VIDEO Koniec čakania. Brighton po 34 rokoch opäť v Premier League

LONDÝN, 17.04.2017 |
Futbalisti anglického klubu Brighton and Hove Albion postúpili v pondelok do Premier League.

V zápase 43. kola Championship zdolali Wigan 2:1 a do karát im zahrala najmä remíza Huddersfieldu na pôde Derby 1:1 v záverečnom súboji dňa.

Výber trénera Chrisa Hughtona má na konte 92 bodov, druhý Newcastle United 85. Tretí je Reading (79) a štvrtý Huddersfield (78 a o zápas menej). Do konca zostávajú tri kolá. Medzi elitu postúpia priamo prví dvaja, do baráže o Premier League ide aj piaty a šiesty tím, momentálne sú nimi Sheffield Wednesday a FC Fulham.

Aj keby Huddersfield, ktorý inkasoval v 88. minúte, zvíťazil, Brightonu by priamy postup zhatila len mimoriadna zhoda okolností. Na tohto súpera by mal totiž určite náskok najmenej 9 bodov a v tabuľke lepšie skóre o najmenej 30 gólov.

"Matematicky sme ešte nepostúpili, takže ťažko hľadám slová, ale stavil by som všetko, že nám to neunikne," citovala ešte pred konečným výsledkom súboja Derby - Huddersfield kouča Hughtona agentúra DPA.

Brighton stratil v minulej sezóne priamy postup do PL v poslednom kole a potom neuspel ani v baráži. Hughton tím inšpiroval k výborným výkonom v nasledujúcej sezóne. "Hráči opäť chceli vyhrať ligu a postúpiť z prvého miesta," povedal tréner Brightonu.

Ten sa do najvyššej súťaže vracia po 34 rokoch, naposledy v nej účinkoval v ročníku 1982/1983. V tom istom si zahral aj finále FA Cupu, v ktorom v opakovanom súboji podľahol Manchestru City.

UEFA s novou kampaňou proti rasizmu
    Európska futbalová únia (UEFA) pripravila na sezónu 2017/2018 novú televíznu kampaň proti rasizmu. Od 12. septembra sa pred zápasmi Ligy majstrov bude vysielať príspevok s hlavnou myšlienkou "Hra pre všetkých", ktorý nahradí reklamu "Nie rasizmu" používanú od roku 2013. UEFA to oznámila v stredu v Monte Carle, kde sa vo štvrtok uskutoční žreb skupinovej časti Ligy majstrov a o deň neskôr hlavnej fázy Európskej ligy. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
    N. Müller, ktorý si zranil pri oslave gólu, má po operácii
    Nemecký futbalista Nicolai Müller podstúpil úspešnú operáciu po tom, ako si zranil koleno pri oslave bundesligového gólu za Hamburger SV. Klub ukázal v stredu fotografiu z nemocnice a poprial svojmu hráčovi skoré uzdravenie.

Dvadsaťdeväťročný Müller rozhodol v 8. minúte o sobotnom víťazstve 1:0 nad Augsburgom, ale už o sedem minút neskôr musel striedať pre zranenie. Neúspešný pokus o piruetu ho vyradil až do marca. Pred časom odmietol v Hamburgu novú zmluvu, súčasný kontrakt mu vyprší na konci sezóny. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
  • 22.08.2017
    LM ženy: Vysoká prehra futbalistiek Bardejova
    Futbalistky slovenského klubu Partizán Bardejov prehrali v prvom zápase 1. skupiny kvalifikácie Ligy majstrov s litovským Gintra-Universitetas Šiauliai vysoko 0:4. (TASR)

Gintra-Universitetas Šiauliai - Partizán Bardejov 4:0 (3:0)
    Konak Belediyesi - Martve Kutaisi 5:0 (3:0)
  • 19.08.2017
    Kiss si v Saudskej Arábii otvoril gólový účet
    Slovenský futbalista Filip Kiss si otvoril gólový účet v Saudskej Arábii. Člen širšieho reprezentačného kádra sa strelecky presadil v 65. minúte piatkového súboja 2. kola miestnej najvyššej súťaže proti Al-Nasr, jeho tím Al-Ettifaq napokon remizoval s hostiteľom 2:2.

Kiss zamieril do exotickej destinácie v lete z nórskeho FK Haugesund. Dvadsaťšesťročný stredopoliar počas svojej kariéry pôsobil v Interi Bratislava, Petržalke, Slovane, Cardiffe City a škótskom Ross County. (TASR)
  • 18.08.2017
    Kuciak prehre Gdansku nezabránil
    Poľský futbalový tím Lechia Gdansk so slovenským brankárom Dušanom Kuciakom prehral v 6. kole Ekstraklasy s Nowym Saczom 2:3. V drese hostí odohrali celý zápas Patrik Mráz a Michal-Piter Bučko. V stretnutí Cracovia Krakov - Gornik Zabrze (3:3) hral za hostí Mihálik do 64. minúty. (TASR)
    Úvodný duel Bundesligy po 1. polčase prerušili pre búrku
    Zápas 1. kola nemeckej futbalovej Bundesligy medzi Bayernom Mníchov a Bayerom Leverkusen po prvom polčase prerušili pre búrku. Druhý polčas sa začal takmer s polhodinovým oneskorením. Bavori viedli 2:0 vďaka gólom Niklasa Sueleho a Corentina Tolissa. (TASR)