VIDEO Inter po zaváhaní opäť bodoval naplno, Rohožník ale zostáva prvý

BRATISLAVA, 19.04.2017 |
Interisti po nečakanej strate na "svojom" ihrisku s Báhoňom bodovali naplno v Lozorne, no Rohožník, ktorý sa po 20. kole 3. ligy Bratislava posunul na vedúcu priečku, sa z čela zosadiť nenechal.

20. kolo: Báhoň zbíjal v Stupave, divoký zápas v Moste

Zápas medzi Interom Báhoňom mal mať jednoznačný priebeh od prvej do poslednej minúty. Všetko bolo v prospech žltočiernych: domáce prostredie, umelá tráva a kompletný káder. Opak bol však pravdou a hostia s jedným náhradníkom dokázali remizovať s Interom 0:0 a uchmatli domácim dôležité body.

"Stratu bodov sme si spôsobili sami. V prvom polčase našou nedôslednou hrou v ofenzíve, veľmi ľahkovážne sme darovali 45 minút súperovi. Absolútne sme nesplnili to, čo sme chceli - rýchlo otvoriť súpera gólom. S pribúdajúcim časom v druhom polčase to súper zavrel s desiatimi ľuďmi, obetavo hral na hranici možností a my sme sa tam nevedeli dostať, vytvoriť si nejakú vyloženú šancu a keď sme si ju vytvorili, tak sme ju nepremenili. Tým pádom sme stratili veľmi cenné body na domácom ihrisku a to ma veľmi mrzí," zhodnotil zápas tréner domácich Richard Slezák.

Devínskej Novej Vsi sa predstavila Dunajská Lužná. Domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď sa gólovo presadili Beňa s Matiašom. V druhom polčase sa nič výnimočné neudialo a tak si Devínska pripísala do tabuľky všetky body. Dunajská Lužná nestrelila gól už v druhom zápase po sebe, no všetko bude môcť odčiniť pred vlastnými fanúšikmi už túto sobotu, keď sa stretne s beznádejne poslednou Kráľovou pri Senci.

Most pri Bratislave privítal na svojom ihrisku dobre hrajúce Vajnory. Vstup do zápasu zvládli lepšie hostia, keď už v 6. minúte skóroval Mikita. Ďaľšia polhodina však patrila domácemu Szepovi, ktorý dokázal otočiť skóre. Keď však do polčasu stihol vyrovnať Gabura, začínalo sa po prestávke odznovu. V druhej časti hry mali viac nervov hosťujúci hráči a to doslova. Najprv domáci Juraško nepremenil penaltu, ktorou mohol poslať svoj tím do vedenia. O desať minút neskôr si neudržal na uzde nervy domáci Jurč a rozhodca ho poslal po červenej karte predčasne pod sprchy. Ani nie o minútu neskôr potrestal tieto chyby hosťujúci Kováč a v poslednej minúte ešte zvýšil výhru hostí na 2:4 Nestorik.

Domáci Most si opäť prehral zápas svojou nedôslednosťou a nedisciplinovanosťou. Hráči trénera Šuchanočka sa momentálne nachádzajú na 13. pozícií, ich súper z Vajnor na prekvapivom 4. mieste.

Ivanka pri Dunaji cestovala na ihrisko Lozorna. Zápas medzi mužstvami, ktoré sa na jar trápia, skončil lepšie pre hostí, ktorí vyhrali rozdielom triedy 3:0. O góly sa postaral kapitán Krištofík, Mušinský a striedajúci Szendrei. Vďaka tomu sa hráči Ivanky v tabuľke posunuli na 8. pozíciu.

Tomášov hostil bratislavskú Raču a aj keď bol favoritom stretnutia, o svoje víťazstvo musel bojovať do posledných minút. Do polčasových kabín sa išlo síce za najtesnejšieho vedenia domácich 1:0, keď Šlahora v bránke hostí prekonal strelec Milanović, všetko dôležité sa však odohralo v druhom dejstve. Najprv sa presadili hráči Tomášova, keď v 65. minúte zvýšil na 2:0 Brieška.

O desať minút neskôr ale z nariadenej penalty znížil hosťujúci Kubala, keďže Janovíček v drese Tomášova si v súboji pomýlil futbal s bojovým umením a rozhodca ho po červenej karte poslal pod sprchy. Keď v 81. minúte vyrovnal opäť z penalty Kubala, zápas sľuboval zaujímavý koniec. A toho sa diváci aj dočkali, keď sa v posledných minútach nastaveného času presadil Milanović a svojim druhým gólom rozhodol o víťazstve Tomášova.

V súboji s Bernolákovom bol obrovským favoritom stretnutia Rohožník. Domáci hráči ho nakoniec aj úspešne zvládli, hoci v prvom polčase Nemec nedal penaltu a rozhodnúť muselo až druhé dejstvo. V ňom sa opäť zaskvel momentálne najlepší strelec suťaže a hviezda tímu Ján Kadera, ktorý si zaknihoval už 19. zásah v sezóne. O dve minúty neskôr sa presadil po dlhom čase aj Vaniš a Rohožník sa vďaka tejto výhre dostal opäť na čelo tabuľky.

Rovinka hostila momentálne predposledný tím tabuľky PŠC Pezinok. Úlohu favorita domáci zvládli, svojho súpera porazili poľahky 3:0. O góly sa postarali postupne Kalmán, Zaťko a tesne pred koncom aj Ducký.

Kráľova pri Senci, ktorá sa už nevie dočkať konca sezóny, tentokrát hostila Malacky. O nemohúcnosti tohto tímu hovorí aj to, že ich súper, ktorý nepatrí v lige medzi tie lepšie a momentálne je na 11. pozícií, jej dokázal nasúkať až šesť gólov. V prvom polčase sa presadili Čikoš, Havlík a Michalek, v tom druhom zavŕšil Havlík hetrik a jeden gól si pripísal aj Beňa. Po výprasku 0:6 má Kráľová pri Senci skóre 11:107, čo je na túto súťaž naozaj dosť.

Banner 2 - 640x79px

21. kolo: Rohožník šláger zvládol, Kráľová blízko desiatky

Bernolákovo po prehre v Rohožníku privítal víťazstvom nad Pezinkom navnadenú Rovinku a už od 9. minúty prehrávalo, keď sa presadil Bombala. V 41. minúte sa však naskytla domácim šanca na pokutový kop a Marcin sa z bieleho bodu nemýlil. Do kabín ale predsa odchádzali spokojnejší hostia, keď sa tesne pred prestávkou presadil Kufel.

Rovnako ako vstup do prvého dejstva vyšiel hosťom aj začiatok toho druhého, v 48. minúte skóroval Schwinghammer. Už o sedem minút sa ale skóre menilo opäť, nádeje domácich oživil Husár. Následne sa na ihrisku dvakrát začervenalo, najprv putoval predčasne pod sprchy hosťujúci Rýdzi, krátko po ňom však aj domáci Marcin a domáci tak stratili šancu na presilovku. Gól Vozára v závere tak už len potvrdil výhru hostí v pomere 2:4.

Poriadne smolný zápas odohrali v Rači futbalisti Báhoňa. Cenný bod z ihriska Interu totiž nepotvrdili, keď o ich prehre rozhodli dva vlastné góly - najprv v 55. minúte od Brichtu a o pár desiatok neskôr od Kučeru.

Rovnakým výsledkom, len v opačnom garde, sa skončilo aj meranie síl medzi Lozornom a Interom. Žltočierni rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď sa v 16. minúte presadil Šulc a tesne pred prestávkou pridal ich druhý gól Petráš.

Ivanka pri Dunaji potvrdila trojbodový zisk z Lozorna, keď pred vlastnými fanúšikmi porazila Most pri Bratislave. Duel mal raketový štart, už v 2. minúte skóroval domáci Krištofík, o sedem minút neskôr sa začínalo odznova, keď sa presadil hosťujúci Andrejko. Rozhodnutie tak priniesla až 84. minúta, v ktorej víťazstvo Slovana zariadil Macala.

Tomášov i Devínska Nová Ves, tímy z prvej päťky ligovej tabuľky, si z ihrísk súperov z jej dolnej polovičky odviezli zhodne len bod. Kým Lokomotíva neudržala v Pezinku tesný náskok po prvopolčasovom góle Mihálika a o dva body prišla v 88. minúte po góle Skalu, Tomášov zachraňoval aspoň remízu v Malackách, kde prehrával od 9. minúty po góle Čikoša a o vyrovnanie sa postaral deväť minút pred koncom z pokutového kopu Miloševič.

Po ďalší výprask si hráči Kráľovej pri Senci cestovali tentoraz na ihrisko Dunajskej Lužnej. Domáci si po dvoch zápasoch bez streleného gólu tentoraz schuti zastrieľali, Rypák a Kondrlík sa presadili zhodne štyrikrát, raz sa presadil aj Maximilán Kollár. Konečné skóre tak bolo naozaj hokejové - 9:0.

Šláger kola sa hral vo Vajnoroch, kde privítali lídra tabuľky Rohožník. Pohľad na toto stretnutie poskytol portálu ligy.sk tréner hostí Marián Tóth: Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 6. minúte sme sa ujali vedenia gólom Vaniša. Skorý zásah nám však akoby uškodil, tempo hry z našej strany bolo slabšie. Súper vychádzal z hlbokého bloku a čakal na naše chyby, ktoré vznikali nie z aktivity domácich, ale z našich individuálnych nedokonalostí. Po jednej z nich bolo v 28. minúte po góle Gaburu vyrovnané.

Druhý polčas priniesol divákom zápletku a gradáciu. Vajnory sa ujali vedenia po krásnom priamom kope M. Sokola. Záverečných 30 minút sme ale zapli na vyšší rýchlostný stupeň, ukázali veľký charakter a zápas zásahmi Kaderu a Vaniša otočili. Veľký vklad priniesli do zápasu striedajúci hráči, som rád že sa opäť ukázala sila a kvalita kolektívu.

K výbornej úrovni zápasu prispeli aj domáci, ktorým by som chcel zablahoželať za výkon a svojim prehľadom a rešpektom aj hlavný rozhodca Martin Hajnala. Naši fanúšikovia boli opäť fantastickí, vďaka za podporu vo veľkom počte a povzbudzovanie, už sa tešíme na ďalšiu pozápasovú ďakovačku.

Šafranko prispel gólom k víťazstvu Aalborgu
    Slovenský futbalista Pavol Šafranko strelil prvý gól nedeľného stretnutia 10. kola najvyššej dánskej súťaže, v ktorom jeho Aalborg zvíťazil doma nad Lyngby Kodaň 3:1. Presadil sa v 20. minúte, videl aj žltú kartu a na ihrisku pobudol do 83. minúty, keď ho vystriedal krajan Jakub Sylvestr. Ďalší Slovák Filip Lesniak odohral za Aalborg celý zápas. (TASR)
  • 23.09.2017
    Brazília si v príprave zahrá s Japonskom a Anglickom
    Futbalisti Brazílie si v novembri zahrajú v prípravných zápasoch s Japonskom a Anglickom. Podľa informácie agentúry AP, odvolávajúcej sa na slová hovorcu brazílskej konfederácie Viniciusa Rodriguesa, už zostávajú pri dohode zainteresovaných dotiahnuť len malé technické detaily.

Japonsko aj Brazília sa už kvalifikovali na MS 2018 do Ruska. Anglicku, ktoré v boji o mundial dvakrát zdolalo Slovensko v kvalifikačnej F-skupine, chýba už len malý krôčik. Päťnásobní majstri sveta by si mali zahrať s Japonskom vo francúzskom Lille a pár dní neskôr by mali v šlágri nastúpiť v Londýne. (TASR)
  • 20.09.2017
    Baier dostal za obscénne gesto so stopom a pokutou
    Stredopoliar Augsburgu Daniel Baier dostal jednozápasový trest a zaplatí 20 000 eur za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. V stredu o tom rozhodla Nemecká futbalová federácia (DFB).

K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Baiera usvedčili televízne zábery. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)

Angličania odvolali trénera žien za správanie v klube
    Anglická futbalová asociácia (FA) odvolala trénera ženskej reprezentácie Marka Sampsona sa nevhodné správanie v jeho bývalom pôsobisku.

Sampson mal problémy so správaním v klube Bristol Academy, kde skončil v roku 2013. Potom sa stal trénerom Anglicka, s ktorým získal na majstrovstvách sveta o dva roky neskôr bronz. FA uviedla, že sú jasné dôkazy o jeho neakceptovateľnom správaní, ale bližšie detaily nezverejnila. (TASR)
    Baierovi z Augsburgu hrozia sankcie za obscénne gesto
    Stredopoliarovi Augsburgu Danielovi Baierovi hrozia sankcie za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)