Gólovo bohatý úvod 5. ligy BA-vidiek, líder doma s výpraskom

PEZINOK, 21.03.2017 |
Poriadne gólové hody ponúkli fanúšikom v úvodnom jarnom 20. kole tímy 5. ligy Bratislava-vidiek. Po nich vedúcu šesticu delia v tabuľke len dva body.

V úvodnom stretnutí víkendu cestovali Gajary na trávnik Prenaksu Jablonec v pozícii favorita a po góle S. Cintulu v 26. minúte sa zdalo, že tieto predpoklady aj naplnia. Po polhodine hry však svojim premiérovým zásahom v tejto sezóne vyrovnal z pokutového kopu štyridsiatnik M. Dzíbela. Rozhodnutie o konečnom výsledku priniesla 52. minúta, v ktorej obrat domácich zariadila predsezónna posila z Košolnej R. Furko.

Dramatický priebeh malo aj meranie síl tímov z opačných koncov tabuľky béčka Svätého Juru a Budmeríc. Hostí poslal do vedenia skúsený F. Lovás, v domácom drese odpovedal. L. Brejcha. Skóre sa však ešte pred prestávkou menilo opäť, keď si už svoj 12. zásah v sezóne pripísal T. Somorovský. Tesný náskok hostí ale vydržal po návrate z kabín len pár minút, na 2:2 upravil ďalší tridsiatnik Š. Klement. Domáci siahali na cenný bod, no od 63. minúty hrali po vylúčení striedajúceho J. Ščepánka za urážku rozhodcu v oslabení, čo hostia v závere využili na strelenie rozhodujúceho gólu, o ktorý sa postaral opäť Lovás.

Ďalší súboj tímov z rôznych polovíc tabuľky medzi Dubovou a Plaveckým Štvrtkom-Vysokou pri Morave priniesol v úvodnom dejstve jeden gól, o ktorý sa po necelej polhodine hry postaral M. Beňa. Skóre sa opäť menilo až v 69. minúte, keď na 0:2 upravil M. Klech. Domáci mohli duel zdramatizovať o päť minút neskôr, D. Kolek ale sa z pokutového kopu nepresadil. Definitívu výhry hostí následne pridala zimná posila z Trebišova M. Jarabek, domáci totiž v závere už len znížili na 1:3 gólom P. Jakubca.

Pezinok-Cajla vstupoval do zápasu s predposledným Plaveckým Mikulášom v pozícii jasného favorita, no už po štvrťhodine hry vyťahoval loptu zo svojej siete, keď presne mieril D. Badáň. Následne však zabrala dvojica zimných posíl domácich - M. Dugovič, ktorý prišiel z PŠC Pezinok, najskôr vyrovnal a B. Kocian, ktorý v jesennej časti hral za Modru, dvoma gólmi zariadil obrat. V 56 minúte znížil na rozdiel jedného gólu z bieleho bodu E. Repáň, pokutový kop sa ale kopal aj na opačnej strane a D. Ivanko upravil na 4:2. Svoje vydarené stretnutie v novom drese zavŕšil tretím gólom v zápase B. Kocian a tak zásah L. Klímu styri minúty pred koncom už len zmiernil prehru hostí v pomere 5:3.

Až jedenásť gólov videli diváci v meraní síl tabuľkových susedov Grinavy a Zohora a tie začali padať hneď od úvodu. Na zásah už 41-ročného A. Filipa odovedali domáci M. Vargom, po góle M. Tančiboka vyrovnal na 2:2 už v 21. minúte M. Benčurík. Ešte pred odchodom do kabín sa domácim podarilo presadiť ešte dvakrát. Najskôr ich po prvý raz v zápase do vedenia poslal I. Lupták a na 4:2 upravoval v závere prvého polčasu S. Glváč. Aj po prestávke sa ako prví tešili domáci, gól na 5:2 pridal ďalší skúsený hráč GFK 38-ročný P. Škulec. Nádeje hostí na aspoň bod oživil síce krátko na to M. Tomášek, záver však patril rovnako ako v prvom polčase domácim, ktorí po zásahoch I. Luptáka, P. Luptáka a striedajúceho M. Bednárika, ďalšej zimnej posily z PŠC Pezinok, zvíťazili hokejovo 8:3.

Veľké prekvapenie sa hneď na úvod odvetnej časti zrodilo na trávniku jesenného kráľa súťaže Vištuku. Proti Kostolišťu šli síce domáci po zásahu Štefunka, ktorý priešiel počas zimy z Rovinky, do vedenia už v 14. minúte, následne ale hostia predviedli poriadnu kanonádu, keď dvoma gólmi D. Chovanca a po jednom T. Kovarika, V. Deáka a D. Bartoša otočili stav na 1:5. Už krátko po prestávke sa v priebehu pár sekúnd vykartoval domáci F. Bartek a ešte viac tak skomplikoval domáce šance na lepší výsledok. Po hodine hry síce D. Čaputa znížil, no keď o desať minút neskôr Š. Mizera nepremenil pokutový kop, domáci favorit odchádzal z ihriska s nečakanou prehrou 2:5.

Zápas Záhorskej Vsi s Modrou bol odložený.