LM: V Barcelone sa ďalší zázrak nekonal, k Juve sa pridalo Monaco

BRATISLAVA, 19.04.2017 |
Futbalisti Juventusu Turín a AS Monaco postúpili do semifinále Ligy majstrov.

Taliansky šampión a líder francúzskej Ligue 1 sa pripojili k dvojici madridských klubov Realu a Atleticu, ktorí si účasť v elitnom kvartete vybojovali v utorok na úkor Bayernu Mníchov, resp. Leicesteru City.

Juventus si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu na postup vďaka domácemu triumfu 3:0 nad FC Barcelona a v stredajšej odvete na Camp Nou dokázal uhrať bezgólovú remízu. Monaco zasa víťazstvom 3:2 v Dortmunde nad Borussiou výrazne naklonilo misky váh na svoju stranu a "čierny koň" súťaže si s nemeckým tímom poradil aj v domácej odvete - 3:1.

Odvetné štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov 2016/2017
FC Barcelona - Juventus Turín 0:0
Rozhodoval:
Kuipers (Hol.),
ŽK: Iniesta, Neymar - Chiellini, Khedira

Barcelona: ter Stegen - Roberto (78. Mascherano), Pique, Umtiti, Alba - Rakitič (58. Alcacer), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Juventus: Buffon - Alves, Bonucci, Chiellini, Sandro - Khedira, Pjanič - Cuadrado (84. Lemina), Dybala (75. Barzagli), Mandžukič - Higuain (88. Asamoah)
/prvý zápas 0:3, Juventus Turín postúpil do semifinále/

Barcelona sa proti "starej dáme" hotovala zopakovať osemfinálový zázrak, keď po prehre 0:4 v Paríži dokázala postúpiť cez St. Germain po domácom víťazstve 6:1. Juventus sa však ukázal ako podstatne tvrdší oriešok ako francúzsky šampión, keď už od úvodných minút zvolil aktívnu hru a "nezabetónoval" sa na vlastnej polovici. Katalánci prvýkrát pohrozili až v 19. minúte, Messi však mal v dobrej pozícii vychýlenú mušku.

Medzitým to hostia skúšali z rýchlych brejkov, lenže im chýbala presná finálna prihrávka. Taliansky majster dokázal v prvom polčase udržať na dištanc ofenzívne esá domácich, ktoré sa až príliš "vybíjali" v debatách s hlavným rozhodcom Kuipersom a spochybňovali jeho verdikty. V 50. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Cuadrado, ale jeho krížny pokus preletel vedľa pravej žrde.

Po zmene strán Barcelona opticky vystupňovala tlak, v 67. minúte Messi po rohu v ťažkej pozícii netrafil bránu. V 80. minúte Buffon podržal svoj tím, keď zneškodnil nepríjemný teč striedajúceho Mascherana, vo všeobecnosti však nemal veľa práce. Päťnásobný víťaz Ligy majstrov, resp. EPM v dvojzápase s Juventusom nedokázal ani raz skórovať a so súťažou sa lúči.

AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Góly:
3. Mbappe, 17. Falcao, 81. Germain - 48. Reus. Rozhodoval: Skomina (Slov.),
bez kariet

Monaco: Subašič - Toure, Glik, Jemerson, Mendy - Silva (90. Raggi), Moutinho, Bakayoko, Lemar - Mbappe (81. Germain), Falcao (67. Dirar)

Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Guerreiro (72. Pulisic) - Weigl - Durm (27. Dembele), Kagawa, Sahin (46. Schmelzer), Reus - Aubameyang
/prvý zápas 3:2, AS Monaco postúpilo do semifinále/

Borussia začala nekoncentrovane a už v 3. minúte inkasovala, keď Bürkim vyrazenú loptu po nie príliš nebezpečnej strele Mendyho spoza šestnástky doklepol do brány Mbappe - 1:0. V 14. minúte mohlo byť vyrovnané, no Sahin z priameho kopu z 25 metrov iba opečiatkoval ľavú žrď. O tri minúty neskôr "kniežatá" zvýšili náskok po gólovej hlavičke Falcaa, ktorej predchádzal ideálny center Lemara do pokutového územia - 2:0.

Dortmund pôsobil odovzdaným dojmom a v prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by mal boj o postup zdramatizovať. Tréner Tuchel skúšal oživiť hru striedaniami a v 48. minúte Reus pohotovou strelou vykresal iskierku nádeje - 2:1. Už o dve minúty mohol Monacu prinavrátiť dvojgólový náskok Mendy, ktorého hlavičku Bürki s námahou vyškriabal na roh.

Hostia potrebovali streliť ešte minimálne dva góly, otvorili hru, čím vznikali diery v ich zadných radoch. Falcao ani Mbappe ich ešte nedokázali potrestať, ale striedajúci Germain po pár sekundách pobytu na ihrisku áno, čím definitívne rozhodol o postupe Monaca - 3:1. To sa prebojovalo medzi štyri najlepšie tímy súťaže prvýkrát od roku 2004.

Žreb semifinále sa uskutoční v piatok 21. apríla o 12.00 h v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Prvé zápasy tejto fázy sú na programe 2./3. mája, odvety 9./10. mája. Finále sa odohrá v sobotu 3. júna v Cardiffe

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 24.09.2017
    Šafranko prispel gólom k víťazstvu Aalborgu
    Slovenský futbalista Pavol Šafranko strelil prvý gól nedeľného stretnutia 10. kola najvyššej dánskej súťaže, v ktorom jeho Aalborg zvíťazil doma nad Lyngby Kodaň 3:1. Presadil sa v 20. minúte, videl aj žltú kartu a na ihrisku pobudol do 83. minúty, keď ho vystriedal krajan Jakub Sylvestr. Ďalší Slovák Filip Lesniak odohral za Aalborg celý zápas. (TASR)
  • 23.09.2017
    Brazília si v príprave zahrá s Japonskom a Anglickom
    Futbalisti Brazílie si v novembri zahrajú v prípravných zápasoch s Japonskom a Anglickom. Podľa informácie agentúry AP, odvolávajúcej sa na slová hovorcu brazílskej konfederácie Viniciusa Rodriguesa, už zostávajú pri dohode zainteresovaných dotiahnuť len malé technické detaily.

Japonsko aj Brazília sa už kvalifikovali na MS 2018 do Ruska. Anglicku, ktoré v boji o mundial dvakrát zdolalo Slovensko v kvalifikačnej F-skupine, chýba už len malý krôčik. Päťnásobní majstri sveta by si mali zahrať s Japonskom vo francúzskom Lille a pár dní neskôr by mali v šlágri nastúpiť v Londýne. (TASR)
  • 20.09.2017
    Baier dostal za obscénne gesto so stopom a pokutou
    Stredopoliar Augsburgu Daniel Baier dostal jednozápasový trest a zaplatí 20 000 eur za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. V stredu o tom rozhodla Nemecká futbalová federácia (DFB).

K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Baiera usvedčili televízne zábery. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)

Angličania odvolali trénera žien za správanie v klube
    Anglická futbalová asociácia (FA) odvolala trénera ženskej reprezentácie Marka Sampsona sa nevhodné správanie v jeho bývalom pôsobisku.

Sampson mal problémy so správaním v klube Bristol Academy, kde skončil v roku 2013. Potom sa stal trénerom Anglicka, s ktorým získal na majstrovstvách sveta o dva roky neskôr bronz. FA uviedla, že sú jasné dôkazy o jeho neakceptovateľnom správaní, ale bližšie detaily nezverejnila. (TASR)
    Baierovi z Augsburgu hrozia sankcie za obscénne gesto
    Stredopoliarovi Augsburgu Danielovi Baierovi hrozia sankcie za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)