topPhoto
FOTO: Brankár Marek Prošovský je dlhoročnou brankárskou jednotkou v drese MŠK. Na jeseň dokonca zaznamenal z pozície brankára gól (TASR - Milan Kapusta, arch.)

Rimavská Sobota s výraznými zmenami v hráčskom kádri

RIMAVSKÁ SOBOTA, 09.03.2017 |
Zmeny v kabíne hlási pred začiatkom jarnej časti 2. ligy aj aktuálne posledné mužstvo východnej skupiny Rimavská Sobota. Dôvodom je najmä to, že mužstvo počas jesene získalo chudobných 7 bodov.


V kádri stáleho účastníka druhej najvyššej súťaže MŠK Rimavská Sobota už nebudú na jar pokračovať brankár Olejník, obrancovia Gnyp, Gazda, Diamounge, Janco a Spasojevič, stredopoliari Hattori, Trabalík, Püšpöky, Petrusz a útočník Husaník.

Dres aktuálne posledného mužstva tabuľky skupiny východ si naopak na jar oblečú brankár Paskarjenko, obrancovia M. Sekulič, Wurczell, Uličný, stredopoliari Fajčík, Ľupták a útočníci Kelemen a Mazur.

Andreas Wurczell (20) prichádza do Rimavskej Soboty na hosťovanie do konca sezóny z Dunajskej Stredy. V minulosti pôsobil tento futbalista aj v mládežníckych mužstvách Ružomberka, Slovana a Trnavy.

Norbert Uličný (22) už na juhu Slovenska v nedávnej minulosti hral, po pôsobení v Rimavskej Sobote sa vybral na skusy do Írska. Tam zotrval dva roky a následne na to sa v septembri minulého roka vrátil na Slovensko. Počas jesennej časti atkuálnej sezóny pôsobil v piatoligovom Veľkom Blhu.

Tomáš Fajčík (21) je rodákom z neďalekého Lučenca a počas jesennej časti aktuálneho ročníka si na seba obliekal dres druholigového Pohronia. Fajčík je aj naďalej hráčom banskobystrickej Dukly, odkiaľ v minulosti hosťoval v Lučenci, Zvolene a v už spomenutom Pohroní. V Rimavskej Sobote bude na hosťovani do konca aktuálnej sezóny.

Erik Ľupták (26) prichádza do Rimavskej Soboty z treťoligového Kalinova. Tomu na jeseň pomohol 9 presnými zásahmi k tretiemu miestu v najvyššej súťaži riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom. V minulosti obliekal aj dresy Dubnice, Púchova a Senca a ako legionár pôsobil v Rakúsku a Francúzsku.

Vladyslav Mazur (26) je rodákom zo západoukrajinského Ľvova a na Slovensku už v nedávnej minulosti pôsobil, keď hájil  farby Vranova nad Topľou, Pušoviec a Ivanky pri Dunaji. Gólovo sa mu darilo najmä v prvom zo spomínaných klubov. Počas zimnej prestávky sa tento futbalista ukázal na skúške v Prešove. Vystužiť by mal ofenzívu mužstva, ktorá je po jeseni najslabšou v súťaži.

Gergö Kelemen (18) prichádza do Rimavskej Soboty na prestup z neďalekého Lučenca. Počas jesennej časti odohral za miestny Novohrad v tretej najvyššej súťaži 10 stretnutí, v ktorých zaznamenal 2 presné zásahy. Striedavo nastupoval aj za dorastenecké mužstvo tohto klubu.

Príchod trojice Paskarjenko, M. Sekulič a B. Pavlovský ešte nie je administratívne vybavený.


Príchody: E.Ľupták - TJ Baník Kalinovo, Kelemen - ŠK Novohrad Lučenec, Uličný - TJ-FK Veľký Blh, Mazur - FK Slovan Ivanka Pri Dunaji, Fajčík - FK Pohronie Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa, Wurczell - DAC 1904 Dunajská Streda, Paskarjenko, M.Sekulič, B.Pavlovský

Odchody: Husaník - ŠK Novohrad Lučenec, Gazda - FK Mesta Tornaľa, Janco - MFK Dubnica nad Váhom, T. Trabalík - ŠK 1923 Gabčíkovo, Püšpöky - ŠK Novohrad Lučenec, Spasojevič - MFK Frýdek Místek, Petrusz - ŽP Šport Podbrezová (ukonč.hosť.) Olejník - FK DAC 19014 Dunajská Streda (ukonč.hosť.), Diamougue, Hattori, Gnyp - Ukončenie spolupráce


Káder MŠK Rimavská Sobota pred jarnou časťou sezóny 2016/2017:

Brankári: Prošovský, Paskarjenko
Obrancovia: Morháč, Petrán, Uličný, Sekulič, Wurczell
Stredopoliari: Vasilko, Lačarak, E.Ľupták, Vargic, Fajčík, Balog, Pavlovský, Poljak, Miklovič
Útočníci: Kuridze, Kelemen, Mazur

Mužstvo vedené trénerom Csabom Csányim odohralo pred jarnou odvetou aj niekoľko prípravných stretnutí.

4.3.2017
MŠK Rimavská Sobota 0:1 ŠK Novohrad Lučenec

25.2.2017
MŠK Rimavská Sobota 2:1 FTC Fiľakovo
G: Vargic, Kuridze

22.2.2017
MŠK Rimavská Sobota 0:0 FK Dukla Banská Bystrica

18.2.2017
MŠK Rimavská Sobota 5:0 FK CSM Tisovec
G: Mazur 2, Kuridze, Ľupták, Fajčík

15.2.2017
MŠK Rimavská Sobota 5:1 FK Jesenské
G: Mazur, Kelemen, Wurczell, Uličný, Kuridze

11.2.2017
FC Putnok 3:1 MŠK Rimavská Sobota
G: Gluschenko

8.2.2017
MŠK Rimavská Sobota 0:1 STC Salgótarján

31.1.2017
STC Salgótarján 3:1 MŠK Rimavská Sobota
G: Vasilko

Strelci v príprave:
3 Mazur, Kuridze
1 Vasilko, Kelemen, Fajčík, Gluschenko, Wurczell, Uličný Ľupták

Autor: Jakub , Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//