Neuer sa vyhol operácii, táto sezóna však pre neho aj tak skončila

MNÍCHOV, 20.04.2017 |
Brankár Manuel Neuer nemusí absolvovať operáciu zlomenej ľavej nohy, v tejto sezóne sa však už na súťažných trávnikoch neobjaví.

Neuer sa zranil v utorňajšej odvete štvrťfinále Ligy majstrov proti Realu Madrid, v ktorom Bayern Mníchov prehral 2:4 po predĺžení a so súťažou sa rozlúčil.

Tridsaťjedenročný Neuer napriek zraneniu odchytal celý duel vrátane extračasu. Zlomenina ho vyradila zo všetkých zostávajúcich bundesligových stretnutí i prípadného finále Nemeckého pohára (27. mája). Mníchovčania privítajú v budúcotýždňovom semifinále Borussiu Dortmund.

"Samozrejme, že som smutný z toho, že nepomôžem tímu v závere sezóny. Naplno sa však sústredím na to, aby som sa dal zdravotne stopercentne do poriadku," citovala Neuera oficiálna internetová stránka bavorského klubu.

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 21.06.2018
    MS2018: Nad štartom Hondu proti Senegalu visí otáznik
    Pre zranenie stehenného svalu trénoval japonský futbalista Keisuke Honda vo štvrtok len individuálne. Nad štartom 32-ročného stredopoliara v nedeľňajšom zápase H-skupiny MS v Jekaterinburgu proti Senegalu visí otáznik, ešte však má tri plné dni na doliečenie zranenia. Japonsko vstúpilo do šampionátu víťazstvom 2:1 nad Kolumbiou, Senegal rovnakým pomerom zdolal Poľsko. (TASR)
    MS2018: Vermaelen už vo štvrtok trénoval s Belgičanmi
    Obranca Thomasa Vermaelen sa vo štvrtok zapojil do tréningového procesu belgickej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Rusku. S tímom zaberal prvýkrát od začiatku šampionátu, trápilo ho zranenie stehna.

Tridsaťdvaročný Vermaelen necestoval ani do Soči na úvodný zápas Belgicka v G-skupine proti Paname (3:0). Zverenci Roberta Martineza sa najbližšie predstavia v sobotu o 14.00 h SELČ v Moskve proti Tunisku. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
  • 19.06.2018
    MS2018: Blatter priletel v utorok do Moskvy
    Bývalý prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter pricestoval v utorok do Moskvy na MS 2018. Osemdesiatdvaročný Švajčiar priletel linkou Aeroflotu pred zápasom Portugalska s Marokom, na ktorý pravdepodobne pôjde ako divák, informovala agentúra DPA.

Potrestaný funkcionár neprišiel na otvárací ceremoniál šampionátu, čím sa vyhol stretnutiu so svojim nástupcom Giannim Infantinom. Blatter skončil vo funkcii v roku 2015 po rozsiahlom korupčnom škandále, ktorý zasiahol špičky FIFA. Do Ruska pricestoval na pozvanie prezidenta Vladimira Putina. (TASR)
    MS2018: Zranený brankár Tuniska Hassen na turnaji skončil
    Pre brankára tuniskej futbalovej reprezentácie Moueza Hassena sa MS 2018 v Rusku skončili už po šestnástich minútach. Dvadsaťtriročný Hassen si v stretnutí s Anglickom (1:2) poranil rameno, musel nútene striedať a v ďalších zápasoch už nenastúpi. "Spolu s predstaviteľmi jeho klubu sme rozhodli, že sa vráti do Francúzska," citovala agentúra DPA slová lekára národného výberu Souhila Chamliho.

Zostávajúce dve stretnutia základnej skupiny proti Belgicku a Paname pravdepodobne odchytá Ben Mustapha. (TASR)
    MS2018: Duel Argentíny s Chorvátskom povedie Irmatov
    Skúsený uzbecký rozhodca Ravšan Irmatov povedie štvrtkové stretnutie D-skupiny futbalových MS 2018 medzi Argentínou a Chorvátskom v Nižnom Novgorode.

Duel C-skupiny medzi Francúzskom a Peru v Jekaterinburgu dostal na starosti Mohammed Abdulla Mohammed zo Spojených arabských emirátov. Španiel Antonio Mateu si odkrúti debut na šampionáte v zápase medzi Dánskom a Austráliou v Samare. (TASR)
    MS2018: Druhé najrýchlejšie vylúčenie v histórii šampionátov
    Kolumbijský futbalový reprezentant Carlos Sanchez dostal druhú najrýchlejšiu červenú kartu v histórii majstrovstiev sveta. Slovinský rozhodca Damir Skomina ho vylúčil už v 3. minúte utorňajšieho stretnutia H-skupiny MS 2018 s Japonskom (1:2) za úmyselnú ruku v šestnástke.

Najrýchlejšie vylúčenie má stále na konte Uruguajčan Jose Batista z MS 1986. V zápase skupinovej časti proti Škótsku (0:0) sa porúčal z ihriska už v úvodnej minúte po faule na Gordona Strachana. Informovala o tom agentúra AP.  (TASR)