topPhoto
FOTO: Roman Žikavský má v aktuálnej sezóne na konte už 13 gólov. Rovnakú produktivitu od neho očakávajú aj v Šimonovanoch. (ŠK Slovan Šimonovany facebook)

Výrazná obmena kádra v Šimonovanoch,vymenilo sa až 14 hráčov

ŠIMONOVANY, 05.03.2017 |
Káder účastníka 4. ligy Severozápad ŠK Slovan Šimonovany prešiel výraznou prestavbou.

Bohunský zvažuje koniec kariéry, Rusňák odišiel do Rakúska

Kabínu opustila až sedmička hráčov. Do FC Horses, pod ktorého hlavičkou bude hrať v 3. lige doterajší účastník rovnakej súťaže ako Šimonovany, Bánovce nad Bebravou, odišli Martin Barta a Radovan Halás. Ešte počas jesenných zápasov ukončil Slovan spoluprácu s Petrom Kotulom, ktorý v zime prestúpil do Cígla. Do rovnakého klubu sa po polročnom pôsobení v Šimonovanoch vrátil Andrej Belanec, do Lehoty pod Vtáčnikom zameril Dušan Oravec.

Aktuálne skončil aj skúsený brankár Ľuboš Bohunský starší, ktorý sa pohráva s myšlienkou ukončenia hráčskej kariéry. Najväčším prekvapením pre klub bol odchod Róberta Rusňáka, ktorý mal v Šimonovanoch pôsobiť počas celej sezóny, no v zime odišiel do Rakúska. 

V jarnej časti nebudú môcť belasí počítať ani s Adamom Reichelom, ktorý si nepríjemne poranil koleno a čaká ho pravdepodobne plastika kolena a dlhá rekonvalescencia. 
 

Medzi posilami aj hráči s prvoligovými skúsenosťami

Okrem odchodov však kabína zaznamenala aj viacero príchodov. Z Nevidzian získal Slovan hneď dvojicu hráčov. Útok posilnol Roman Žikavský, odchovanec FC Nitra, ktorý v sezóne 2014/2015 pôsobil aj v prvoligových Zlatých Moravciach.

Druhým je skúsený stopér Roman Žembera, ktorý je odchovancom Zlatých Moraviec a v rokoch 2013 - 2015 pôsobil v seniorskom tíme ViOnu. Obranca, ktorý veľkú časť kariéry strávil v Palárikove, by mal vytvoriť stopérsku dvojicu s navrátilcom po zranení Martinom Oršulom.

Úvahy o konci kariéry brankára Bohunského staršieho prinútili funkcionárov klubu aj k riešeniu situácie medzi tromi žrďami. Novou posilou na tento post sa stal odchovanec neďalekých Oslian Denis Greguš, ktorý pôsobil aj v piatoligovej Malej Čause.

Navrátilcom do kabíny je Lukáš Geleta, ktorý v Slovane pôsobí od roku 2011, posledný rok však strávil v Šíšove, kde chcel po dlhodobom zranení reštartovať svoju kariéru.

Na polročné hosťovanie zo Solčian prišiel ľavonohý Dušan Gális, ktorý by mal byť veľkým prínosom pre hru v krídelných priestoroch.

K Patrikovi Chrenkovi, ktorý do Šimonovian prišiel pred sezónou, pribudol ďalší odchovanec Veľkého Klíža Patrik Bielich. Ten v jesennej čsti nastrieľal za OŠK štyri góly a v Slovane veria, že ďalšie pridá aj v belasom drese.

Zatiaľ poslednou posilou štvtoligistu je stále len 19-ročný stopér Patrik Adamček. Talentovaný odchovanec Nitrianského Pravna, ktorý prevažnú časť svojej mládežníckej kariéry strávil v Baníku Horná Nitra, bude v Slovane hosťovať z Pravenca.
 

Výsledky prípravných zápasov

Šimonovany – Horná Nitra 1:5 (na UT v Novákoch)
Šimonovany – Nitrianske Pravno 11:1 (na UT v Novákoch)
Šimonovany – Veľké Uherce 6:1 (na UT v Novákoch)
Šimonovany – Cígeľ 3:0 (na UT v Novákoch)
Kalná nad Hronom – Šimonovany 3:2 (v Kalnej nad Hronom)
Šimonovany – Jacovce 5:1 (na UT v Topoľčanoch)

Celkovo tak Slovan v šiestich zápasoch zaznamenal 4 víťazstvá a 2 prehry so skóre 28:11.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, ŠK Slovan Šimonovany (facebook)

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//