SR 20 Maďarov nešetrila, Hapal: Dali sme pekné štyri góly

ZVOLEN, 19.04.2017 |
Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v stredajšom domácom prípravnom stretnutí nad maďarskými rovesníkmi hladko 4:0.

O góly sa postupne postarali Róbert Polievka, Šimon Štefanec a po zmene strán striedajúci Erik Jirka a Filip Balaj.

Pre nový tím pod trénerským vedením Pavla Hapala to bola druhá tohtoročná a zároveň posledná previerka pred septembrovým štartom kvalifikácie ME 2019 hráčov do 21 rokov, v marci zdolal doma Srbsko 2:0. Slovensko absolvovalo premiérové vystúpenie vo Zvolene, kde sa hralo na zmodernizovanom štadióne miestneho druholigistu MFK.

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4:0 (2:0)
Góly:
21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj.
Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Hrčka (všetci SR), 623 divákov

Slovensko: Jakubech (60. Greif) - Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko - Grič - Čmelík (74. Pinte), Káčer (74. Mráz), Štefanec (46. Fábry), Polievka (60. Jirka) - Tupta (46. Balaj)

Maďarsko: Gyollai (46. Horváth) - Szivacski (46. Taláber), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) - Kleisz (46. Katona), Vida (46. Gazdag) - Sejben (46. Csernik), Rácz (46. Katona), Makrai (46. Deli) - Tóth

Začiatok zápasu nepriniesol vážnejšie príležitosti, dej sa odvíjal predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. V 11. minúte stratil domáci brankár Jakubech loptu v súboji so súperom, jeho zaváhanie napravil Grič. Slováci sa spočiatku nepresadzovali v ofenzíve, na opačnej strane v 17. minúte zahrozil technickou strelou Makrai.

Obraz hry sa zmenil s uplynutím úvodnej dvadsaťminútovky, Tupta sa najprv dostal do zakončenia, ktoré zblokovala obrana hostí, následne však vybojoval priamy kop. Z neho sa do šance tlačil kapitán Sipľak, aktivita domácich pokračovala a vyústila do Káčerovho centra z pravého kraja a gólovej strely Polievku - 1:0.

V 32. minúte vyslal Tupta do pokutového územia Čmelíka, ten sa k lopte neprepracoval včas. Maďari sa v prvom polčase dostali najbližšie k vyrovnaniu šesť minút pred prestávkou, Jakubech si s námahou poradil opäť s pokusom Makraia. V 45. minúte prešiel Polievka po ľavom krídle, proti jeho zakončeniu ešte Gyollai zasiahol, ale lopta sa odrazila do šestnástky Štefancovi, ktorý nezaváhal vo výhodnej pozícii - 2:0.

Po zmene strán pristúpil Hapal k dvom striedaniam, náprotivok Michael Boris nahradil až desiatku hráčov. Sipľak sa po štandardnej situácii ocitol vo svojej druhej hlavičkovej možnosti v stretnutí, úspešný zákrok si pripísal striedajúci brankár Horváth.

Po hodine hry sa dianie akoby vrátilo do fázy z úvodu duelu, lopta sa zdržiavala v strede poľa. Hostia sa neskôr snažili o skorigovanie stavu vo väčšom počte, čo domácim otváralo priestor na protiútoky. Jeden z nich potiahol Káčer, prihral novému mužovi na trávniku Jirkovi a ten poľahky prekonal Horvátha - 3:0.

Uplynuli dve minúty a ďalší striedajúci hráč Balaj hlavičkou zužitkoval center z pravej strany - 4:0. Slováci mali šance pridať aj piaty gól, výsledok však už neprikrášlili.

Pavel Hapal, tréner SR 20: "Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s hrou. Samozrejme, chýbalo nám viacero hráčov, ktorých sme nemohli nominovať, keďže nebol asociačný termín. Chalani sa s tým vyrovnali veľmi dobre, chceli sme vidieť niekoľkých, ktorých sme ešte nemali v rukách, vzali sme mladšie ročníky. V niektorých pasážach sme boli nepresní a dosť sme kazili, inokedy naopak, nútili sme zverencov, aby hrali kolmo dopredu a utvárali si situácie. To sa podarilo, dali sme pekné štyri góly."

Michal Sipľak, kapitán SR 20: "Výsledok je fantastický, chlapci sa zomkli a bolo to vidieť aj na ihrisku. Možno prvých desať minút bolo rozpačitých, ale potom to z nás opadlo a dokázali sme streliť krásne štyri góly. Neskúšali sme nič špeciálne, od začiatku sme na nich chceli vybehnúť aktívnym napádaním, boli sme úspešní v získavaní lopty. Je tu skvelá partia, o to ľahšie sa darí na trávniku."

Róbert Polievka, autor gólu SR 20: "Do zápasu sme išli s víťazným cieľom. Chceli sme sa v prvom rade popasovať s terénom, ktorý zo začiatku vyzeral ťažšie. Našťastie trocha popršalo a išlo to rýchlejšie. Máme veľkú radosť."

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 11.04.2018
    Panathinaikos prišiel o tri body
    Vedenie najvyššej gréckej futbalovej súťaže odpočítalo tri body Panathinaikosu Atény za nesplnené záväzky voči jeho bývalému hráčovi Jensovi Wemmerovi. Panathinaikos ich môže získať naspäť, pokiaľ nemeckému obrancovi vyrovná nevyplatenú mzdu.

Aténsky klub klesol po rozhodnutí o dve priečky na jedenáste miesto v šestnásťčlennej tabuľke. Po 26 stretnutiach má na konte 29 bodov a hrozí mu zostup pre finančné problémy. Hráči údajne na protest proti meškajúcim výplatám vynechávajú tréningy. Predstavitelia klubu sa nevyjadrili k záležitosti, informovala agentúra AP. (TASR)
  • 10.04.2018
    Arsenal uspel s odvolaním proti vylúčeniu Elnenyho
    Anglický futbalový klub Arsenal FC uspel s odvolaním proti vylúčeniu stredopoliara Mohameda Elnenyho v nedeľňajšom ligovom súboji so Southamptonom (3:2). Informovala o tom agentúra DPA.

Dvadsaťpäťročný Egypťan sa dostal do incidentu s portugalským protihráčom Cedricom Soaresom a uvidel červenú kartu. Anglická futbalová asociácia (FA) ale v utorok verdikt rozhodcu zmenila. "Mohamed Elneny bude Arsenalu k dispozícii v nasledujúcich troch zápasoch potom, ako nezávislá komisia uznala, že bol nesprávne vylúčený," uviedla FA na oficiálnom konte na sociálnej sieti. (TASR)
  • 09.04.2018
    DFB zrušil vylúčenie Petersena, rozhodca protestuje
    Nemeckému futbalovému zväzu (DFB) nehrozia po anulovaní vylúčenia útočníka SC Freiburg Nilsa Petersena žiadne problémy s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA). "Je to interná záležitosť," citovala agentúra DPA vyjadrenie federácie.

Podľa DFB rozhodca neukázal najprv žltú kartu hráčovi podľa pravidiel, pretože útočník bol otočený chrbtom. "Je to škandál. DFB sa postaral o precedens. Dúfam, že ho FIFA čo najskôr napraví," reagoval v nedeľu arbiter Thorsten Kinhöfer. (TASR)
    Tréner Freiburgu Streich dostal pokutu za výbuch hnevu
    Tréner nemeckého futbalového klubu SC Freiburg Christian Streich zaplatí za výbuch hnevu v bundesligovom zápase proti Schalke 04 Gelsenkirchen pokutu 15.000 eur.

"Streich nahlas protestoval proti červenej karte, ktorú dostal útočník Nils Petersen a rozhodca ho následne vykázal na tribúnu," informovala agentúra DPA. Päťdesiatdvaročný kouč priznal chybu už krátko po stretnutí, ktoré sa skončilo prehrou jeho zverencov 0:2 a trest akceptoval. (TASR)
  • 04.04.2018
    Sabov gól Beitaru na bodový zisk nestačil
    Gól slovenského futbalového reprezentanta Erika Saba nezabránil stredajšej prehre Beitaru Jeruzalem v stretnutí 28. kola najvyššej izraelskej súťaže na pôde Hapoelu Be'er Ševa 1:3. Bývalý hráč trnavského Spartaka šiestym tohtosezónnym ligovým zásahom v 53. minúte iba skorigoval nepriaznivý stav. Hapoel sa po víťazstve odpútal na čele tabuľky od Beitaru na rozdiel štyroch bodov. (TASR)
  • 23.03.2018
    Počasie 2. lige nepraje, odložené ďalšie zápasy
    Zo štvorice piatkových zápasov 2. ligy sa nakoniec uskutočnia len dva. Duely Partizán Bardejov - KFC Komárno a FC Lokomotíva Košice - AFC Nové Mesto nad Váhom museli byť totiž kvôli terénu odložené.