VIDEO Košice v Nitre s prehrou rozdielom triedy, Šamorín zdolal Bardejov

SLOVENSKO, 15.05.2017 |
Už svoje 8. kolo mala na programe druhá najvyššia súťaž v skupine o postup. Teoretickú šancu na miestenku do Fortuna ligy má po ňom ešte stále prvých šesť mužstiev.

Tuhý boj bude v závere sezóny najmä o druhé miesto, ktoré v prípade, že voči VSS budú uplatnené sankcie kvôli dlhom voči hráčom, môže znamenať postup do Fortuna ligy.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠKF Sereď 1:3 (1:0)
Góly:
35. Morong - 79. a 89. Paukner, 83. Morong
Počet divákov: 305

Domáci futbalisti išli do vedenia ako prví, keď sa desať minút pred koncom prvého dejstva presadil Staš. Dlho to vyzeralo, že tri body za víťazstvo zostanú na Liptove, no gólová odpoveď hostí prišla zhruba jedenásť minút pred koncom stretnutia, keď sa presadil Paukner. Už o štyri minúty ho napodobnil Morong a aby toho nebolo pre domácich málo, v závere stretnutia pridal svoj druhý zásah Paukner, pre ktorého to bol piaty jarný presný zásah.

Zápas, v ktorom išlo prakticky už iba o česť a lepšie postavenie v tabuľke, tak zvládli lepšie hostia zo Serede.

FC Nitra - FC VSS Košice 3:0 (1:0)
Góly: 29. Fábry, 68. Šimončič (11m), 76. Križan
Počet divákov: 655

O dôležité body znamenajúce víťazstvo v súťaži sa v sobotu podvečer bojovalo pod Zoborom, kde Nitra privítala v šlágri kola lídra z Košíc. Ten nedokázal domácim odplatiť prehru v prvom vzájomnom stretnutí a opäť prehral so zverencami trénera Galáda rozdielom triedy. Plány hostí na bodový zisk naštrbil po polhodine hry gólom Fábry. Na ďalší presný zásah si diváci museli počkať do 68. minúty, keď nariadený pokutový kop premenil Šimončič. V závere stretnutia ešte kozmeticky upravil skóre Križan.

Domáci po výhre 3:0 tak aj naďalej zostávajú v hre o postup do najvyššej súťaže, keď na svojho súpera z Košíc strácajú osem bodov, pričom vo zvyšných štyroch stretnutiach je stále v hre ešte dvanásť.

FK Spišská Nová Ves - MFK Skalica 0:4 (0:0)
Góly: 46. Šebesta, 62. Ulrich, 75. a 86. Hlavatovič
Počet divákov: 218

Hostia, ktorým v stretnutí chýbal kvôli dištancu od disciplinárky na lavičke tréner Jozef Kostelník, zdolali svojho súpera rozdielom triedy. Domáci vedení trénerom Ondášom im však boli minimálne v prvom polčase vyrovnaným súperom. Nehovoriac o tom, že sa v stretnutí museli zaobísť bez trojice legionárov, ktorých majú v mužstve, či kanoniera Čekovského.

O víťazstve, ktoré znamená pre hostí ešte teoretickú šancu na postup, rozhodli v druhom polčase postupne Šebesta, Ulrich a dvojgólový Hlavatovič. O zachovanie si šance na miestenku do Fortuna ligy zabojujú najbližšie zelenobieli doma proti Liptovkému Mikulášu. Zároveň sa však musia spoliehať na zaváhania svojich súperov.

"Prvý polčas z našej strany bol v poriadku. V momentálnej situáciu naozaj ťažko hrať otvorenú partiu s takým súperom ako je Skalica. Mali sme v ňom jednu veľmi dobrú šancu, škoda, že sme ju nepremenili, možno by nás to ešte trochu viac nakoplo. V druhom polčase nás zlomil prvý gól rovno zo šatne a potom súper so svojimi skúsenosťami prejavil svoju silu. My s tým, čo momentálne máme natrénované a aký máme momentálne káder, sme už nemali síl na obrat. Štyri góly v našej bráne je však veľa," zhodnotil duel pre fksnv.sk domáci Radoslav Sirko.

MFK Lokomotíva Zvolen - FK Pohronie Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa 2:1 (0:0)
Góly: 57. a 89. Sombat (druhý z 11m) - 80. Frimmel
Počet divákov: 284

Stretnutie dvoch mužstiev, ktoré sa v tabuľke nachádzajú v jej druhej polovici, rozhodol dvoma gólmi stredopoliar Jozef Sombat. Svoj prvý zásah zaznamenal po necelej hodine hry, na ten ale hostia ešte dokázali odpovedať, keď sa desať minút pred koncom presadil Frimmel. V závere stretnutia však musel hosťujúci brankár Packo čeliť pokutovému kopu, ktorý nariadil rozhodca Perašin po nedovolenom zákroku Sekereša, loptu si na biely bod postavil práve Sombat a svojim druhým gólom v zápase rozhodol o tom, že tri body zostanú pod Pustým hradom.

MŠK Žilina B - FC Lokomotíva Košice 3:1 (1:0)
Góly: 16. Klec, 66. Letič, 73. Michlík - 50. Horváth
Počet divákov: 129

Domáci futbalisti si naďalej držia dlhotrvajúcu domácu neporaziteľnosť, bodovať pod Dubňom sa totiž nepodarilo ani druhému košickému mužstvu. Hosťujúci tréner nechal od začiatku stretnutia odpočívať ofenzívne ladených hráčov, ktorými Jano, Gáll, Zajac, ale aj mladý Sovič bezpochyby sú.

Domáci o svojom víťazstve rozhodli až v druhom dejstve, keď sa presadili Letič a Michlík. V závere už hostia z Košíc odpoveď na presné zásahy Žilinčanov nenašli a tak tri body ostali pod Dubňom.

FC ŠTK 1914 Šamorín - Partizán Bardejov 3:1 (2:0)
Góly:
10. Peu da Cruz (11m), 39. a 90. Mezovský - 46. Hamuľák
Počet divákov: 314

Domáci futbalisti išli do vedenia hneď v úvode stretnutia, keď nariadený pokutový kop premenil najlepší strelec súťaže Peu. Ešte do polčasu sa domácim podarilo zveľadiť svoj náskok, keď tesne pred odchodom do šatní prekonal Nováka Mezovský.

Odpoveď hostí prišla hneď po zmene strán, keď sa v súboji najlepších kanonierov oboch mužstiev nedal zahanbiť ani hosťujúci Hamuľák. To však bolo zo strany hostí, ktorí v tomto stretnutí postrádali viacero hráčov, všetko. V závere stretnutia ešte upravil na konečných 3:1 svojim druhým gólom v stretnutí Mezovský.

"V prvom polčase sme hrali veľmi dobrý futbal, vypracovali sme si dvojgólový náskok. Po prestávke nás súper zaskočil rýchlym gólom, potom nám trochu dochádzali sily, našťastie sme sa mohli spoľahnúť na striedania, ktoré nám vliali novú energiu. Bol to obrovsky náročný zápas, preto sme radi, že sme získali tri body," povedal po zápase pre stksamorin.sk tréner domácich Mika Lonnstrom.