VIDEO Boleráz na jar ďalej valcuje, Borčice rozniesli Tr. Teplice

SLOVENSKO, 31.03.2017 |
V 20. kole 4. ligy Severozápad sa domácim tímom nedarilo, keď zo siedmich zápasov získali len päť bodov. Bude 21. kolo rovnaké?

Pred vlastnými fanúšikmi naplno bodovala len Nová Dubnica, ktorá po góloch M. Burdeja zo 7. a D. Plného zo 69. minúte zdolala Častkovce 2:0.

Ďalší bod v prospech domácich tímov získal Hlohovec. Ten síce s Vrbovým prehrával dvakrát, najrv po zásahu I. Zelenaya z 5. minúty a neskôr aj po góle T. Andríseka z 26. minúty, jeho hráči však vždy dokázali reagovať. Na 1:1 vyrovnával T. Došek, na konečných 2:2 v 67. minúte H. Suchánek.

ŠK Blava 1928 v predchádzajúcom domácom zápase dokázala zdolať lídra z Borčíc a následne zvíťazila aj na trávniku Domaniže, v tomto kole však pred vlastnými fanúšikmi nečakane hladko ťahala za kratší koniec proti Šimonovanom. Hostia, ktorí si trochu pokazili výborný vstup do jarnej časti domácou remízou s Novou Dubnicou v minulom kole, si z ihriska kvalitného súpera totiž odviezli výhru rozdielom triedy. Rozhodol o tom už prvý polčas, ktorý vo svoj prospech získali gólmi M. Oršulu a M. Sobotu v pomere 0:2. Po polčase sa k nim pridal aj T. Laurinec a zavŕšil víťazstvo hostí na 0:3.

Borčice nadelili Trenčianskym Tepliciam poltucet

Lídrovi tabuľky Borčiciam zjavne voľný žreb v minulom kole po prehre v Jaslovských Bohuniciach výrazne prospel. V Trenčianskych Tepliciach bolo síce v úvodných minútach veľa nepresností a množstvo osobných súbojov, no viac z hry mali práve hostia. Tí sa po prvý raz radovali v 20. minúte, keď Siva vysunul za obranu krásnou prihrávkou Nováka a ten pohodlne otvoril skóre.

O chvíľu mohol pridať aj druhý, no jeho krížna strela šla mimo brány. Domáci pohrozili hlavičkou Pašku, Kosa ju ale vyrazil na roh. Zvýšiť náskok Borčíc mohol Zuziak, no jeho strela z hranice šestnástky šla tesne vedľa pravej tyče. Premiérový gól za Iskru mohol vsietiť v 30. minúte Križko, no jeho hlavičku po štandardke reflexívne zneškodnil domáci brankár. Po následnom rohu Barčíka sa ale lopta dostala až k stopérovi Mravcovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 0:2. Krátko na to sa preštrikoval v pokutovom území do zakončenia Siva, no brankár Kopčan jeho strelu vyrazil.

V úvode druhého dejstva zavaril hosťujúcej obrane malou domov Križko, no jeho spoluhráči s brankárom Kosom nebezpečie zažehnali. V 50. minúte bol blízko svojho druhého gólu v zápase Mravec, ale na Barčíkov center nedosiahol. V 55. minúte už zdvíhal ruky nad hlavu Novák, no asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry. V 67. minúte ale domáca obrana chybovala, sám na brankára sa rútil Zuziak, obranca Beňo ho stiahol a uvidel červenú kartu.

Z následného priameho kopu sa parádnou strelou presadil Barčík. Štvrtý zásah Borčíc pridal v 71. minúte do prázdnej brány Zuziak, keď sa k nemu odrazila lopta po Novákovom centri a Hanzelovom zakončení. V 82. minúte Novák z pravej strany prihral čerstvému hráčovi Mačinovi a aj ten sa pohodlne zapísal do streleckej listiny. Prešlo len pár sekúnd a skóre sa menilo opäť, keď strelou do šibenice uzavrel konečný stav na 0:6 Novák. (iskraborcice.sk)

Holíč stále čaká na jarnú výhru

Hŕstka uzimených verných divákov sa prišla v Holíči pozrieť na druhé tohtoročné domáce stretnutie Iskry, ktorá vyzvala tentoraz Trenčianske Stankovce. Úvod zápasu patril domácim, hostia však pomaly hru vyrovnávali, až kým prišla 21. minúta a podarilo sa im gólovo presadiť. Po hrubej chybe domácej obrany vbehol pred brankára Hazda a skóroval. Domáca hra bola plná nepresností a statických momentov, naopak hostia hýrili aktivitou. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a v 36. minúte takmer zahrmelo na domácej strane opäť, no Kováčikovu strelu k tyči Ravas stačil pokryť. O minútu neskôr skúšal šťastie Vaclavik, no bránu hostí tesne minul. V poslednej minúte sa ale domáci predsa dočkali, po rohovom kope poslal loptu hlavou do siete Nečas.

Po zmene strán hrali obe mužstvá opatrne, ani jedno nechcelo spraviť chybu a pripraviť sa o body- V 57. minúte poslal loptu do siete Španka, no gól pre ofsajd neplatil. Uherova delovka v 70. minúte skončila vysoko nad bránkou a v 77. minúte vyprášil Zemanovičove rukavice Nečas. Posledných desať minút sa hralo pod trvalým tlakom domácich, no žiadna zo šancí sa gólovo neskončila a tak Iskra opäť naplno nebodovala. (iskraholic.sk)

Myjava v Prečíne nezaváhala

Béčko Spartaka Myjava v Prečíne od úvodu potvrdzovalo úlohu favorita. Prvá veľká šanca sa zrodila už v 12. minúte, kedy našiel Pechov center hlavu Holiša, ale ten mieril len do rukavíc domáceho brankára. O chvíľu poslal Peter Sivák dlhý pas na Pechu, ktorého strelecký pokus len tesne minul bránu. V 17. minúte sa kopaničiari predsa dočkali, keď sa odrazená lopta v pokutovom území dostala k Copkovi a ten nezaváhal. Domáci preverili Solničku až v 19. minúte, ale myjavský gólman si s priamym kopom Vrábela poradil.

O pár sekúnd sa spartakovci radovali po druhý raz, keď loptu z Marčekovej kopačky usmernil za chrbát svojho brankára Sádecký. Po polhodine hry sa predral do zakončenia Jorík, ale Barteka sa mu prekovať nepodarilo. Pred koncom prvého dejstva hry si vytvorili spartakovci ešte niekoľko príležitostí, no dvakrát Jorík a raz Marček neuspeli. V nadstavenom čase mohol znížiť Orávik, ku ktorému sa dostala odrazená lopta, Solnička mu ale zmenšil strelecký uhol a ukryl jeho pokus do rukavíc.

Aj po zmene strán pokračovala herná dominancia host. V 50. minúte poslal center pred bránu Copko a do zakončenia sa dostal Holiš. O päť minúť vybojoval loptu na ľavej strane Pecha, prihrávka si našla voľného Copka, no jeho strela skončila nad bránou. V 58. minúte udržal Peter Sivák loptu na hracej ploche, pred bránou našiel Holiša, a ten ju hlavou umiestnil k žrdi.

Po hodine hry mali Myjavčania výhodu priameho kopu, s Copkovým pokusom si ale brankár Prečína poradil. V 80. minúte získal loptu Pecha, zoči-voči Bartekovi sa ale nepresadil. V poslednej minúte mohli spartakovci pridať aj štvrtý gól, hlavička Pavla Siváka po rohovom kope ale skončila tesne nad bránou.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava: "Dnešný zápas hodnotím kladne. Čakal nás húževnatý súper, ktorý hrá o záchranu. My sme k zápasu pristúpili zodpovedne a od prvej minúty sme mali hru pod kontrolou. Po prvom polčase sme viedli 2:0 a minimálne tri-štyri šance zostali nevyužité. V druhom dejstve sme upravili na 3:0 a opäť sme zahodili viacero príležitostí. Na ťažkom teréne sme ale uhrali dobrý výsledok. Ja som spokojný a musím chalanov pochváliť." (spartakmyjava.sk)

Boleráz s piatou výhrou v rade

V Malženiciach sa hral kvalitný futbal. V prvom polčase mal herne navrch Boleráz, jeho hráči nepúšťali domácich do zakončenia a napak sami hrozili. Po góle volal priamy kop Kittu, lopta ale skončila na brvne.

Vstup do druhého dejstva vyšiel hosťom skvele, Mackovčín vysunul do brejku Guotha a ten svoj nájazd premenil. Tento gól Boleráz upokojil, naopak domácich nakopol smerom dopredu a už krátko po inkasovanom góle mohli vyrovnať, no loptu do práznej brány usmerniť nedokázali.

V 65. minúte po štandardke zbytočne fauloval domáci Chynoradský a po druhej žltej karte sa musel porúčať predčasne pod sprchy. Hostia presilovku využili v 80. minúte, keď sa do šestnástky predral Guoth, prihrávkou našiel Bagiho a bolo 0:2. Následne domáci po rohovom kope skorigovali I. Pikulíkom a mohli aj vyrovnať, no z priameho kopu poslali loptu len do brvna. V závere mohol pridať tretí gól hostí Líška, no sám zoči-voči brankárovi zaváhal. (slavojboleraz.webnode.sk)

Čo ponúkne 21. kolo?

Voľno budú mať tentoraz Hlohovec a Šimonovany.

V sobotu si Vrbové zmeria sily s na jar dobre hrajúcou Novou Dubnicou, v Borčiciach privítajú Trenčianske Stankovce a na štadióne v Myjave sa predstaví o záchranu bojujúce Partizánske.

V nedeľu sú na programe štyri zápasy. Malženice budú chcieť v ďalšom domácom zápase odčiniť prehru s Bolerázom, proti čomu však bude Holíč čakajúci na prvú jarnú výhru. Rozbehnutý Boleráz bude chcieť natiahnuť svojú víťaznú šnúru aj proti Prečínu a v súboji tímov s nevyrovnanými výkonmi v jarnej časti sa stretnú Častkovce a ŠK Blava 1928. Posledným stretnutím tohto kola je mranie síl Domaniže, ktorá zaostáva za jesnnými výkonmi, s Trenčianskymi Teplicami, ktoré po dobrom štarte dodovetnej časti prehrali dva zápasy po sebe a v poslednom z nich utŕžili do Borčíc poltucet.

"

• 22.11.2018
    Buffon sa vracia do bránky PSG
    Gianluigi Buffon sa po jednozápasovej odmlke opäť postaví do bránky PSG. Skúsený brankár súperí o post jednotky s o 15 rokov mladším Alphonseom Areolom, ktorý v doterajšej sezóne odchytal zatiaľ sedem stretnutí, kým Talian o jeden menej.
    Jens Lehmann popiera daňové podvody
    Bývalý nemecký futbalový brankár Jens Lehmann poprel obvinenia z daňových podvodov. Proti periodiku The Handelsblatt, ktoré o protizákonnom konaní informovalo, podnikne právne kroky.
    DAC reaguje na vyjadrenia SFZ k kvôli akadémii
    " SFZ nám odobral 200 000 eur z dotácií, ktoré zvyšných 11 klubov systému Akadémií dostalo na výchovu mládeže. V skutočnosti teda SFZ na výstavbu MOL Football Academy neprispel sumou 500 000 eur, ale 300-tisíc eur," uvádza sa mimo iného v stanovisku DAC. Jeho celé znenie nájdete tu.
    Joelinton si po návrate do Hoffenheimu vybojoval novú zmluvu
    Brazílčan Joelinton po návate z hosťovania v Rapide Viedeň presvedčil zástupcov Hoffenheimu natoľko, že s ním predĺžilo spoluprácu.
    Řepka sa vyhol väzeniu, súd mu zmiernil trest
    Bývalý český futbalový reprezentant Tomáš Řepka nakoniec za internetové útoky na exmanželku do väzenia nepôjde, odpracovať si má 300 hodín verejnoprospešných prác.
    Generálny manažér Herthy Berlín Preetz predĺžil zmluvu
    Generálny manažér futbalového tímu Hertha Berlín predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky. V klube, v ktorom pôsobia aj dvaja slovenskí futbalisti Ondrej Duda a Peter Pekarík, bude zastávať post GM do roku 2022.

Preetz hral v klube od roku 1996 do 2003 a v jeho drese nastrieľal 84 gólov. Bývalý 51-ročný útočník pôsobí v pozícii generálneho manažéra od roku 2009. (TASR)