Szczepaniak, Rejdovian, Starší a Daňovský hráčmi banskobystrickej Dukly

BANSKÁ BYSTRICA, 01.03.2017 |
Funkcionári banskobystrickej Dukly dotiahli v závere prestupového obdobia transfery hneď viacerých hráčov.

Defenzívu mužstva posilní Peter Szczepaniak z Podbrezovej, zatiaľ čo do ofenzívy pribudli Jozef Rejdovian zo Zlatých Moraviec, Matej Starší z Novej Bane a Radoslav Daňovský z Martina.

Peter Szczepaniak (25) prichádza pod Urpín z neďalekej Podbrezovej. V Dukle bude tento obranca a bývalý hráč Čierneho Balogu či Liptovského Hrádku hosťovať do konca aktuálnej sezóny. Počas jesennej časti tohto ročníka nastupoval prevažne za rezervné mužstvo fortunaligistu v tretej najvyššej súťaži a na svoje konto si pripísal sedem štartov bez gólového zápisu. Za svoje nové mužstvo nastúpil už aj na niekoľko prípravných stretnutí.

Matej Starší (25) prichádza do Dukly z MFK Nová Baňa, účastníka 3.ligy Stred. Nastúpil zaň na 15 majstrovských stretnutí, v ktorých zaznamenal až 10 presných zásahov. V minulosti pôsobil aj v Žiline, Liptovskom Mikuláši a vo Zvolene.

Radoslav Daňovský (22) sa po skúškach v Liptovskom Mikuláši a Pohroní upísal napokon banskobystrickej Dukle. Počas jesennej časti aktuálne sezóny bol hráčom Martina, za ktorý odohral 17 stretnutí s strelil sedem gólov.

Jozef Rejdovian (25) sa vracia do banskobystrickej Dukly po pôsobení v Zlatých Moravciach, za ktoré v aktuálnej sezóne odohral iba dve ligové stretnutia a prevažne nastupoval za rezervné mužstvo v 3. lige. V drese béčka sa mu darilo aj strelecky, keď zaznamenal tri presné zásahy.

Už dávnejšie je jasné, že v Dukle nebudú na jar pokračovať obrancovia Memič a Jarabica, stredopoliari Handzič, Barišič, Zázrivec a útočníci Urgela a Džoni.

Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

• 13.11.2018
    Monaco vyšetrujú za zmluvy s neplnoletými hráčmi
    Francúzske futbalové úrady vyšetrujú AS Monaco za údajné porušenie pravidiel pri uzatvorení zmlúv s dvomi neplnoletými hráčmi. Mená futbalistov nezverejnili, ale Francúzska futbalová federácia a vedenie profesionálnej ligy v stanovisku uviedli, že požiadali hráčsku komisiu a právne oddelenie ligovej súťaže o vyjadrenie v tejto záležitosti.

Podľa webovej stránky Mediapart, ktorá analyzuje dokumenty, porušilo Monaco pravidlá pri zmluvách s hráčmi mladšími ako 18 rokov. Klub vinu popiera. (TASR)
    Obranca Stark bude Herthe chýbať niekoľko týždňov
    Futbalový obranca Niklas Stark bude pre zranenie pravého chodidla chýbať Herthe Berlín niekoľko týždňov. V sobotňajšom ligovom zápase nemeckej Bundesligy na pôde Düsseldorfu musel dvadsaťtriročný stopér striedať už v 25. minúte.

Pri zraneniach obrancov Marvina Plattenhardta a slovenského reprezentanta Petra Pekaríka tak Stark rozšíril maródku v zadných radoch Herthy. (TASR)
    Higuain spoznal trest za vylúčenie proti Juventusu
    Argentínsky futbalista Gonzalo Higuain spoznal trest za urážku hlavného rozhodcu Paola Mazzoleniho, ktorej sa dopustil v nedeľňajšom šlágri talianskej Serie A medzi AC Miláno a Juventusom Turín (0:2). "Rossoneri" bude chýbať dva ligové zápasy proti Laziu Rím a Parme Calcio.

Milánsky útočník najprv v závere duelu proti "starej dáme" dostal v 83. minúte žltú kartu za faul, následne za protesty a nešportové správanie nasmerované voči hlavnému rozhodcovi si vyslúžil aj druhu žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. (TASR)
  • 08.11.2018
    AC Miláno dlhšie bez Bigliu
    Lucas Biglia bude futbalistom AC Miláno chýbať približne štyri mesiace. Argentínsky stredopoliar si na tréningu zranil lýtkový sval a už má za sebou aj operáciu. Tridsaťdvaročný hráč absolvoval chirurgický zákrok vo Fínsku, informovala agentúra AFP. (TASR)
    EL: Anderlecht stratil šancu na postup zo skupiny D
    Futbalisti Anderlechtu Brusel stratili šancu na postup z "trnavskej" D-skupiny Európskej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí 4. kola prehrali na pôde Fenerbahce Istanbul 0:2 a v tabuľke majú jediný bod. Turecký klub na druhom mieste získal sedem bodov a v porovnaní s belgickým súperom má lepšiu vzájomnú bilanciu, keďže prvý zápas sa skončil 2:2. (TASR)
    Príprava: Slovenky remizovali v Grécku
    Slovenská futbalová reprezentácia žien remizovala v prvom z dvojice prípravných zápasov v Grécku s domácim tímom 1:1. Zverenky trénera Petra Kopúňa v meste Drama po prvom polčase prehrávali, v 60. minúte vyrovnala Mária Mikolajová. Odveta je na programe v nedeľu v Kavale. (TASR)

Grécko - Slovensko 1:1 (1:0)