Opatovce sa dotiahli na Pravenec, líder nespokojný s chybami rozhodcov

PRIEVIDZA, 01.05.2017 |
Neúplným 21. kolom, zápas Kľačna s Oslanmi bol odložený, pokračovala 7. liga (I. trieda) Prievidza.

V sobotu odštartoval program zápasov duel medzi Iskrou Nováky a Ráztočnom. Favoritom boli z pohľadu tabuľkového postavenia hostia, no tí už v 35. minúte prehrávali po góloch Žiaka, Mišejeho a Jakubisa 3:0. Hajskale sa ale podarilo stretnutie ešte pred prestávkou poriadne zdramatizovať, Petrucha a Kaniansky znížili na rozdiel jediného góle. Po návrate z kabín však už do čieneho mierili len domácia hneď trikrát. V 70. minúte sa presadil Mikloš, v 85. z druhého pokutového kopu v stretnutí Karak a finálnu podobu výsledku na 6:2 dal svojim druhým gólom Mišeje.

Ani v druhom sobotňajšom zápase nebola núdza o góly, no tie padali len do 21. minúty. Domáci Hradec, ktorý nastúpil len v deviatich, vyťahoval loptu zo svojej siete trikrát, o zásahy Poruby sa postarali E. Kozák, M. Gaman a D. Šnirc.

V súboji tímov z dolných priečok tabuľky si sily zmerali Koš a Čereňany. Všetko dôležité sa odohralo už v úvodných 34 minútach, počas ktorých Martinák a Marko rozhodli o víťazstve domácich, len šiestom v aktuálnej sezóne.

Líder tabuľky Pravenec cestoval na ihrisko Malinovej a už v 6. minúte prehrával, keď sa z pokutového kopu nemýlil P. Pekár. Do kabín sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, tesne pred prestávkou vyrovnával R. Lalúch. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, Pekár opäť poslal svoj tím do vedenia, Lalúch však znova zariadil vyrovnanie. Skóre sa už viac nemenilo a tímy si tak nakoniec body rozdelili. Hostia mali po stretnutí ťažké srdce na rozhodcu, keď na svojej facebookovej stránke uviedli: "Veľmi náročný zápas, neuveriteľné chyby rozhodcov. Je to veľmi, veľmi smutné, keď vám na záver povie rozhodca aj delegát, áno stala sa chyba, no už s tým nič neurobíme. To je športová tragédia..."

Domáci favorit Opatovce nad Nitrou boli proti Valaskej Belej od úvodných minút aktívnejší. Už po pár sekundách Petreje po samostatnej akcii minul bránu hostí a v 6. minúte opäť po individuálnej snahe nechal domáci zakončovateľ vyniknúť brankára hostí Jurenku. V 9. minúte ale už Šimurka vysunul Kohúta a ten poslal loptu do siete a domácich do vedenia. Po štvrťhodine hry mohol zvýšiť opäť Kohút, no po prihrávke Petrejeho minul hlavou prázdnu bránu hostí. Celý prvý polčas sa odohrával na polovici Štartum v 26. minúte po dlhom aute Petrejeho lopta preletela až pred Romana Huliniho a ten hlavou opäť minul Jurenkovu bránu. O minútu ale Patrik Hulini našiel prihrávkou Kohúta a ten sám pred bránou prekonal po druhý raz bezmocného Jurenku. V 31. minúte si loptu pred pokutovým územím vymenili Kohút s Fitzelom a zrodila sa najkrajšia akcia zápasu, po ktorej druhý menovaný zvýšil už na 3:0. Až po tomto momente sa k slovu dostali aj hostia, po priamom kope obrana domácich odvrátila loptu pred pokutové územie, kde sa jej zmocnil Roman Dušička a peknou strelou vyskúšal pozornosť domáceho brankára Čičmanca, ktorý reflexne vytlačil loptu na roh.

V druhom polčase domáci v tempe poľavili a tak sa do hry dostali aj hostia. V 63. minúte Pišta z priameho kopu tesne minul bránu domácich a v ďalších príležitostiach Dávid Čičmanec z bezprostrednej blízkosti neprekonal svojho menovca v domácej bráne. V 75. minúte boli hostia odmenení za svoju druhopolčasovú aktivitu a Mokriš znížil na 3:1. V posledných minútach zápasu sa Fitzel po samostatnej akcii dostal do pokutového územia, ale pozorný Jurenka vytlačil jeho strelu na roh a nepripustil už ďalšiu zmenu skóre. (Róbert Šimurka, TJ Opatovce nad Nitrou)

Bystričany privítali súpera z dna tabuľky Chrenovec-Brusno, čo ich stavalo do úlohy favorita. Hostia sa však v jarnej časti prezentujú výrazne lepšími výkonmi ako počas jesene, čo dokazuje aj zisk 12 bodov v tejto časti sezóny z ich celkovo pätnástich. Hostia nastúpili do zápasu agresívne, za čo si vyslúžili už v prvom polčase tri žlté karty. Domáci namiesto kariet zbierali v tejto časti hry gólové zápasy. V 11. minúte po centri Zvala hlavičkou do protipohybu brankára rozvlnil sieť Grolmus. V 30. minúte najprv brankár hostí Jakubík vyrazil stopercentnú šancu Zvala, ale z následnej situácie Slúka preds zvýšil náskok Dynama a ešte pred prestávkou a využil zaváhanie obrany Slávie Grolmus.

Krátko po zmene strán si Dynamo vytvorilo niekoľko dobrých príležitostí, avšak nedokázalo ich dotiahnuť do strelenia ďalšieho gólu. Svoju šancu tak vycítili hostia, ktorí v 69. minúte po priamom kope z ťažkého uhla znížil Ďurdina. V 85. minúte po rohovom kope Šalátek presnou hlavičkou k pravej žrdi znížil na rozdiel jedného gólu a dráma bola na svete. Do konca zápasu však domáci nakoniec už hostí do nebezpečnej šance nepustili a tak Dynamo naďalej zostáva na jar jediným neporazeným tímom sútaže (facebook TJ Dynamo Bystričany)

Buffon sa vracia do bránky PSG
    Gianluigi Buffon sa po jednozápasovej odmlke opäť postaví do bránky PSG. Skúsený brankár súperí o post jednotky s o 15 rokov mladším Alphonseom Areolom, ktorý v doterajšej sezóne odchytal zatiaľ sedem stretnutí, kým Talian o jeden menej.
    Jens Lehmann popiera daňové podvody
    Bývalý nemecký futbalový brankár Jens Lehmann poprel obvinenia z daňových podvodov. Proti periodiku The Handelsblatt, ktoré o protizákonnom konaní informovalo, podnikne právne kroky.
    DAC reaguje na vyjadrenia SFZ k kvôli akadémii
    " SFZ nám odobral 200 000 eur z dotácií, ktoré zvyšných 11 klubov systému Akadémií dostalo na výchovu mládeže. V skutočnosti teda SFZ na výstavbu MOL Football Academy neprispel sumou 500 000 eur, ale 300-tisíc eur," uvádza sa mimo iného v stanovisku DAC. Jeho celé znenie nájdete tu.
    Joelinton si po návrate do Hoffenheimu vybojoval novú zmluvu
    Brazílčan Joelinton po návate z hosťovania v Rapide Viedeň presvedčil zástupcov Hoffenheimu natoľko, že s ním predĺžilo spoluprácu.
    Řepka sa vyhol väzeniu, súd mu zmiernil trest
    Bývalý český futbalový reprezentant Tomáš Řepka nakoniec za internetové útoky na exmanželku do väzenia nepôjde, odpracovať si má 300 hodín verejnoprospešných prác.
    Generálny manažér Herthy Berlín Preetz predĺžil zmluvu
    Generálny manažér futbalového tímu Hertha Berlín predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky. V klube, v ktorom pôsobia aj dvaja slovenskí futbalisti Ondrej Duda a Peter Pekarík, bude zastávať post GM do roku 2022.

Preetz hral v klube od roku 1996 do 2003 a v jeho drese nastrieľal 84 gólov. Bývalý 51-ročný útočník pôsobí v pozícii generálneho manažéra od roku 2009. (TASR)