VIDEO Aké bolo úvodné kolo 4. ligy SZ a aké bude to ďalšie: Príde tréner ŠK Blava o vlasy?

SLOVENSKO, 10.03.2017 |
Hneď úvodné jarné kolo (33.) 4. ligy Severozápad prinieslo nielen prekvapenie na úkor Jaslovských Bohuníc, ale aj odložený zápas v Novej Dubnici. Zaujímavé to bude určite aj počas tohto víkendu, pozornosť pútajú najmä duely Jaslovských Bohuníc s Borčicami a Bolerázu s Myjavou.

Rovnako ako v minulej sezóne, aj v tomto ročníku sa v súboji Partizánskeho s Domanižou na trávniku Tempa body delili. Kým v marci minulého roka po výsledku 1:1, tentokrát stovka divákov čakala na gól márne.

V druhom sobotňajšom dueli pred hŕstkou divákov v Galante, kde privítali Jaslovské Bohunice Trenčianske Teplice, padol len jediný, no o to prekvapujúcejší. Hostia, ktorí sa v tejto sezóne nečakane potácajú na dolných priečkach tabuľky, totiž vďaka zásahu Reného Šika zo 73. minúty pripravili domácemu ŠK Blava len piatu prehru v sezóne. Kto vie, ako by sa ale duel vyvíjal, keby v prvom polčase premenil domáci Buchanec pokutový kop.

Súboj Bolerázu s Vrbovým rozhodli dva zásahy Mackovčína. Ten sa po prvý raz presadil v 35. minúte, druhý gól pridal v úvode druhé polčasu. Hostia z Vrbového dokázali v 74. minúte už len skorigovať, keď loptu do siete poslal Verchola.

Všetky body zostali aj v Malženiciach. Lepšie síce začali hostia z Častkoviec, keď skóre duelu otvoril v 14. minúte Jančovič, už o desať minút sa ale začínalo odznova, keď skóroval domáci Pikulík. Nerozhodný stav vydržal až do záverečnej desaťminútovky, v ktorej najskôr misky váh na stranu Dynama naklonil svojim druhým gólom v stretnutí Pikulík a o šesť minút neskôr pridal poistku troch bodov pre domácich Benkovský.

Výrazne obmenený káder Šimonovian odštartoval jar víťazstvom v Prečíne a to aj napriek tomu, že už od 15. minúty hrali hostia bez vylúčeného Rybanského, ktorý zatiahol pri šanci domácich záchrannú brzdu. Rozhodnutie padlo štvrťhodinu pred koncom, keď sa o jediný zásah stretnutia postaral Tomáš Laurinec.

Líder tabuľky Borčice, aj s dvojicou nováčikov Plavšič a Križko v základnej zostave, prilákal na štadión v Hlohovci zhruba 150 divákov. Ako prví pohrozili práve hostia, Novákovu bombu ale zneškodnil brankár Planický. O dve minúty sa mohli z gólu tešiť domáci, no Hanzel v poslednej chvíli zblokoval strelu putujúcu do siete. Šance sa naďalej striedali na oboch stranách, hrúbku domácej obrany nepotrestal Zuziak, hosťujúcim Bobotom vyrazenú loptu domáci utočník pri dorážke zľuftoval. Príležitosť otvoriť skóre mali aj Le Giang, Novák a Križko, no až v 37. minúte po sklepnutí od Nováka poslal loptu do siete prvý menovaný.

V úvode druhého polčasu vystrašil hostí tvrdou strelou Veľký, no udrelo na opačnej strane, keď na rozdiel dvoch gólov upravil strelou do šibenice Zuziak. Už o dve minúty sa hostia tešili opäť, keď Le Giang efektne pätičkou našiel pred bránkou Barčíka, ktorý vyzvŕtal trojicu domácich obrancov a bolo 0:3. Konečné skóre mohol ešte upraviť Zuziak, no pri jeho hlavičke sa vyznamenal domáci brankár Planický. Líder tabuľky tak vykročil do odvetnej časti víťazne, mrzieť ho však mohlo zranenie kanoniera Nováka. Ako sa neskôr ukázalo, nešlo nakoniec o nič vážne a k dispozícii by mal byť už na ďalší zápas.

Stretnutie MFK Nová Dubnica - OŠK Trenčianske Stankovce bolo odložené kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii kabín, hrať by sa malo 12. apríla o 16:00.

17. FK Spartak Bánovce nad Bebravou 0 0 0 0 0 : 0 0

18. kolo: Pôjdu tréner a vedúci mužstva J. Bohuníc dohola?

Počas blížiaceho víkendu si súťažne nezahrajú opäť Trenčianske Stanovce, ktoré majú voľný žreb a ani Malženice, ktoré mali na svojom štadióne privítať Bánovce nad Bebravou, ale tie zo súťaže odstúpili.

V druhom domácom zápase po sebe privíta Partizánske Častkovce, ktoré do jarnej časti vykročili prehrou v Malženiciach, kým Tempo remizovalo s Domanižou. Tímy sa pohybujú na opačných koncoch tabuľky a hostia budú chcieť určite bodovať naplno, aby si udržali náskok pred poriadne nahusteným stredom tabuľky.

O motiváciu naviac budú mať po neúspešnom štarte a prehre s Trenčianskymi Teplicami hráči Jaslovských Bohuníc. ŠK Blava privíta na svojom štadióne Borčice a tréner aj vedúci domáceho mužstva prisľúbili, že sa v prípade výhry svojho mužstva dajú ostrihať dohola. Pre Borčice by to však bola len druhá prehra v sezóne. Dostanú hráči ŠK Blava svojho trénera a vedúceho mužstva pod strojček?

S početnou diváckou kulisou zrejme môžu počítať v Bolerázi, kam pricestuje béčko Spartaka Myjava. Pre hostí to bude prvý jarný súťažný zápas, v ktorom by sa po odstúpení prvoligového áčka malo predstaviť aj viacero hráčov z kádra fortunaligistu.

Prečín opäť doma, Vrbové znova vonku. Oba tímy zostali v úvodnom kole bez bodov, Prečín nestačil na Šimonovany, Vrbové prehralo v Bolerázi. V tabuľke poslední partizáni potrebujú body ako soľ a proti len o päť priečok vyššie postavenému MFK sa im na to naskytuje šanca.

Nová Dubnica vo svojom úvodnom jarnom vystúpení, predchádzajúci zápas s Trenčianskymi Stankovacami bol odložený, privíta Domanižu, ktorá odvetnú časť odštartovala bezgólovou remízou v Partizánskom. Hostia majú domácim čo odplácať, v jesennom zápase na svojom štadióne s nimi viedli 1:0 aj 2:1, no nakoniec prehrali 3:4.

Hlohovec po lídrovi z Borčíc, na ktorého nestačil po výsledku 0:3, privíta na svojom štadióne tentokrát len ťažko odhadnuteľné Šimonovany. Hostia pred odvetnou časťou výrazne prekopali svoj káder a tak budú minimálne v úvodných jarných kolách pre svojich súperov veľkým otáznikom. V predohrávanom 33. kole dokázali napriek početnej nevýhode vyhrať v Prečíne a bodovať budú chcieť určite aj v Hlohovci, s ktorým na jeseň doma zachraňovali len remízu 2:2.

V poslednom zápase tohto kola pricestujú do Holíča hráči Trenčianskych Teplíc. Hostia, ktorých postavenie v tomto ročníku je pre mnohých negatívnym prekvapením, šokovali v minulom kole Jaslovské Bohunice, navyše na ich ihrisku a na body zrejme budú pomýšľať aj v Holíči. Pre domácu Iskru ale pôjde o prvé jarné vystúpenie pred svojimi priaznivcami a určite ich budú chcieť potešiť bodovým ziskom.