VIDEO Rohožník stále na čele, Bernolákovo prekvapujúco porazilo Devínsku

BRATISLAVA, 26.04.2017 |
Aj v 22.kole tretej bratislavskej ligy sa zrodili zaujímavé výsledky. Inter Bratislava, Rohožník a Tomášov nezaváhali, najväčším prekvapením bola prehra Devínskej Novej Vsi s predposledným Bernolákovom.

V sobotu sa na ihrisku v Stupave predstavil domáci Inter Bratislava proti bratislavskej Rači. Do brány hostí sa postavil talentovaný Peter Tarr a brankárska jednotka tímu Kristián Šlahor bol v prípade potreby pripravená na lavičke. Ani výmena na poste medzi žrďami však Rači k dobrému výsledku nepomohla, naopak, interisti mali zápas po celý čas vo svojich rukách. Už do polčasu si žltočierni vytvorili pohodlný dvojgólový náskok, keď sa strelecky presadili Vlček a Hrnko. Práve strelec prvého gólu však musel byť už 29. minúte vystriedaný, keďže sa nepríjemne zranil. V druhom polčase pridal gól Tomáš Šalata a domáci si podľa predpokladu po výhre 3:0 pripísali do tabuľky tri body.

Devínska Nová Ves privítala na svojom štadióne ŠK Bernolákovo. Pred zápasom boli veľkými favoritmi domáci futbalisti, no vedenie klubu spravilo nečakaný ťah a niekoľko hráčov "A" mužstva nominovovalo na zápas svojej rezervy a preto sa do zostavy dostali futbalisti, ktorí počas sezóny nedostávali toľko priestoru. Do brány sa postavil Marko Lučič, ktorý sa však svojej šance príliš nechytal a svoj tím nepodržal. Mužstvo z Bernolákova, ktoré potrebuje body ako soľ, sa už do polčasu dostalo do vedenia 3:0 po dvoch góloch Michala Masného a jednom zásahu Mateja Husára. Keď druhý menovaný pridal v druhom polčase ďalší gól a po ňom sa presadil aj jeho spoluhráč Matej Barta, domáci fanúšikovia neverili vlastným očiam. Minútu pred koncom už len skorigoval výsledok na 1:5 kapitán domácich Andrej Hrdlička. Na štadióne v Devínskej Novej Vsi sa vždy hrávalo ťažko aj tým najlepším klubom z ligy, no o tomto výsledku sa bude hovoriť ešte dlho...

Most pri Bratislave sa pred najbližším zápasom s Interom Bratislava predstavil doma proti tímu z Lozorna. Favoritom stretnutia boli domáci futbalisti, ktorí tiež nastúpili v bráne so svojou dvojkou Marekom Baďanskám. O výsledku rozhodol dvoma gólmi domáci Tomáš Hrutka.

Rohožník po výhre Interu zodvihol v nedeľu hodenú rukavicu a v tréningovom tempe si poradil s Ivankou pri Dunaji. Po góloch ostrostrelca Kaderu, Škutu a Pelikána si domáci po výhre 3:0 pripísali tri body a vrátili sa na vedúcu pozíciu. V drese hostí sa po zranení dostal na ihrisko aj Michal Caňo, ani ten však nedokázal zabrániť porážke svojho tímu.

V zápase medzi Báhoňom a Malackami sa zrodila remíza 1:1. Hosťujúce mužstvo sa dostalo do vedenia gólom Havlíka, domáci tím pod vedením Jakuba Hodulíka však o päť minút vyrovnal vďaka zásahu Kročku. V nasledujúcom kole sa Báhoň predstaví na pôde Dunajskej Lužnej, Malacky privítajú na svojom ihrisku bratislavskú Raču.

Vajnory sa v oklieštenej zostave predstavili na ihrisku Rovinky.  Na góly museli diváci čakať až do druhého polčasu, keď sa najprv presadil dvakrát Ducký a raz Zaťko. Po príchode trénera Jána Murára sa hra Rovinky výrazne zlepšila a v tomto zápase nemali Vajnory najmenšiu šancu pomýšľať čo i len nad bodom.

Tomášov hostil mladý tím Dunajskej Lužnej. Tréner domácich Maroš Jakim pripravil svoj tím na tento zápas veľmi dobre a po víťazstve 5:2 si jeho zverenci napravili chuť po predchádzajúcich nevydarených zápasoch v jarnej časti sezóny. Hostia síce začali lepšie, keď sa ujali vedenia už v 9. minúte zásahom Chovanka, no do polčasu stihli domáci skóre otočiť po góloch Miloševića, Milanovića a Leginusa. V druhom polčase pridal svoj druhý gól Milanović a k strelcom sa pridal aj Sarik. Hostia znížili gólom Kondrlíka, no k dráme nedošlo a domáci si s prehľadom dokráčali za víťazstvom.

Kráľova pri Senci ani doma neprekvapila a prehrala aj s nie moc dobre hrajúcim Pezinkom, hráči trénera Vladimíra Kindera vyhrali zápas jednoznačne 4:0. Za hostí sa presadili Vanta, Skala a Lehocký, vlastným gólom im pomohol domáci Pastrnek a nemalou mierou sa o víťazstvo hostí pričinil aj domáci Matejka, ktorý dostal červenú kartu. Tím Kráľovej sa už zrejme nevie dočkať konca sezóny, no pred sebou má ešte niekoľko ťažkých zápasov.