• fotka
  • fotka

VIDEO FOTO Zápas ročníka 3. ligy Bratislava bez víťaza

BRATISLAVA, 10.05.2017 |
Fantastická kulisa, 1200 fanúšikov, červená karta, penalta a šesť gólov. To nie je zhrnutie kola, ale jedného skvelého zápasu, ktorý mohli diváci vidieť v Rohožníku, kam pricestoval Inter.

Kto sleduje slovenskú futbalovú scénu, musel byť príjemne prekvapený, keď navštívíl zápas v Rohožníku. Na tento šláger si našlo cestu približne 1200 divákov, ktorí vytvorili nádhernú atmosféru pre obe mužstvá. Hneď z úvodu treba sňať pomyselný klobúk pred domácimi organizátormi za absolútne zvládnutú prácu.

Taktiež bol tento zápas pekným príkladom toho, ako sa dá slušne fandiť a hnať svoj tím dopredu bez nadávok a agresívnych prejavov, či pyrotechniky, zborového nadávania, či nedajbože fyzického napadnutia.

Ale poďme k samotnému duelu.

V zápase išlo obom tímom o víťazstvo v lige. Nikto iný nemá reálnu možnosť zabojovať o prvenstvo, nakoľko Tomášov nenadviazal na výborné výkony z jesennej časti sezóny.

Gólové skóre otvoril v 21. minúte ten najpovolanejší, momentálne najlepší strelec súťaže Ján Kadera, keď jeho pekný únik obranca žltočiernych nedokázal zastaviť. O pár minút neskôr mohli domáci náskok zvýšiť, keď šikovným oblúčikom po vyrazenej strele rozozvučal brvno Marko Lörinczi. O vyrovnanie sa postaral tentokrát najlepší strelec žltočiernych Jakub Šulc, ktorý po rohovom kope potrestal ľahkovážnosť domácej obrany a nikým nestrážený vsietil hlavou vyrovnávajúci gól.

Aj v druhom polčase sa hral atraktívny ofenzívny futbal  a hneď z úvodu si futbalisti žltočiernych potvrdili porekadlo "nedáš-dostaneš". Po rohovom kope sa lopta dostala až k Šulcovi, ten však v podstate do poloprázdnej brány nedokázal skórovať. Čo však dokázal Zdenko Filípek v 56. minúte si asi brankár Interu Vozár za klobúk nedá. Neskutočná strela z vlastnej polovice prekvapila nielen jeho, ale celý štadión. Je známe, že tento hráč takéto strely skúšal aj v iných zápasoch, no nakoniec sa mu to podarilo práve v tom najdôležitejšom. Jeho presná ďalekonosná strela zapadla pod brvno.

Na to hneď zareagoval tréner hostí Slezák, ktorý do hry pustil Romana Anguša namiesto Elvisa Osmaniho. Tento hráč je veľmi rýchly a obratný, no proti dobre stavaným obrancom Rohožníka sa nevedel presadiť.

Veľké veci sa udiali v 78. minúte stretnutia, keď po faule kopali hostia priamy kop. Ten smeroval na kapitána Petráša, ktorý hlavičkoval len do brvna. Od konštrukcie sa ale lopta dostala k Šulcovi a ten ju hlavičkou poslal smerom na bránu.. Tam však gólu zabránil domáci Marek Zajíc, ktorý loptu zastavil rukou. To neuniklo rozhodkyni Petre Pavlíkovej a tá Zajíca poslala predčasne pod sprchy a nariadila pokutový kop.

Na biely bod si loptu postavil Peter Petráš, no proti nemu stál špecialista na pokutové kopy, ktorý ich trénuje snáď na každom tréningu, brankár Marek Adamovič. Dvaja kapitáni sa postavili proti sebe a váťazne z tohto súboja vyšiel ten domáci, ktorý bravúrne chytil nie moc dobre kopnutú penaltu.

Žltočiernych to ale nepoložilo a z následného rohu vyrovnal dobre hrajúci Šulc. Zápas však neskončil a futbalisti divákom ponúkli neskutočný záver.

Hostia z Bratislavy sa v početnej prevahe opäť presadili, keď v 85. minúte presadil práve striedajúci Anguš. Interisti sa tak po prvý raz v zápase dostali do vedenia. Päť minút pred koncom tak vyhrávali 3:2 a keďže hrali proti oslabenému súperovi, nikto by nečakal nič iné ako ich víťazstvo. Lenže v Rohožníku bolo možné v tento deň úplne všetko. Domáci interistov aj v početnej nevýhode zatlačili a výsledkom toho bol opäť neskutočný gól, ktorý strelil Marko Lörinczi. Ten po centri svojho spoluhráča odhlavičkoval loptu do tyčky a odtiaľ priamo do brány. Treba dodať, že strelec gólu bol od brány vzdialený 16 metrov a z ťažkej pozície trafil ozaj brilantne. Šok pre všetkých na štadióne, Rohožník aj napriek vylúčeniu dokázal vyrovnať.

Zápas sa skončil remízou, spokojneší teda môže byť domáci tím, ktorý si v tabuľke vďaka tomu udržal dvojbodový náskok pred svojím súperom. Navyše, navrch by mal aj v prípade rovnosti bodov, keďže s bratislavským klubom má v tejto sezóne bilanciu jedna výhra, jedna remíza a nula prehier..

Kto však musel byť v Rohožníku nadmieru spokojní boli fanúšikovia. Fantastický futbal plný zvratov a gólov. Hral sa nadpriemerne kvalitný zápasl, aký už veľmi dlho nevideli diváci ani na prvoligových trávnikov. Bola to reklama na moderný futbal a za to treda poďakovať obom tímom. Veríme, že podobné duely budeme vidieť na našich trávnikoch častejšie.

Tréner Rohožníka Marián Tóth: Víťazom zápasu bol futbal

V nedeľu sa v Rohožníku stretli najlepšie mužstva 3. ligy Bratislava. Domáci v pozícii Dávida hostili Goliáša, dvojnásobného majstra Slovenska a šesťnásobného víťaza Slovenského pohára, ktorý od začiatku súťaže prezentuje vyjadrenia týkajúce sa postupu a každé iné miesto ako prvé bude neúspech.

Domáci ako líder súťaže vytvorili symbiózu hráči, funkcionári a fanúšikovia, ktorá ich dostala na výslnie 3. ligy. Zápas sa skončil remízou, ale predsa tu bol víťaz. Bol to futbal.

Celé Záhorie hnalo v perfektnej atmosfére obidve mužstvá na dno síl, tak ako sa menilo počasie, aj oba tímy sa striedali v psychickej výhode. Zápas maximálne splnil naše očakávania, vypredaný štadión (1200 diváko), povzbudzovanie oboch táborov fanúšikov (bez pyrotechniky, delobuchov ako to vidíme vo vyšších súťažiach), výborné akcie, veľa gólov, hlavne gól Zdenka Filípka z vlastnej polovice bol excelentný a myslel som, že pri jeho oslavách sa nachádzam  na nejakom rockovom koncerte.

Musím vyjadriť veľký rešpekt pred svojimi hráčmi, pripravili pre divákov krásne divadlo. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ich povzbudzovanie a podpora nás hnala aj v desiatich k vyrovnaniu výsledku a dodávala veľa síl, ktorých na konci už veľa nebolo. A myslím si, že za organizáciu zápasu patrí vďaka tak vedenie klubu, ako aj všetkým usporiadateľom, rizikový zápas zvládli po organizačnej stránke na výbornú.

Veľmi ma mrzí tvrdá až agresívna hra súpera, na ktorú sme doplatili zraneniami hráčov. Niektorí museli byť striedaní a iní zas dohrali zápas so sebazaprením len vďaka veľkej obetavosti a charakteru. Verím, že toto nie je filozofia súpera, ktorý sa snaží kopírovať systém AS Trenčín a vyplynulo to len z premotivovanosti ich hráčov.

Aj podceňovaná najvyššia regionálna súťaž Bratislava dokázala, že má svoju kvalitu, ktorá môže konkurovať ostatným regiónom. Z hľadiska štadiónov, organizácie, kvality. Veľká škoda len, že z vedenia BFZ si našlo čas venovať zápasu o postup do 2. ligy len málo čelných predstaviteľov.

Tréner Interu Richard Slezák: Nie je to už v našich rukách

Máme za sebou zápas veľmi dobrej úrovne 3. ligy Bratislava. Myslím si, že diváci videli všetko, čo môže futbal ponúknuť. Musím pochváliť chlapcov za veľkú morálku, že sme otočili zápas z 1:0. Otáčali sme to, potom sme viedli, takže veľké plus za morálku, že sme s dokázali do zápasu dvakrát vrátiť. Samozrejme, pri inkasovanom góle na 3:2 sa vyskytli chyby, súpera sme držali pod kontrolou a mali sme, myslím si že aj počas zápasu, viac z hry.

Šance boli, samozrejme, na oboch stranách, ale nejaké plusy pre nás tam boli. Sú to detaily, ktoré rozhodujú takéto zápasy. Bohužiaľ, dnes sme dostali, dovolím si tvrdiť, také góly, ktoré sa bežne nedostávajú, ale za niečo to je. Ťahá sa to s nami trochu celú sezónu. Je mi ľúto chlapcov, ale liga ešte stále pokračuje, hrá sa o 15 bodov a budeme v strehu až do jej konca.

Musíme zvládnuť naše zápasy a teda už od utorka sa koncentrujme na ďalší zápas. Nie je to však už iba v našich rukách a budeme musieť sledovať jedným očkom aj Rohožník.