Nečakané výsledky v Kovarciach a Prašiciach

TOPOĽČANY, 27.03.2017 |
Jarná časť odštartovala už aj v 6. lige ObFZ Topoľčany a v úvodných dvoch kolách nebola núdza ani o prekvapenia.

Hneď prvé jarné kolo prinieslo prekvapenie na úkor Ludaníc, ktoré v Závade nedokázali streliť gól a keďže sa to nepodarilo ani domácim, po výsledku 0:0 sa body delili.

O poznanie lepšie odštartovali jar ďalšie dva tímy z čela tabuľky. Veľké Ripňany si aj vďaka prvopolčasovému vylúčeniu domáceho M. Kolačeka a hetriku Š. Kopčana odviezli po výhre 2:4 z Rajčian všetky body.

Úspešné na ihrisku súpera boli aj Kuzmice, ktoré po polčase 1:1 strhli v Čermanoch víťazstvo na svoju stranu zásahmi J. Bezuchu a T. Zachara.

Tesné triumfy vonku si pripísali aj ďalšie tímy z hornej polovice tabuľky. O výhre Kovariec na trávniku Nemčíc, ktoré hrali pred dvoma stovkami divákov celý druhý polčas oslabené o vylúčeného L. Hala, rozhodol v 83. minúte M. Vorčák.

Aj v šlágri kola medzi Bojnou a Práznovcami sa červenalo, keď v 65. minúte predčasne putoval pod sprchy za urážku rozhodcu domáci brankár J. Glos, na výsledku to však už nič nezmenilo a tak hostia po obrate zvíťazili 1:2.

Len tretiu výhru v sezóne si pripísali Veľké Dvorany, ktoré gólom T. Rybanského tesne pred prestávkou zdolali Prašice

Nerozhodný výsledok prinieslo meranie síl Nitrianskej Stredy s Krnčou, v ktorom hostia vyhrávali po góle L. Knápeka z 22. minúty, domáci však po hodine hry vyrovnali R. Petríkom.

Poltucet v sieti Prašíc, Kovarce doma bez bodu

Neúplné 15. kolo, súboj lídra tabuľky Kuzmíc s Rajčanmi sa bude hrať 14. apríla od 16:00, prinieslo v každom zápase minimálne dva góly, v Prašiciach dokonca až poltucet.

Závada vyhrávala nad Bojnou v 55. minúte po góloch M. Hazdu a M. Bizoňa 2:0, hostia v 78. minúte znížili striedajúcim M. Turčanom, vyrovnať sa im však už nepodarilo a v jarnej časti zostávajú naďalej bez bodov.

Z tesného triumfu sa napriek výbornému rozbehu tešili aj Ludanice. Domáci OFK vyhrával po góloch P. Janušku, Z. Holeka z jedenástky a M. Budaya v 42. minúte nad Nemčicami už rozdielom triedy, ešte pred prestávkou ale znížil M. Jančovič a po hodine hry na rozdiel jediného gólu z pokutového kopu P. Kúdela. Ďalší zásah ale už hostia pridať nedokázali a tak z Ludaníc odchádzali s prehrou 3:2.

Svedkami ďalšieho tesného víťazstva boli aj diváci v Krnči. Góly začali padať až po prestávke, keď najprv hostí z Práznoviec poslal do vedenia M. Janček. Domáci odpovedali o sedem minút, po štandardke sa z gólu tešil B. Milata. Keď už sa zdalo, že body sa budú deliť, dve minúty pred koncom zariadil výhru hostí svojim druhým gólom v zápase Janček.

Úlohu favorita potvrdili aj Veľké Ripňany, v súboji s Veľkými Dvoranmi však svojich fanúšikov napínali až do záveru duelu. Skóre zápasu totiž otvoril až v 82. minúte L. Krasňanský a definitívu domáceho víťazstva zabezpečil v posledných sekundách striedajúci E. Radosa.

Nečakaný výsledok sa zrodil v Kovarciach. Domáci prehrávali s Čermanmi už od 4. minúty, keď sa presadil M. Gerši, o vyrovnanie sa ešte v prvom polčase postaral M. Vorčák.  Kto si myslel, že tento zásah domácich nakopne v druhom polčase k obratu, mýlil sa, pretože hneď po návrate z kabín vrátil hosťom vedenie P. Bisák a nečakaný zisk troch bodov pre Družstevník potvrdil v 67. minúte P. Hruboň.

Prašice vstupovali z pohľadu tabuľkového postavenia do súboja s Nitrianskou Stredou v pozícii favorita, ich priaznivci si však pri vývoji skóre museli neveriacky pretierať oči. Hostia zásluhou dvoch gólov L. Rybana a jednom T. Chuťku vyhrávali už po prvom polčase rozdielom triedy a ani po prestávke sa obraz hry nezmenil, keď Chuťka svojim druhým zásahom v zápase a dvojica A. Mišuta, L. Klačanský zavŕšili domáci debakel v pomere 0:6.