VIDEO Líder VSS s prvou výhrou v nadstavbe, víťazne aj Nitra

SLOVENSKO, 08.05.2017 |
Nadstavbová časť druhej najvyššej súťaže, v ktorej sa hrá o postup do Fortuna ligy, mala cez víkend na programe 6. kolo. Vôbec prvé víťazstvo v nej zaznamenal líder z Košíc, ktorý zdolal ambicióznu Skalicu po góle Čikiča minútu pred koncom stretnutia.

Víťazstvá zaznamenal aj Šamorín, Nitra a rezerva MŠK Žilina, ktorá v stretnutí proti Liptovskému Mikulášu natiahla svoju domácu neporaziteľnosť.

FK Spišská Nová Ves - FC ŠTK Šamorín 1:3 (1:0)
Góly: 45. Kavulič - 60. Peu da Cruz, 64. Marlon, 83. Cs.Horváth
Počet divákov: 312

Napriek tomu, že domáci tím trápi rozsiahla marodka, začali lepšie Spišiaci, ktorí šli do vedenia tesne pred koncom prvého polčasu, keď sa premiérovo v drese A-tímu presadil Kavulič. Smola na zranenia sa však domácich nevyhla ani v tomto zápase, keď tesne pred ním vypadol z hry Tomáš Čekovský a už počas úvodného dejstva aj dvojica Adekuoroye a kapitán tímu Karol Sedláček. Hráčsky dres si preto v počase obliekol pre istotu na seba aj náhradný brankár Tomáš Gáborčík.

"Nezáleží na tom, kto z nás dá gól. Dnes to padlo na mňa, za čo som šťastný. Od Filipa Palutku som dostal dobrý center, ktorý sa mi podarilo trafiť tak, ako som chcel a padlo to do brány. Mrzí ma ale, že sme zápas nedokázali dotiahnuť do víťazného konca,“ povedal pre fksnv.sk autor jediného domáceho gólu a zároveň opora miestneho dorasteneckého tímu Kavulič.

Vyrovnávajúci gól hostí prišiel zhruba po hodine hry a zaznamenal ho kanonier ŠTK Peu da Cruz. Hneď po jeho presnom zásahu nasledoval ďalší gól do siete Gáborčíka, keď sa presadil Marlon. V závere stretnutia ešte prikrášlil výsledok z pohľadu hostí Horváth.

"Aj v prvom polčase sme malli viac z hry, no nebolo to podľa našich predstáv, preto sme do druhého dejstva preskupili rady, posunuli vyššie vo formácii Marlona i Csabu Horvátha, vďaka čomu sme získali prevahu. Po vedúcom góle sme držali zápas vo vlastných rukách a zaslúžene sme vyhrali,” zhodnotil duel pre stksamotin.sk tréner ŠTK Mika Lonnstrom.

FC Nitra - Partizán Bardejov 2:0 (2:0)
Góly: 9. Šimončič (11m), 44. Balaj
Počet divákov: 510

Domáci futbalisti potvrdili svoju dominanciu v nadstavbovej časti súťaže a proti Bardejovu dokázali získať tri body za víťazstvo. Hostí načal už v 9. minúte Šimončič, ktorý premenil nariadený pokutový kop. Aby toho nebolo pre partizánov málo, od 18. minúty dohrávali bez vylúčeného Šostáka, ktorý uvidel od rozhodcu Dohála červenú kartu bez predošlého napomínania. Do polčasu sa ešte podarilo skórovať Balajovi a potvrdil tak víťazstvo Nitry v pomere 2:0.

Nitra sa po tomto kole dostala už na druhú pozíciu v tabuľke. Jej strata na VSS je aktuálne deväťbodová, pričom zverencov trénera Galáda ešte čaká v druhej polovici súťaže domáce stretnutie práve proti lídrovi tabuľky.

MFK Lokomotíva Zvolen - ŠKF Sereď 0:0
Počet divákov: 290

Stretnutie dvoch mužstiev z druhej polovice tabuľky malo v sobotu popoludní pod Pustým hradom remízový charakter. Hostia nedokázali nadviazať na minulotýždňové víťazstvo nad lídrom tabuľky z Košíc, zatiaľ čo domáci ani v treťom domácom predstavení v nadstavbovej časti súťaže neprehrali.

FK Pohronie Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa - FC Lokomotíva Košice 0:0
Počet divákov:
304

Domáci futbalisti po minulotýždňovej prehre rozdielom triedy v Bardejove načali v stretnutí proti Lokomotíve ďalšiu sériu bez inkasovaného gólu. Defenzívu domácich nedokázal v tomto stretnutí prekonať ani najlepší strelec súťaže Róbert Jano.

Aktuálna strata oboch mužstiev na lídra z VSS je dvojciferná a tak sa zdá, že s najväčšou pravdepodobnosťou ani jedno z nich v tejto sezóne do boja o postup do Fortuna ligy už vážnejšie neprehovorí.

"Nebol to z našej strany ideálny zápas. Bola to skôr taká "kopaná", bolo veľa súbojov a faulov. Hra sa kúskovala, nedokázali sme sa preto dostať do tempa. Ihrisko bolo tiež o niečo menšie, tak to bolo dosť zhustené. Pre diváka to nebol najkrajší futbal. Z nášho pohľadu je však remíza na ihrisku súpera fajn," povedal po zápase pre fclokomotiva.sk defenzívny štít hostí Štefan Harvila.

FC VSS Košice - MFK Skalica 1:0 (0:0)
Góly: 89. Čikič
Počet divákov: 285

Smutným konštatovaním je, že šláger kola sledovalo v košickom Čermeli len 285 divákov. Tí si museli na gól počkať až do úplného záveru stretnutia, keď sa presadil srbský legionár Čikič, ktorý bol na ihrisku dovtedy iba osem minút.

Domáci sa po víťazstve nad Skalicou prakticky zbavili konkurenta v boji o postup, keďže aktuálne manko zelenobielych na lídra tabuľky je už 12-bodové, pričom v závere súťaže je v hre už iba 18 bodov. Hostia tak v tomto stretnutí neprekročili svoj tieň, ktorý ich sprevádza v stretnutiach na ihriskách súperov a zdá sa, že si v druhej najvyššej súťaže zahrajú aj o rok.

MŠK Žilina B - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0)
Góly: 9., 40. Hancko, 47. Sheidaev, 85. Michlík - 64. Poremba, 87. Kucharčík
Počet divákov: 151

Žilinčania v tomto stretnutí potvrdili svoju dominanciu na vlastnom štadióne. Posledným mužstvom, ktoré dokázalo v Žiline vyhrať, bol Šamorín, ktorý pod Dubňom naplno bodoval ešte v auguste minulého roku.

V posledných troch domácich stretnutiach zaznamenali žltozelení dohromady 16 presných zásahov čo je priemer viac ako 5 gólov na jedno stretnutie.

O osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté hneď na začiatku druhého polčasu, keď tretí gól do siete hostí zaznamenal ruský legionár Sheidaev, ktorý deň predtým skóroval aj za A-mužstvo v stretnutí proti Michalovciam.

"Prvý polčas bol z našej strany dobrý, aj keď nám niekedy chýbala väčšia trpezlivosť, ale mali sme dostatok šancí a podarilo sa nám streliť pekné góly. V druhom polčase z našej strany upadlo tempo a súpera sme pustili do príležitosti, ale inak zaslúžené víťazstvo," povedal pre mskzilina.sk asistent trénera MŠK Žilina B Vladimír Veselý.