôsobisko zatiaľ nemá Matúš Paukner, ktorý bol na skúške v Zlatých Moravciach, avšak tam sa ho rozhodli neangažovať.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Ružomberok počas januára skúšal viacero futbalistov, no zmluvu si doposiaľ dokázal vybojovať iba kmeňový hráč VSS Košice Dalibor Takáč, ktorého si pod Čebraťom poistili na tri a pol roka.

Na próbe sa ukázali aj stopéri Teixiera a Kubena, je však otázne, či po výpraskoch od Sparty a Slávie budú v Ružomberku uvažovať o ich angažovaní. Posilou by sa mohol stať aj nevysoký, avšak technicky dobre vybavený Grohoľ z Bardejova.

Ružomberok naopak opustil Kristián Kolčák, ktorý si to zamieril do maďarského Gyirtmót FC Győr a Martina Chriena si stiahla z hosťovania Plzeň.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt as trenčín
V Trenčíne nastal počas zimnej prestávky azda najväčší prievan. Mužstvu už na jar nepomôžu Kalu a Bala, ktorí zamierili do zahraničia. V klube už nebude pokračovať ani Jančo, ktorý bude na jar hosťovať v poľskom Zabrze, Mikeš, ktorý si to namieril do maltského klubu Mosta FC a taktiež ani Ket, Baéz, Barrios, Johnson, Vieira, Yao Yin, Opatovský, Gabriel a Diks. Celkovo sa tak počet odchodov doposiaľ zastavil na čísle 13.

Novými tvárami v mužstve sú stredopoliar Ubbink z kazašskej Karagandy, Čatakovič z bosniackeho FK Sarajevo, trojica Issa, Chukwah a Zubairu prichádzajúca z GBS Academy, Beridze z Gentu, Šalata, ktorý sa vracia po hosťovaní v partnerskom Interi Bratislava a taktiež aj bratská dvojica Milton Klooster - Rodney Klooster pochádzajúca z Holandska. Výpočet príchodov uzatvára krajný obranca Geston Pinas, ktorý je pôvodom zo Surinamu.

Možno tak povedať, že mužstvo Trenčína bude minimálne zo začiatku jarnej súťaže pre súperov, ale aj svojich fanúšikov menšou neznámou.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Aj v Michalovciach, podobne ako v Trenčíne, nastal počas januára veľký hráčsky pohyb. Klub opustil ukrajinský útočník Tereščenko, ktorý si to namieril do bratislavského Slovana a aj stredopoliar Lukáš Tóth, ktorý sa stal novým hráčom Popradu. V klube sa rozlúčili aj s trojicou Celestine Lazarus Chukweubuka, Ivan Kotora a Dávid Škutka.

Na skúške v Slovácku sa objavil Kunca, ktorý má záujem zmeniť pôsobisko a v Karvinej sa bol ukázať Sedlák, ktorý sa však vrátil a opäť sa pripravuje s mužstvom. Vedenie klubu spoločne s trénerom Šoltísom vyhlásilo, že na jar už nepočíta s hráčmi, ktorým sa v lete končí zmluva. Sú nimi Peréz, Podhorín a Koscelník. Je tak možné, že do konca prestupového obdobia zmení pôsobisko aj táto trojica futbalistov.

Výpočet odchodov zrejme uzatvorí nezvestný Mensah, ktorý by na Zemplíne chýbal asi najviac, keďže jesenná časť mu vyšla výborne. Celkovo tak klub zrejme opustí 11 hráčov, čo je naozaj veľké číslo.

Dieru na stopérskom poste by mohol zaplátať odchovanec Košíc Peter Kavka, ktorý naposledy pôsobil v českej Vlašimi či Martin Kubena, odchovanec Žiliny naposledy pôsobiaci v Liptovskom Mikuláši. Ten je však aktuálne na skúške v Ružomberku.

Posilou do ofenzívy by sa mohol stať Filip Serečin, ktorý naposledy pôsobil v Šachťore Karaganda. Stále je to však málo a na Zemplíne sa budú musieť ešte poobzerať po posilách alebo siahnuť medzi svojich mladíkov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fk dac
Veľký prievan naopak nenastal v aktuálne ôsmej Dunajskej Strede. Tá prišla o dvojicu útočníkov Szarku, ktorý sa upísal maďarskému Miškolcu a Polievku, ktorý bude hosťovať v Podbrezovej.

Náhradou by sa mohol stať útočník Pavol Šafranko, ktorý do klubu prestúpil z Prešova. Novými hráčmi sú aj Kosorín zo Senice, Šatka z anglického Newcastlu a prísľubom do budúcnosti môže byť mladý brankár Száraz prichádzajúci zo Senice.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fc vion
Menší prievan nastal aj v Zlatých Moravciach. Klub posilnila dvojica kmeňových hráčov Trnavy Yao a Ujlaky a taktiež aj brankár Holec zo Žiliny a Nurkovič z Pohronia.

Klub naopak opustili, Rejdovian, ktorý sa po skončení hosťovania vrátil do Banskej Bystrice, Ranko, ktorému sa skončilo hosťovanie z Trenčína, Obročník, ktorý sa vrátil do Liberca a taktiež aj legionár Konnsimbal.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 1.fc tatran
Aktuálne posledný Prešov opustil ešte koncom jesennej časti jeho najlepší strelec Olasunkanmi, ktorý si to namieril do Brna a taktiež aj trojica Penksa, Barát, Rolinc, s ktorou už klub ďalej nepočítal.
 
Nové pôsobiska si hľadá aj dvojica Dominik Jacko - Slavomír Kráľovič. Títo futbalisti boli na jeseň členmi širšieho kádra A mužstva. Podľa posledných informácii by mal prvý menovaný zakotviť v Spišskej Novej Vsi a druhý v Lipanoch.
 
Klub nakoniec neposilnili ani Šesták a ani Šafranko a hľadánie Tatrana pokračuje. Počas januára sa v Prešove ukázalo na skúške hneď viacero hráčov, je však otázne, ktorí z nich klub nakoniec posilnia.
 
 
O aktuálnom stave kádra posledného účastníka najvyššej súťaže Senice sa viac dozviete v článku Stane sa zo Senice stajňa nechcených futbalistov?
Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//