VIDEO VSS krok od postupu, obrat Šamorína proti Mikulášu

SLOVENSKO, 10.05.2017 |
Šesť stretnutí 7. kola nadstavbovej časti druhej futbalovej ligy sledovalo priamo na štadióne iba 1635 divákov. Diváci sa neprišli pozrieť ani košický boj o návrat do najvyššej súťaže.

Taktiež nezavítali ani na nový štadión v Bardejove, kde miestny Partizán privítal najofenzívnejšie mužstvo súťaže rezervu MŠK Žilina. Zvedaví neboli ani na súboj druhého s tretím, v ktorom boli k videniu viacerí bývalí ligoví hráči či dvojica reprezentantov do 21 rokov. V neposlednom rade ich nelákala ani brazílska samba v podaní hráčov Šamorína.

Celkovo padlo v tomto kole 13 gólov, čo robí priemer vyše dvoch gólov na zápas. Zdá sa, že boj o postup je viac-menej na konci, avšak finančné problémy VSS môžu vrátiť do najvyššej súťaže aj druhé mužstvo konečného poradia. Aj to bude zrejme v závere súťaže pridanou motiváciou pre viaceré mužstvá, ktoré sú ešte v hre o striebornú priečku.

FC VSS Košice - FK Pohronie Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa 1:0 (1:0)
Gól:  6. Kolbas
Počet divákov: 267

Iba 267 divákov bolo v stredu podvečer v košickom Čermeli zvedavých na vystúpenie mužstva, ktoré je v tabuľke prvé a bojuje o postup do najvyššej súťaže. Stretnutie dvoch tímov, ktoré si zakladajú na pozornej defenzíve, rozhodol hneď v úvode skúsený stredopoliar Jaroslav Kolbas.

Domáci tréner spravil v zostave niekoľko zmien a tie napokon v stretnutí slávili úspech. Gólová odpoveď hostí neprišla a tak tri body zostali v Čermeli. Domáci majú aktuálne pred svojim najväčším prenasledovateľom, ktorým je Bardejov, náskok 10 bodov a už v sobotu podvečer v Nitre môžu za istých okolností oslavovať postup do najvyššej súťaže.

MFK Skalica - MFK Lokomotíva Zvolen 2:0 (2:0)
Góly:
8. Ulrich, 35. Šebesta
Počet divákov: 223

Domáci futbalisti potvrdili úlohu favorita a dokázali získať v stretnutí so Zvolenom tri body. Ich šance na postup sú však už iba v teoretickej rovine, na lídra z Košíc strácajú priepastných 12 bodov a v záverečných piatich stretnutiach bude v hre už iba 15 bodov.

O víťazstve Skalice rozhodli dva góly v prvom polčase, keď sa najprv presadil z pokutového kopu Ulrich, aby ho následne napodobnil desať minút pred prestávkou Šebesta.

FC Lokomotíva Košice - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly:
16. Jano - 68. Fábry
Počet divákov: 200

Stretnutie dvoch mužstiev z čela tabuľky prinieslo remízu. Tá sa zrodila aj v úvodnom meraní síl týchto dvoch súperov v nadstavbovej časti súťaže. Domácim chýbal zranený brankár Bréda a v bráne tak nastúpil od začiatku stretnutia Fabini, pričom chrbát mu kryl tréner brankárov Majerník.

V samotnom stretnutí domácich najprv poslal do vedenia kanonier Jano, odpoveď hostí prišla zhruba v polovici druhého dejstva, keď sa presadil reprezentant do 21 rokov Fábry.

ŠKF Sereď - FK Spišská Nová Ves 3:0 (1:0)
Góly:
16. Morong, 52. Mečiar, 58. Paukner
Počet divákov: 312

Domáci potvrdili pozíciu favorita a získali tri body. Hostia, ktorým opäť chýbalo viacero hráčov základnej zostavy dokázali svojmu súperovi vzdorovať len v prvom dejstve. Krátko po návrate z kabín sa presadili Mečiar a Paukner a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté.

Partizán Bardejov - MŠK Žilina B 2:0 (2:0)
Góly:
7. D. Jacko, 29. Hamuľák
Počet divákov: 353

Domáci futbalisti odčinili prehru z minulého kola a po víťazstve nad rezervou MŠK Žilina sa v tabuľke posunuli na druhú pozíciu. Ich aktuálne manko na vedúce VSS je 10 bodov, pričom v závere súťaže je stále v hre ešte 15 bodov. Zverenci trénera Kukulského tak majú aj naďalej teoretickú šancu umiestniť sa na prvom mieste.

Hostia zo Žiliny naopak nedokázali nadviazať na skvelé domáce výkony a ani na výhru v prvom vzájomnom stretnutí. Domáce víťazné plány odštartoval už v úvode stretnutia Jacko a skóre v prospech Bardejova vylepšil ešte do polčasu kanonier Hamuľák.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)
Góly:
35. a 64. Peu da Cruz - 28. Staš
Počet divákov: 280

Stretnutie začali lepšie hostia z Liptovského Mikuláša, ktorí šli do vedenia po necelej polhodine hry, keď sa presadil Staš. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať, už o sedem minút vyrovnával Peu. Ten napokon aj v druhom polčase rozhodol o výsledku, keď po hodine hry zaznamenal svoj druhý presný zásah. Aj vďaka nemu sa vyšplhal na čelo poradia kanonierov.