SR 20 Maďarov nešetrila, Hapal: Dali sme pekné štyri góly

ZVOLEN, 19.4.2017 |
Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v stredajšom domácom prípravnom stretnutí nad maďarskými rovesníkmi hladko 4:0.

O góly sa postupne postarali Róbert Polievka, Šimon Štefanec a po zmene strán striedajúci Erik Jirka a Filip Balaj.

Pre nový tím pod trénerským vedením Pavla Hapala to bola druhá tohtoročná a zároveň posledná previerka pred septembrovým štartom kvalifikácie ME 2019 hráčov do 21 rokov, v marci zdolal doma Srbsko 2:0. Slovensko absolvovalo premiérové vystúpenie vo Zvolene, kde sa hralo na zmodernizovanom štadióne miestneho druholigistu MFK.

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4:0 (2:0)
Góly:
21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj.
Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Hrčka (všetci SR), 623 divákov

Slovensko: Jakubech (60. Greif) - Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko - Grič - Čmelík (74. Pinte), Káčer (74. Mráz), Štefanec (46. Fábry), Polievka (60. Jirka) - Tupta (46. Balaj)

Maďarsko: Gyollai (46. Horváth) - Szivacski (46. Taláber), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) - Kleisz (46. Katona), Vida (46. Gazdag) - Sejben (46. Csernik), Rácz (46. Katona), Makrai (46. Deli) - Tóth

Začiatok zápasu nepriniesol vážnejšie príležitosti, dej sa odvíjal predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. V 11. minúte stratil domáci brankár Jakubech loptu v súboji so súperom, jeho zaváhanie napravil Grič. Slováci sa spočiatku nepresadzovali v ofenzíve, na opačnej strane v 17. minúte zahrozil technickou strelou Makrai.

Obraz hry sa zmenil s uplynutím úvodnej dvadsaťminútovky, Tupta sa najprv dostal do zakončenia, ktoré zblokovala obrana hostí, následne však vybojoval priamy kop. Z neho sa do šance tlačil kapitán Sipľak, aktivita domácich pokračovala a vyústila do Káčerovho centra z pravého kraja a gólovej strely Polievku - 1:0.

V 32. minúte vyslal Tupta do pokutového územia Čmelíka, ten sa k lopte neprepracoval včas. Maďari sa v prvom polčase dostali najbližšie k vyrovnaniu šesť minút pred prestávkou, Jakubech si s námahou poradil opäť s pokusom Makraia. V 45. minúte prešiel Polievka po ľavom krídle, proti jeho zakončeniu ešte Gyollai zasiahol, ale lopta sa odrazila do šestnástky Štefancovi, ktorý nezaváhal vo výhodnej pozícii - 2:0.

Po zmene strán pristúpil Hapal k dvom striedaniam, náprotivok Michael Boris nahradil až desiatku hráčov. Sipľak sa po štandardnej situácii ocitol vo svojej druhej hlavičkovej možnosti v stretnutí, úspešný zákrok si pripísal striedajúci brankár Horváth.

Po hodine hry sa dianie akoby vrátilo do fázy z úvodu duelu, lopta sa zdržiavala v strede poľa. Hostia sa neskôr snažili o skorigovanie stavu vo väčšom počte, čo domácim otváralo priestor na protiútoky. Jeden z nich potiahol Káčer, prihral novému mužovi na trávniku Jirkovi a ten poľahky prekonal Horvátha - 3:0.

Uplynuli dve minúty a ďalší striedajúci hráč Balaj hlavičkou zužitkoval center z pravej strany - 4:0. Slováci mali šance pridať aj piaty gól, výsledok však už neprikrášlili.

Pavel Hapal, tréner SR 20: "Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s hrou. Samozrejme, chýbalo nám viacero hráčov, ktorých sme nemohli nominovať, keďže nebol asociačný termín. Chalani sa s tým vyrovnali veľmi dobre, chceli sme vidieť niekoľkých, ktorých sme ešte nemali v rukách, vzali sme mladšie ročníky. V niektorých pasážach sme boli nepresní a dosť sme kazili, inokedy naopak, nútili sme zverencov, aby hrali kolmo dopredu a utvárali si situácie. To sa podarilo, dali sme pekné štyri góly."

Michal Sipľak, kapitán SR 20: "Výsledok je fantastický, chlapci sa zomkli a bolo to vidieť aj na ihrisku. Možno prvých desať minút bolo rozpačitých, ale potom to z nás opadlo a dokázali sme streliť krásne štyri góly. Neskúšali sme nič špeciálne, od začiatku sme na nich chceli vybehnúť aktívnym napádaním, boli sme úspešní v získavaní lopty. Je tu skvelá partia, o to ľahšie sa darí na trávniku."

Róbert Polievka, autor gólu SR 20: "Do zápasu sme išli s víťazným cieľom. Chceli sme sa v prvom rade popasovať s terénom, ktorý zo začiatku vyzeral ťažšie. Našťastie trocha popršalo a išlo to rýchlejšie. Máme veľkú radosť."

≥ marp
Zdroj: TASR

• 28.4.2017
    Bilancia zápasu Peňarol - Palmeiras: 30 zatknutých fanúšikov,18 zranených policajtov
    Po zápase juhoamerického Pohára osloboditeľov medzi futbalistami Peňarolu Montevideo a Palmeirasu (2:3) zatkli 30 fanúšikov. Pri výtržnostiach, ktoré eskalovali po záverečnom hvizde, sa zranilo 18 policajtov.

Podľa uruguajského ministerstva vnútra futbaloví chuligáni poškodili šesť policajných vozidiel. Jednému príslušníkovi poriadkových síl odcudzili strelnú zbraň. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 28.4.2017
    Ku korupcii sa priznal bývalý funkcionár FIFA Lai
    Bývalý funkcionár FIFA Richard Lai sa pred newyorským súdom priznal ku korupcii. Prezident futbalovej asociácie Guamu pracoval v štruktúrach FIFA ako člen komisie pre audit. V roku 2011 prijal úplatok vo výške 100 000 dolárov, aby zahlasoval za predstaviteľa Ázijskej futbalovej konfederácie (AFC).

V rokoch 2009-2014 zobral úplatky v celkovej výške 850 000 dolárov pri rôznych aktivitách v rámci ázijského regiónu. "Dnešný deň je ďalším významným krokom pri pretrvávajúcom úsilí vykoreniť korupciu z medzinárodného futbalu. Richard Lai zneužil dôveru, ktorú dostal ako futbalový funkcionár, aby si namastil vlastné vrecká," citovala agentúra dpa slová americkej advokátky Bridget Rohdeovej. (TASR)
  • 27.4.2017
    Anderlecht v skupine o titul nestačil na Charleroi
    Futbalisti Anderlechtu Brusel prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola skupiny o titul v belgickej Jupiler League doma so Sportingom Charleroi 0:1. (TASR)
  • 27.4.2017
    Anži s remízou, Krasnodar zdolal Perm
    Futbalisti FK Krasnodar vyhrali vo štvrtok v zápase 25. kola ruskej Premier League na ihrisku Permu 2:0. Doma naplno nebodovala ani Anži Machačkala, s Tom Tomsk sa rozišla remízou 3:3. (TASR)
  • 27.4.2017
    Moggi bude konzultantom albánskeho klubu FK Partizani
    Bývalý funkcionár Juventusu Turín Luciano Moggi bude pôsobiť ako konzultant v albánskom futbalovom klube FK Partizani. Zmluvu podpísal na tri roky, pričom spolupráca sa bude  týkať všetkých oblastí.

Moggi dostal v roku 2006 doživotný zákaz pôsobenia v talianskom futbale po tom, ako vyšiel na povrch škandál spojený s ovplyvňovaním výsledkov zápasov. Juventus preradili do druhej ligy a odobrali mu dva tituly. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 27.4.2017
    MS2018: Albánsko s pokutou za výtržnosti fanúšikov
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala pokutou 100 000 švajčiarskych frankov (cca 92 300 eur) albánsku federáciu za výtržnosti fanúšikov, ktoré prinútili prerušiť kvalifikačný duel MS 2018 proti Taliansku.

Marcový súboj v Palerme museli prerušiť na deväť minút potom, ako albánski fanúšikovia hádzali na plochu svetlice napriek predchádzajúcim varovaniam organizátorov. Fanúšikovia tejto krajiny sú nepoučiteľní, FIFA Albánsko potrestala po štyroch z piatich kvalifikačných súbojov. Talianska strana dostala pokutu 15 000 švajčiarskych frankov (cca 13 840 eur). (TASR)