VIDEO Inter opäť prvý, Rohožníku pri prehre neuznali dva góly

BRATISLAVA, 18.05.2017 |
V bratislavskej 3.lige bude zaujímavý boj o postup aj o záchranu. Zatiaľ čo o miestenku do 2. ligy sa bude biť len dvojica ašiprantov, boj o záchranu sa týka výrazne viac klubov.

Boj o titul sa zamotáva

Rohožník mal po 25. kole všetko vo svojich rukách. Do konca ročníka mohol dokonca v jednom zápase remizovať a aj tak by sa stal víťazom ligy. Všetko sa však zmenilo v nedeľu v Rovinke, keď zverenci Mariana Tótha prekvapujúco nestačili na domáci TJ.

Hostia boli celý zápas jednoznačne lepší a dostávali sa do príležitosti častejšie ako ich súper. Už v 5. minúte to potvrdil gólom Marek Horváth a Rohožník sa dostal do vedenia. Po polčase sa však začali diať veci, ktoré najviac zrejme potešili fanúšikov žltočiernych. V 52. minúte si nešťastný gól dal hosťujúci brankár Adamovič a o desať minút neskôr smolu Rohožníka dorazil rozhodca odpískaním pokutového kopu pre domácu Rovinku. Kalmán nezaváhal a stav stretnutia bol razom 2:1. O necelé dve minúty síce vyrovnal Škuta, no to hosťom nestačilo a začali hromadný tlak na bránu Rovinky. To sa im však nevyplatilo, v 85. minúte na prekvapenie všetkých vsietil gól domáci Rýdzi a dokonal obrat, ktorý môže Rohožník stáť v konečnom účtovaní postup.

Zaujímavosťou je, že rozhodcovia neuznali Rohožníku dva góly a jedenástku domácich odpískal hlavný rozhodca až na podnet svojho asistenta. Na horúcej pôde Rovinky sa v ďalšom kole predstavi práve bratislavský Inter.

"Zápas mal výbornú úroveň, diváci videli útočný futbal od oboch tímov, veľa gólov i pekných akcií. Začali sme aktívne, pomohol nám krásny gól Mareka Horvátha z diaľky, mali sme viacero ďalších príležitostí, dali sme dva góly, ktoré rozhodcovia ale neuznali," začal svoje hodnotenie tréner Rohožníka Marian Tóth a pokračoval:

"Druhý polčas sme začali pasívne, bez pohybu a to sa nám stalo osudným. Najprv sme dostali gól po nevinnom centri Kyselu a potom z pokutového kopu. Našťastie sme sa vrátili do zápasu krásnym volejom Stana Škutu. Obidve mužstvá sa snažili streliť rozhodujúci gól, nám sa to z viacerých sľubných šancí nepodarilo a domáci dokonali svoju efektivitu, keď z mála vyťažili tretí gól, tri body zostali doma. Súperovi gratulujem k výkonu i výsledku."

"Z našej strany bol prvý polčas v poriadku, nemám chlapcom čo vyčítať, druhý polčas sme podcenili začiatok a záver zápasu bol veľmi ale veľmi nervózny. Osobne si rád pozriem video zo zápasu, nechcem predčasne hodnotiť situácie, ale veľmi ma zaujímajú okamihy, kedy Kaderovi bolo odmávané postavenie mimo hry za stavu 0:1 a taktiež situácia, ktorá viedla hlavného rozhodcu na podnet asistenta k odpískaniu pokutového kopu,"
dodal Tóth.

Inter si pochutil na Dunajskej Lužnej

Inter si deň predtým vybojoval poľahky víťazstvo proti Dunajskej Lužnej. Už do polčasovej prestávky bolo 4:0, keď sa postupne presadili Afkir, Petráš Baldovský a Tóth. V druhej časti hry sa zapísal do streleckej listiny aj Jakub Šulc a Inter si do tabuľky pripísal povinné tri body. Týmto víťazstvom a vďaka zaváhaniu Rohožníka sa žltočierni dostali opäť na prvú pozíciu.

"Prišiel k nám veľmi sympatický súper, ktorý sa prezentoval futbalovosťou a môžem potvrdiť, že keby sa to uberalo takouto cestou, je to fajn. Samozrejme, kvalitou sme boli lepší, potvrdili sme to gólmi, aj keď sme mali prvých 15 minút trošku ťažších. S postupom času a výmenou nejakých pozícií hráčov sme zobrali opraty zápasu do rúk a potvrdili sme to gólmi a veľmi peknými akciami. Bolo tam ešte veľa nevyužitých šancí. Musím povedať, že aj súper sympaticky pristúpil k zápasu a chcel s ním niečo urobiť. Chcel hrať otvorenú partiu a myslím si, že pre divákov to bolo zaujímavé stretnutie. Získali sme ďalšie dôležité tri body a koncentrujeme sa v týždni na ďalší zápas, ktorý hráme vonku. Do konca súťaže chceme zbierať body, aby sme na konci urobili nejaké vyhodnotenie a uvidíme, ako tabuľka zareaguje na konci sezóny," zhodnotil duel pre fkinter.sk tréner domácich Richard Slezák.

"Prvý polčas sa hral obojstranne otvorený a útočný futbal, naše sľubné príležitosti ale zostali bez gólového efektu. Veľkými osobnými chybami sme napomohli domácemu mužstvu k hladkému polčasovému vedeniu a keďže druhý polčas bol v réžii domáceho družstva, v tomto zápase zaslúžene zvíťazilo. Stankovič nepremenil gólovú príležitosť, čo mohlo byť aspoň malou náplasťou za nami predvedený výkon hlavne v prvom polčase," pridal svoj pohľad pre ofkdluzna.sk tréner hostí Karol Brezík.

V boji o záchranu bodoval len Most pri Bratislave

O záchranu bojujúci Most pri Bratislave sa predstavil na horúcej pôde Devínskej Novej Vsi a z trávnika neodchádzal z prehrou. V tomto zápase totiž gól nepadol a tak si hostia pripísali do tabuľky dôležitý bod.

Jedným z ohrozených tímov je aj Bernolákovo, ktoré sa predstavilo na trávniku bratislavskej Rače. Keďže domáci v tomto zápase dali tri góly, konkrétne Lörinczi, Ščibrány a Schustrík a hostia zaznamenali len jeden a aj to vlastný od Ďuriša, zápas sa skončil výsledkom 3:1 a Bernolákovo po ňom zostáva s 27. bodmi na 13. pozícii.

Ďalším do partie ohrozených sú 14. miesto okupujúce Malacky. Tie mohli na domácej pôde zabojovať o dôležité body proti PŠC Pezinok. Lenže práve hostia vsietili v úvode prvý gól, o ktorý sa postaral Lehocký. Domáci stihli ešte do polčasu vyrovnať, presadil sa Michalovič. Keď však v 74. minúte videl domáci Rupec červenú kartu, Malacky už mohli na víťazstvo pomýšľať len ťažko. V 86. minúte navyše opäť inkasovali a práve gól Skalu rozhodol o výhre hostí, ktorá pre mužstvo Vladimíra Kindera znamená s najväčšou pravdepodobnosťou záchranu v lige.

Boj o 3.miesto medzi Vajnormi a Tomášovom

Vajnory vycestovali na ihrisko Báhoňa a v tomto zápase nenechali nič na náhodu. Výhrou 2:0 o ktorú sa postarali Sokol a Bahna stále bojujú o tretie miesto spolu s klubom z Tomášova.

Ten si doma zmeral sily s Ivankou pri Dunaji. Hráčom zápasu bol jednoznačne domáci legionár Milošević, ktorý strelil štyri  góly a v tabuľke strelcov sa dostal už na druhé miesto. K Miloševićovi sa pridal aj Brieška a Takáč a keďže hostia dali len jeden gól, ktorý vsietil Bujna, domáci sa tešili z vysokého víťazstva 6:1 a tretia priečka momentálne patrí im.

Kráľová pri Senci opäť bez bodu

Ani v tomto kole nedokázala Kráľová pri Senci zvíťaziť. Na ich trávniku sa tentoraz predstavilo Lozorno, ktoré zvíťazilo 3:1. Za hosti sa gólovo presadili Bašista a dvakrát Lazar, domácich potešil aspoň gól Érseka. Istý vypadávajúci Kráľova má v tabuľke len jeden bod a skóre 12:131.

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)