VIDEO Poprad prvým účastníkom baráže, Dukla v ďalšej sezóne treťoligová

SLOVENSKO, 18.04.2017 |
Po troch odohraných kolách je v oboch druholigových skupinách o záchranu rozhodnuté takmer o všetkom. Prvým účastníkom baráže sa stal Poprad, ktorý v sobotu popoludní zvíťazil v Rimavskej Sobote, zatiaľ čo o druhú miestenku si to rozdajú rezerva trnavského Spartaka a Nové Mesto nad Váhom.

FK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava B 0:4 (0:4)
Góly: 2. Košťál, 5. Yilmaz, 32. Cherednychenko, 40. Bangai
Počet divákov: 429

Po víkende možno konštatovať, že kedysi klub hrajúci najvyššiu súťaž si minimálne v nasledujúcej sezóne zahrá iba najvyššiu regionálnu súťaž. Pád niekdajšieho účastníka vtedajšieho Pohára UEFA sa nekončí a po tejto sezóne naberie ešte väčší rozmer. Bielo-červených čakajú stretnutia v obciach a mestách v rámci Banskobystrického a Žilinského kraja.

V samotnom stretnutí diktovali tempo hry favorizovaní hostia, ktorí už v piatej minúte viedli dvojgólovým rozdielom a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase.

Domáci, ktorí nastúpili v základnej zostave s niekoľkými hráčmi, ktorí sa dokážu strelecky presadiť, no v tomto dueli to nepotvrdili, strácajú na rezervu trnavského Spartaka po tomto kole priepastných 24 bodov, pričom v zostávajúcich siedmich kolách sa bude hrať už iba o 21 bodov.

AFC Nové Mesto nad Váhom - MŠK Fomat Martin 2:0 (1:)
Góly: 45. L.Šebek, 53. Rapavý
Počet divákov: 223

Domáci futbalisti v tomto stretnutí potvrdili úlohu favorita a dokázali získať povinné tri body. Aj naďalej tak živia nádej na účasť v baráži o záchranu v druhej futbalovej lige. Aktuálne strácajú na rezervu trnavského Spartaka 8 bodov, pričom v hre je ešte 21 a tímy čaká ešte jedno vzájomné stretnutie.

Hostia naopak zaknihovali ďalšiu prehru a v tabuľke okupujú posledné miesto. Šancu na záchranu v súťaži stratili už dávno.

ŠK Slovan Bratislava B - ŠK Svätý Jur 3:0 (0:0)
Góly: 58. Morócz, 80. F. Ďuriš, 87. Mašulovič
Počet divákov: 80

Belasí dokázali zaknihovať druhé víťazstvo v rade a vzdialiť sa tak posledným dvom mužstvám, ktorými sú Martin a Svätý Jur na rozdiel 8, respektíve 5 bodov. Ani jedno z mužstiev nemá už ani len teoretickú šancu na záchranu v súťaži a pre obe platí, že v ďalšej sezóne ich čakajú stretnutia v rámci tretej najvyššej súťaže riadenej Bratislavským futbalovým zväzom.

Počet divákov: 177

V stretnutí dvoch mužstiev, ktoré už nemajú šancu na záchranu v súťaži, sa radovali hostia z Lipian. O ich víťazstve rozhodli presnými zásahmi v druhom polčase Hirka a M. Hovančík. Prehra znamená pre domácich prepad na posledné miesto v tabuľke, hostia sa naopak dostali na druhú pozíciu so stratou 20 bodov na vedúci Poprad

MŠK Rimavská Sobota - FK Poprad 1:2 (0:1)
Góly: 57. Mazur - 34. Lačarak (vlastný), 90. Kapláň
Počet divákov: 268

Hostia aj bez svojej najväčej hviedzy Stanislava Šestáka dokázali vybojovať víťazstvo a spečatili tak postup do baráže o účasť v druhej futbalovej lige aj v nasledujúcej sezóne. V nej na nich čaká jeden z dvojice Spartak Trnava B - AFC Nové Mesto nad Váhom. Aktuálne drží lepšie tromfy v rukách rezerva červeno-čiernych, ktorá má pred svojim súperom osembodový náskok.

O výsledku stretnutia a o tom, že tri body získajú hostia z Popradu, rozhodol v 90. minúte útočník Jozef Kapláň, ktorý sa presadil po ôsmich minútach strávených na ihrisku.

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)