Tr. Teplice a Šimonovany pokračujú v zbieraní bodov, Boleráz zdolal Myjavu

SLOVENSKO, 14.03.2017 |
Trenčianskym Tepliciam a Šimonovanom vychádza vstup do jarnej časti nad očakávania. Po výhrach počas predchádzajúceho víkendu bodovali naplno aj v 18. kole 4. ligy Severozápad. Teplice navyše v Holíči predviedli skvelý obrat.

Prečín po domácej prehre so Šimonovanmi v úvodnom jarnom kole neuspel ani v druhom zápase pred vlastnými fanúšikmi, keď aj s Vrbovým prehral rovnakým výsledkom 0:1. O jediný zásah stretnutia sa v 84. minúte postaral Igor Zelenay, ktorý sa na ihrisko dostal po hodine hry.

So vstupom do odvetnej časti nemôžu byť spokojní ani v Hlohovci, ktorý si po prehre s Borčicami prípisal na svojom štadióne porážku aj so Šimonovanmi. Hosťom naopak úvod jari vychádza zatiaľ nad očakávania, po radikálnom reze v kádri počas zimy zaknihovali už druhé víťazstvo v rade a bodovo sa doťahujú na stredné priečky tabuľky. O ich výhre tentoraz rozhodol až úplný záver, keď jediný zásah stretnutia zaznamenala v 90. minúte zimná posila z Nevidzian Roman Žikavský.

Svedkami výsledku 1:0 boli aj diváci v Novej Dubnici, na radosť väčšiny z nich sa ale o gól tentoraz postarali domáci. Z hry sa presadiť nedokázali hráči MFK ani hosťujúcej Domaniže a konečné skóre tak stanovil pokutový kop, z ktorého sa v úvode druhého polčasu nemýlil Peter Minárik. Tento stále len 19-ročný hráč pritom do tímu prišiel doslova len pár desiatok hodín pred zápasom na hosťovanie z Dubnice nad Váhom.

Boleráz rozhodol proti Myjave už v úvode

Na zápas Boleráza s béčkom Myjavy prišli z Kopaníc dva autobusy a stretnutie tak sledovalo až okolo 500 divákov. Priaznivcov hostí bolo na štadióne počuť a povzbudzovaním prispeli k peknému futbalovému zážitku. Boleráz zaskočil Myjavčanov hneď v úvode, keď sa už v 2. minúte po rohovom kope ocitol na pätke osamotený Lalík a Solničkovi nedal šancu. Aj keď sa hostia snažili vymyslieť niečo smerom dopredu, boli to domáci, ktorí naďalej hrozili. Po centrovanej lopte sa pri šanci Bagiho ešte zaskvel Solnička, v 29. minúte ale sklepol Guoth center Mackovčínovi, ktorý si loptu prebral a nekompromisne skóroval.

V druhom polčase mali herne navrch Myjavčania, ale žiadnu výraznejšiu šancu si nevypracovali. Naopak na opačnej strane sa do dobrej pozície dostal Bagi, ale jeho strele chýbala razancia. Najväčšia príležitosť hostí sa zrodila až v nadstavenom čase, ale Jorík nezakončil presne. Myjava tak vo svojom prvom jarnom zápase podľahla Bolerázu 2:0. (slavojboleraz.webnode.sk)

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava pre spartakmyjava.sk "Dnes sme odohrali prvý zápas vonku na prírodnej tráve u bojovného súpera. Pripravovali sme sa na to a aj na štandardné situácie. Napriek tomu sme v 2.  minúte dostali gól práve zo štandardky a úvod sme teda nezvládli. Druhý gól padol po autovom vhadzovaní, opäť nezvládnutá situácia. Terén bol rovnaký pre obe mužstvá, ale pre nás bol ťažký, pretože sme boli dva mesiace na umelej tráve. Ale nechcem sa na to vyhovárať, výkon z našej strany bol slabý, až na posledných 20 minút. V ofenzíve sme boli málo nebezpeční, nevytvorili sme si takmer žiadnu šancu. Až v poslednej minúte Jorík, ale situáciu vyriešil zle. Som sklamaný z celého zápasu a hlavne z toho, že sme si nič nevytvorili a dostali sme dva lacné góly."

Skvelý obrat Trenčianskych Teplíc

Holíč, ktorý mal v úvodnom jarnom kole voľno, privítal vo svojom úvodnom zápase odvetnej časti Trenčianske Teplice, ktoré minulý víkend zaskočili Jaslvoské Bohunice. Už v 10. minúte mali po rohu Blažeka šancu domáci, ale brankár Kopčan bol pozorný. Z následného protiútoku pohrozil Krivda, ten sa však v rozhodujúcom okamihu pošmykol na lopte a zo šance nebolo nič.

V 18. minúte bol faulovaný Privrel, k priamemu kopu sa postavil Tomáš Slovík, namiesto centra nahral Privrelovi a jeho strela skončila v sieti. Neprešli ani dve minúty a po úspešnom sóle Mihálika sa skóre menilo opäť, lopta putovala do bány povedľa brankára. Vzápätí pohrozili hostia, ale Šikov priamy kop odvrátil Privrel na roh. V závere polčasu mali ďalšiu dobrú príležitosť domáci, ale priamy kop Slovíka obrana zblokovala a lopta tak skončila tesne mimo pravej tyče.

Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá ako vymenené. Kým domáci sa nepochopiteľne zľakli šance na výhru, hostia začali byť aktívni. Už v 52. minúte boli za snahu odmenení, keď sa z priameho kopu presadil Bretschneider. Tento gól Trenčianske Teplice ešte viac nakopol a po hodine hry bolo vyrovnané, keď chybu domácej obrany potrestal Paška.

Ani po tomto zásahu sa domáci nevzchopili a tak si museli vypiť kalich horkosti až do dna. V 76. minúte si center pred bránku nešťastne zrazil za brankára Ravasa Tomáš Milota a hostia sa ujali po prvý raz vedenia. Tepličania mohli v závere streliť aj štvrtý gól, ale loptu spred prázdnej bránky vykopával Privrel. Domáci tak v úvode sezóny ukázali dve tváre a môžu si spytovať svedomie za premrhané vedenie 2:0. (iskraholic.sk)